Как ще обличате лятно новородено?

  • 17 650
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Терминът ми е края на юли и вече започнах да пазарувам. Вие какво купихте за вашите новородени? Аз ще наблегна на къси ръкавки, макар че в повечето магазини ми предлагат все с дълъг.  newsm78 Аз си мисля, че с едно боди и пеленка отгоре ще му е добре.

# 1
  • Мнения: 1 217
Тези дни гледам много новородени са само по боди Peace,но задължително на сянка.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
В училището за бременни ни казаха едно ''златно'' правило.
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  Peace
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди.

# 3
  • Мнения: 9 814
Когато е наистина много топло с боди тип потник или само потник. А при по-нормални Т с къси панталонки и боди, тениска и т.н.
Съвет от мен не купувай твърде много летни дрехи за новородено, защото лятото минава бързо, а бебето расте с часове.

# 4
  • Мнения: 63
В училището за бременни ни казаха едно ''златно'' правило.
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  Peace
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди.
И аз така знам, но ме притесни че в болницата ги обличли с дълъг ръкав

# 5
  • Мнения: 1 006
Когато е наистина много топло с боди тип потник или само потник. А при по-нормални Т с къси панталонки и боди, тениска и т.н.
Съвет от мен не купувай твърде много летни дрехи за новородено, защото лятото минава бързо, а бебето расте с часове.
И аз мисля така Peace

# 6
  • Мнения: 1 427
Мисля че по само боди можеш да оставиш бебче на 2-3 месеца,но за новородено - newsm78. Все пак кожичката му е супер тънка и нежна,почти прозрачна,и то за първи път има допир с въздух и слънце. Разбира се в тези жеги няма как да настине,но трябва цялото да е покрито,защото винаги има опасност слънцето да го жулне,освен ако не го извеждаш само на лунна светлина.Аз мисля моето вкъщи да го държа по късо ръкавче и тънко чаршафче,а за навън-цяло гащиризонче,но от най-тънкото трико и лятна шапчица

# 7
  • София
  • Мнения: 44 017
Както обличаш себе си - и за летни и за зимни бебета, за мен това е формулата.

# 8
  • Мнения: 422
наистина трябва много да се внимава с това слънце , аз като гледам нашата мишка как и се отразява жегата , пък какво остава за новородено, не че сме много големи ,, ама все пак ! и аз ги гледам по  бодита с къс ръкав , те са в твърди кошчета така , че  и аз така бих  облякла детето си , с едно тънко чаршавче като спинка , иначе без ! И НА СЯНКА, но мисля че колкото и мнения да прочетеш ,сама трябва да решиш , защото на теб може да ти е хладно , на друг да му е топло , аз главно обличам малката , както  мен.Ако ми е горещо на мен значи на нея й е горещо ! Дано все пак да сме ти били полезни Simple Smile  Hug

# 9
  • Мнения: 5 940
Синът ми се роди в най-големите жеги. Нищо повече от боди без ръкави не съм слагала. Понякога е стоял и по памперс.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 706
Както обличаш себе си - и за летни и за зимни бебета, за мен това е формулата.

 Peace

# 11
  • Мнения: 502
моето детенце е юнско бебе и я обличах само по боди и чорапки. винаги имах и една пеленка защото в градината е доста ветровито, а тя в началото само си спеше. но никога не съм я покривала и с зимното покривало на количката, а сега виждам че майките тия дни извеждат новородени точно така в тия жеги, което си е прекалено според мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 740
Алекс напоследък го обличам само с боди тип потник, или с къс ръкав. Две вечери подред когато беше много горещо, спа само по памперс. Винаги в количката имам една много тънка пелена, и една по-плътна. Чорапките рядко ги слагам. В количката още имам една тънка блуза с дълъг ръкав, ританки или гащеризон.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 023
В училището за бременни ни казаха едно ''златно'' правило.
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  Peace
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди.
Само че лятото е Една дрешка по малко от нас родителите

# 14
  • София
  • Мнения: 1 946
В училището за бременни ни казаха едно ''златно'' правило.
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  Peace
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди.
Само че лятото е Една дрешка по малко от нас родителите

Жаси, имаш две деца и със сигурност знаеш за отглеждането повече от мен, но въпреки това АБСОЛЮТНО НЕ СЪМ СЪГЛАСНА!  Naughty
Една дреха по-малко от нас - да, но само в случая, дето споменах.. ако на нас ни се иска да сме голи.. иначе винаги малко по-облечено от нас.  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 17 591
В горещите дни - само по боди, потник и памперс или само по памперс. Роди се в най - големите жеги миналата година. Забрави за "плюс една дрешка". Недобрата терморегулация означава, че особено лесно прегрява. Т.е, по - добре по - малко от нужното, от колкото повече от необходимото. Общо взето, новородените по - лесно прегряват, от колкото изстиват. НО в никакъв случай не бива незащитената нежна кожа да се оказва под прякото действие на жарещото слънце.

# 16
  • Мнения: 2 131
но никога не съм я покривала и с зимното покривало на количката, а сега виждам че майките тия дни извеждат новородени точно така в тия жеги, което си е прекалено според мен.
О, да, и аз вчера видях еедна майка, която си беше извела бебето с покривало на количката. Може и съвсем мъничко да е било, но то вътре направо се задушава в тези жеги.
По темата - боди с къс ръкав  Peace и евентуално къси панталонки.

# 17
  • Мнения: 179
Боди с къс ръкав и не го мъчи с шапки  Peace

# 18
  • Мнения: 1 427
Много ми беше трудно да преценя какво да купя за мойта бебка,защото като се роди в края на юли до края на август ще е адска жега,после септември е прохладно ,а октомври може да си е направо студено.А дрешките за този пероид са един размер- 0до3мес и се оказа че трябва да приготвя от потници до ватирани гащиризони и това само за 2-3 месеца.Много объркващо! и разоряващо Wink

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Тези дни гледам много новородени са само по боди Peace,но задължително на сянка.
Peace споделям

# 20
  • Мнения: 191
Моят дребосък се роди в най-големите жеги и винаги съм го обличала много лекичко! Направо се потрисам, когато видя майка, завила бебето си в ней-големите жеги, че и с връхна дреха даже  Shocked Вчера видях такава и ми стана много мъчно за бебока, изчервил се от страшната жега...

# 21
  • София
  • Мнения: 39 740
Аз в момента съм по потник, Алекс е по памперс. Като излезем аз ще съм по тениска с къс ръкав, той по боди-потник.
На босите му крачета винаги мятам една тънка пелена, за да не го грее слънцето.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Само по боди,още повече че то е в количката и постоянно лежи.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 391
Каката е родена на 1 август и я обличах само с боди, но в количката винаги имах една тънка памучна пелена, с която я покривах като спеше (тоест 99% от времето) Peace

# 24
  • Мнения: 2 613
Голямата дъщеря се роди в жегите.Първите 10 дена я обличах с дълго ръкавче и дълго крачолче и я претоплих,избиха й пъпки по гръбчето и гърдичките.Лекарката я видя и отсече-гола и боса,но задължително с чорапи!До края на август изкара по боди с къс ръкав и чорапки.Беше 40 градусова жега.

# 25
  • Мнения: 367
Ние излизаме по боди-тип потниче,а като се скрие слънцето и стане хладно й обличам камизолака и ританки

# 26
  • Мнения: 63
Алекс напоследък го обличам само с боди тип потник, или с къс ръкав. Две вечери подред когато беше много горещо, спа само по памперс. Винаги в количката имам една много тънка пелена, и една по-плътна. Чорапките рядко ги слагам. В количката още имам една тънка блуза с дълъг ръкав, ританки или гащеризон.

Това е много добър съвет   bouquet

# 27
  • Мнения: 422
да се включа и аз с един въпрос ами като духа вятър пък е топло?Хем пече и е топло хем духа как?иначе и ние сме боденце само и чорапки,и аз прегрях малката има пъпчици и тя

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Боди с къс ръкав и не го мъчи с шапки  Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 199
В училището за бременни ни казаха едно ''златно'' правило.
Бебето се облича така, както бихме искали да сме облечени ние, плюс още една дрешка за него.  Peace
т.е. Ако ни е толкова жега, че ни иде да тръгнем голи - бебенцето е само с боди.

 Hug точно така

# 30
  • Мнения: 199
Моят дребосък се роди в най-големите жеги и винаги съм го обличала много лекичко! Направо се потрисам, когато видя майка, завила бебето си в ней-големите жеги, че и с връхна дреха даже  Shocked Вчера видях такава и ми стана много мъчно за бебока, изчервил се от страшната жега...
[/quote
Аз пък се потрисам от майки,които оставят бебета си по боди-потник...дори и когато спи навън.
Аз лично обличам бебето си с боди и ританка дори,но от най-тънките и по-широки за да у е комфортно.Така избягвам вятъра,които е доста силен напоследък...
И все пак знам,че малцина са като мен.Според мен това е така,защото ангажирани от темата за жегата забравяме и за другите фактори.Най.бързо се изстива в това време.

# 31
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 744
Дъщеря ни се роди на 26.05.В началото я обличах с боди с къс ръкав и костюмче(ританки и блузка с дълъг ръкав).Когато започнаха жегите постепенно я разсъбличах и започнах да я завивам с тънко чаршафче.Сега стои само по боди,а понякога е и с чорапки,защото много рита и се отвива.Сега има различни видове бодита-тип рокличка,подобни на гащеризончета и др. така че избора е твой.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Както обличаш себе си - и за летни и за зимни бебета, за мен това е формулата.
Peace

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Боди с къс ръкав

# 34
  • Мнения: 2 228
Моят термин е на 1,09 и отсега много се чудя какви дрешки да купувам.Взели сме бодита тип потник,бодита с дълго ръкавче,ританки.Но се чудя може ли да му облеча примерно боди тип потник,отгоре боди с дълъг ръкав и ританки? newsm78 Дали няма да му стане неудобно от тово че е с 2 бодита и копчетата да му убиват? newsm78 Или пък да му слагам само бодито с дългия ръкав + ританките?.....Дайте някакъв съвет,че вече много се обърках с тия бодита..........

# 35
  • Мнения: 9 973
има време още
може да е студено...не се знае

# 36
  • Мнения: 3 092
Малката е родена на 08.06. - изкарвала съм я  на разходка само с боди и памперс и понякога с чорапки ако е по хладно или блузка с къс ръкав .
Разбира се не е лошо да имаш блуза с дълъг ръкав , памучно одеяло , както и по плътна пелена , за да завиваш бебето .
Леко раждане и здраво бебе ! 
А за септември е рано да се каже  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 142
Едната ми девойка се роди през лятото, Цяло лято бяхме навън, задължително на сянка, но колкото съм облечена аз-толкова и тя. Пазех я от директен контакт със слънцето, имах и адна лека памучна пеленка за когато спи. Ето я на 7дни http://media.snimka.bg/0184/006623893-big.jpg

# 38
  • Мнения: 556
По боди с къс ръкав  Peace

# 39
  • Мнения: 3 066
Моето бебче се роди на 28/5/08 и досега е с бодита без рькав или леки,памучни роклички.

# 40
  • Мнения: 286
Моят термин е на 1,09 и отсега много се чудя какви дрешки да купувам.Взели сме бодита тип потник,бодита с дълго ръкавче,ританки.Но се чудя може ли да му облеча примерно боди тип потник,отгоре боди с дълъг ръкав и ританки? newsm78 Дали няма да му стане неудобно от тово че е с 2 бодита и копчетата да му убиват? newsm78 Или пък да му слагам само бодито с дългия ръкав + ританките?.....Дайте някакъв съвет,че вече много се обърках с тия бодита..........
Зависи от времето. Малката се роди на 06.09. миналата година. Обличах я с боди с дълъг ръкав и ританки, ако беше по-студено слагах и жилетка, а отгоре завивах с пелена, не много дебела. Само дето не помня какво беше времето тогава Embarassed, помня че духаше вятър като ни изписваха... Съгласна съм с майките, които спазват правилото за това, че както ти си облечена, по подобен начин да е облечено и бебето.
Имам приятелка с бебче, което няма три месеца, облича го с боди-потник и чорапки, докато спи е с пелена.

# 41
  • Мнения: 1 121
Миналата година го обличах само с боди с къс ръкав и привечер го завивах с много тънко, памучно одеалце. В къщи, когато пусках климатика му слагах и чорапки.

# 42
  • Мнения: 8 242
Роден е на 30 май. От първата разходка (на 5 дни) е само по боди с къс ръкав ..с тензухена пелена отгоре, по-скоро за сянка  Crazy Без чорапи.

# 43
  • Мнения: 2 467
Moята дъщеря  е родена на 3 авг. Обличах я с боди с къс ръкав. Тъничка памучна пелена ако повява.

# 44
  • Мнения: 1 427
Моята дъщеря се роди на 20-07. И аз доскоро си задавах този въпрос - и сега вече знам Laughing Бебето не е кукла,все пак, и много ясно му личи дали му е топло или студено.Така че, аз моята я преобличам според времето- с късо,с дълго ръкавче,с чорапки или без...сега в жегите по потник или само по памперс,вечер- тънко гащеризонче. То само си подсказва-като е зачервено и изпотено го разсъбличаш,като са му хладни крачетата - обличаш. Тъй като новороденото почти не се цапа,е достатъчно да има по 2-3 броя от всичко- бодита с къс ръкав,с дълъг,боди потник,и 1-2 гащеризона.Само ританки досега още не сме слагали.

# 45
  • Мнения: 1 091
Алекс напоследък го обличам само с боди тип потник, или с къс ръкав. Две вечери подред когато беше много горещо, спа само по памперс. Винаги в количката имам една много тънка пелена, и една по-плътна. Чорапките рядко ги слагам. В количката още имам една тънка блуза с дълъг ръкав, ританки или гащеризон.
Peace

# 46
  • В страната на чудесата!!!
  • Мнения: 24
Като ни изписаха по настояване на свекърва ми доста го навличах  Embarassed но изби на пъпчици от прекалено топлото Cry Съпругът ми ни смъмри и попита защо ние не се навлечем така smile3527 Той излезе най здравомислещ Rolling EyesСега бебо е само по боди и спинка много спокоино PeaceИ док ни каза че както е добре на нас така да бъде облечен и бебо Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт