Моля за мнения относно раждането, много се колебая, как да родя!?

  • 4 727
  • 104
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Знам, че имам доста време за това, но ...Искам, да чуя мнения на родили по естествен начин и чрез секцио, за да имам някаква представа!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Знам, че имам доста време за това, но ...Искам, да чуя мнения на родили по естествен начин и чрез секцио, за да имам някаква представа!

Пиши в търсачка естествено и секцио и ще ти излязат многооооооооо теми. Резултата е 50 / 50 винаги, така че едва ли ще ти помогне да избереш. Wink най-добре послушай лекаря си.Той ще прецени кое е най-добре за тебе.

# 2
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
Nelma Аз раждах секцио за което не съжалявам да боли си след това,но се забравя.Щом се колебаеш как да родиш времето накрая ще си покаже,но аз съм за естественото раждане.Не е гаранция,че и при естественото може да няма болка след това няма да те плаша с това което видях докато бях в пред родилна зала.Желая ти лека бременност и на финал едно здраво бебе да гушнеш

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Аз съм за естествено раждане,може би защото нямах никакви проблеми и съм раждала бих казала сравнително лесно.дано всичко при теб да е наред и да родиш по естествен начин,защото все пак секциото си е операция.

# 4
  • София
  • Мнения: 262
Аз съм за естественото раждане, но при всеки е различно. Родих нормално, бях решила да е без упойка, но ако стане напечено нямаше да се дърпам да ми я сложат де. Отидох с 6 см. разкритие, без и да разбера що е то контракция. Родих много лесно но с всички е различно. И все пак ако нямаш показания за секцио, по-добре си раждай нормално. Самите лекари също го препоръчват (в Тина Киркова поне). Успех!   bouquet  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 137
Благодаря много за мненията! Hug Аз имам 7 месеца, за да реша, ако това изобщо зависи от мен в дадения момент Simple Smile Но, що се отнася до лекартското мнение, чувам, че ТЕ предпочитат секцио  newsm78 Аз лично, предпочитам и май искам да е естествено раждане!
Благодаря за пожеланията!  Peace

# 6
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Аз също много се колебаех, първо исках секцио (повече от страх и май малко глезотия Blush), след това размислих. Родих нормално, много лесно и бързо, възстанових се също много бързо и се радвам, че така реших. Но всичко е много индивидуално.
А секциото си е сложна коремна операция.
Всеки си преценява сам.


Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306286.0;all

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 13:44 от Веселушка

# 7
  • Мнения: 219
Аз също много се колебаех, първо исках секцио (повече от страх и май малко глезотия Blush), след това размислих. Родих нормално, много лесно и бързо, възстанових се също много бързо и се радвам, че така реших. Но всичко е много индивидуално.
А секциото си е сложна коремна операция.
Всеки си преценява сам.


и при мен беше същото и аз съм твърдо ЗА естественото раждане!
 Отидох със 7 см. разкритие и много позитивна нагласа, родих много лесно и бързо!Радвам се че преборих страха и глезотията и имах смелостта да избера нормалното раждане. Peace

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз имам 7 месеца, за да реша, ако това изобщо зависи от мен в дадения момент Simple Smile
дамммм имаш доста време и не се знае до тогава какво ще стане

Аз родих нормално, с уговорка че ако нещо не усложни или не иска да излиза ще преминем към секцио.
Леко бременеене Hug

# 9
  • Мнения: 191
Благодаря много за мненията! Hug Аз имам 7 месеца, за да реша, ако това изобщо зависи от мен в дадения момент Simple Smile Но, що се отнася до лекартското мнение, чувам, че ТЕ предпочитат секцио  newsm78 Аз лично, предпочитам и май искам да е естествено раждане!
Благодаря за пожеланията!  Peace


Аз наистина не разбирам как може в България това да е право на избор.  newsm78 Тук се избягва практикуването на секцио и е само при изрични медицински показания. При нормална бременност и нормални показатели съм твърдо за естествено раждане с епидурална упойка. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 137
За, колко време се възстановявате, след естествено раждане? Предполагам, 4е и това е индивидуално и все пак...?! Blush

# 11
  • Мнения: 2 498
Първият път родих нормално, но с доста усложнения и съответно 2 мес. се възстановявах....втория път със секцио по мое желание, на 3-я ден си бяхме в къщи и сама се справях с всичко-даже казах на таткото, че вс. година мога да раждам така....
Знай, че избора е изцяло твой и никой неможе да ти каже колко ще продължи възстановителния ти период и дали ще има или няма усложнения (важи както за нормалното р-не, така и за секциото)....

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми аз след като се прибрах \на 3ден\ се чувствах напълно възстановена. Имах 3 външни шева Thinking

# 13
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Родих секцио и не съжалявам , при следавщото дете пак така ще родя. Въстанових се за 4 дена , на  6тия ни изписаха и се справях сама с всичко, а какво видях в предродилна няма да ти казвам. Crossing Arms 

# 14
  • Мнения: 1 516
Ако няма медицински показания за секцио - нормално раждане... Аз родих по естествен път. Имам 7 външни шева от епизиотомията. След задължителния престой от 2 часа в родилна зала, си слезнах сама от носилката, за да си легна в леглото. На 6-тия час след раждането станах. Въстанових се повече от бързо.
Но като цяло въстановителния период си е строго индивидуален и не зависи много от начина на раждане... Някои момичета се чувстват прекрасно 5 дена след секцио, други не. Някои лежат по месец след нормално раждане, в следствие на множество разкъсвания, други са като нови след един здрав сън , без пукнат шев..

Накрая ще споделя, казаното от един доктор: Бремеността е ФИЗИОЛОГИЯ , а не ПАТОЛОГИЯ. Природата си знае работата, а ако случайно се обърка - ние и помагаме Wink

Общи условия

Активация на акаунт