Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 748
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 29
И аз мисля, че е най- добре лекарят да каже. А иначе аз съм раждала естествено, не беше кой знае каква мъка. Е, боли си, ама чак ужасно при мен не е било. После се възстанових бързо, ама то май и при секциото е така. Peace

# 91
  • Мнения: 367
Родих секцио по медицински показания-седалищно,хипотрофия на плода+ доказано страдание-боли, трудно е много първите дни .При нормално раждане,ако всичко е наред,мамчетата отиват  при бебечетата след 2 часа и могат да се грижат веднага за тях,да се разхождат и т.н.Няма по-добро от нормалното раждане,ако не беше така Господ щеше да ни сложи цип на коремите  Laughing Има и достатъчно добри упойки,който се прилагат за нормално раждане.
По-принцип всеки си преценява,а дкато дойде време,да избираш ти желая лека и безпроблемна бременност и успешно раждане Peace  bouquet

# 92
  • Мнения: 396
Ми аз след като се прибрах \на 3ден\ се чувствах напълно възстановена. Имах 3 външни шева Thinking
Ако имаш възможност раждай естествено! Ако слушаш докторите всичко ще е наред! Изживяването е незабравимо! От секциото ти остава спомена от болката след операцията. Кураж! Hug

# 93
  • Мнения: 2 231
Аз родих нормално, но мисля, че секциото става по-бързо. И двата начина имат предимства и недостатъци. Важното е каква е нагласата и желанието на майката. За вторият път живот и здраве не зная какво ще реша. newsm78

# 94
  • Мнения: 3 929
Аз съм за естествено раждане,може би защото нямах никакви проблеми и съм раждала бих казала сравнително лесно.дано всичко при теб да е наред и да родиш по естествен начин,защото все пак секциото си е операция.
И аз бях така. Не мога да ти дам конкретен съвет, кое е по-добрият вариант, защото не са ми правили секцио, не знам, какво е да родиш секцио и съответно не мога да сравня.

# 95
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз ще дам отговора който винаги давам.

Раждането е само едно - естественото. Другото е операция по медицински причини.

# 96
  • Мнения: 199
Аз ще дам отговора който винаги давам.

Раждането е само едно - естественото. Другото е операция по медицински причини.
Абсолютно подкрепям Peace. Никога не съм се двоумила за това, родих бързо и без усложнения. но както казват момичетата и лекаря трябва да каже думата си. Успех и безпроблемно раждане каквото и да решиш Peace

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз ще дам отговора който винаги давам.

Раждането е само едно - естественото. Другото е операция по медицински причини.
Абсолютно!  Peace

# 98
  • Мнения: 393
Родих секцио и съм безкрайно доволна. Нормалното не е за мен! Единствената "тръпка" ми беше клизмата. Оперцаията ме боля два дни. Възстанових се бързо и перфектно. Майките при мен родили нормално, пъшкаха доста повече от мен заради шевовете. Бебето ми го прогнозираха 2800, но като ми пукнаха мехура, прецениха, че е доста по-голямо, аз съм дребна. Освен това имах родова дейност без грам разкритие.  Малката ми се роди 3500. Лекарят ми, който е твърдо против секциото ми сподели, че се радва, че сме направили операция, защото е щяла беля да стане! Никой не плаша! Секциото е по-сигурно за бебето (макар че страшни истории колкото искаш!) !
И аз съм виждала нормално раждане - секциото сигурно и то не е красиво, ама това си беше страшноооо! Раждането ще мине и ще го забравиш. Избери този начин, който ще те кара да се чустваш сигурна. Аз през цялото време се навивах за нормално раждане, но честно казано никога не си повярвах!
Леко раждане ти желая и здраво и сладко бебче!

# 99
  • София
  • Мнения: 1 524
Стига де, какво му е страшното на вагиналното раждане? Аз съм невероятно страхлива, не търпя болка, вайкам се зя най-малката раничка и въпреки това не видях нищо страшно раждайки вагинално.
Да боли, да неприятно е, да мен ме шиха, да две седмици трудно си сядах на дупето, но си спестих една коремна операция, която може да доведе до хиляди усложнения.
Ако раждам пак ще е вагинално, ако може де, не съм противник на секциото, но само по медицински причини.

# 100
  • Мнения: 2 309
Добре,че няма и трети вид раждане Peace

# 101
  • Мнения: 3 069
При нормално раждане,ако всичко е наред,мамчетата отиват  при бебечетата след 2 часа и могат да се грижат веднага за тях,да се разхождат и т.н.


E, aз като родих секцио да не би да не съм могла да се грижа за детето си....
Веднага след като ме преместиха от реанимацията в отделението станах и почти не съм се застоявала в стята.Колкото повече се движиш след секцио, толкова по-бързо се възстановяваш!

# 102
  • Мнения: 2 587
Аз родих нормално!Бързо,леко и не много болезнено.Пак така бих родила,но всичко е много относително.Чувала съм и за много тежки нормални раждания.

# 103
  • Мнения: 94
Нормално newsm10  stork-girl

# 104
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Добре,че няма и трети вид раждане Peace
Ха-ха-ха!  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт