Домашен шампоан

  • 13 490
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 902
Чудя се с какво да заместя шампоана вкъщи, бъкан с толкова много химия.

дали не мога да си направя домашен с помощта на етеричните масла например? newsm78

чувала съм за отварата от коприва, но не знам как се вари и в какво съотношение Thinking
четох в един блог за рецепета за шампоан със сода за хляб, но не знам как ще се отрази на косата

# 1
  • Мнения: 4 916
Чела съм за дестилирана вода и настърган глицеринов сапун - това се води "френски шампоан". Но не съм пробвала.

# 2
  • Мнения: 6 615
И какво отварата от коприва или содата за хляб ще измие косатата ти ли ?
Съвсем изперквате .

# 3
  • Мнения: 902
И какво отварата от коприва или содата за хляб ще измие косатата ти ли ?
Съвсем изперквате .
ами кажи ти като "нормална"  hahaha кое е добро?

# 4
  • Мнения: 6 615
И какво отварата от коприва или содата за хляб ще измие косатата ти ли ?
Съвсем изперквате .
ами кажи ти като "нормална"  hahaha кое е добро?
Кое по -добро от копривата или от содата за хляб ли ,ми не знам не съм пробвала .
Когато хората са използвали такива средства за хигиена околната среда е била съвсем различна от сегашната .

# 5
  • Мнения: 902
И какво отварата от коприва или содата за хляб ще измие косатата ти ли ?
Съвсем изперквате .
ами кажи ти като "нормална"  hahaha кое е добро?
Кое по -добро от копривата или от содата за хляб ли ,ми не знам не съм пробвала .
Когато хората са използвали такива средства за хигиена околната среда е била съвсем различна от сегашната .
ооооооооф не ми се занимава, просто попитах за идеи.
като нямаш свои идеи, не обиждай чуждите(макар това да не са и мои идеи). може да е тъпо да се ползва коприва, а може и да не е. аз не понасям химията! всяка алтернатива за мен е спасение

# 6
  • Мнения: 4 770
  

     В подфорума "Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина" има тема за всякакви домашни заместители на козметиката от магазина  -  "Алтернативна козметика", на 1стр. е!   bouquet

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 17:20 от просто Петя

# 7
  • Мнения: 1 906
Аз веднъж опитах с хума и мед и се получи много добре  Whistling

# 8
  • София
  • Мнения: 3 581
шампоаните съдържат основно пенители - познати са 2 вида - слез и лабса. Това което се използва точно в шампоаните е слезът - лаурил етер сулфат. Добива се от кокосови плантации и се преработва в сулфониращи инсталации. Незнам как може да се добие в домашни условия, за да може да ти измие добре косата.Всичко останало - бетаини, деа , пег-7 , екстракти и аромати се слагат в минимални количества и само по себе си не значат нищо. Основното е въпросния слез

# 9
  • Мнения: 902
Аз веднъж опитах с хума и мед и се получи много добре  Whistling
Е, добре този мед не лепне ли после?
как го отмиваш newsm78

# 10
  • Мнения: 1 885
с жълтък  Peace

# 11
  • Мнения: 1 906
Аз веднъж опитах с хума и мед и се получи много добре  Whistling
Е, добре този мед не лепне ли после?
как го отмиваш newsm78
Много лесно се измива. Аз преди редовно си правех маска на косата с мед и разни масла  Peace . После косата става мека и лъскава!

# 12
  • Мнения: 769
1 яйце
1 с.л. желатин
1 с.л. какъвто и да е шампоан за коса
Желатинът се залива с 1/4 чаша гореща вода.
 Разбърква се добре и се остава да изстине до стайна температура.
 Добавят се яйцето и шампоана.
 Сместта се разбива леко и се нанася върху косата за 5-10 мин.
 Измива се с топла вода.
Яйцето и желатинът съдължат много протеини, от които косата става гъста и красива.

# 13
  • Мнения: 2 759
                   Мерси за темичката, намерих споменатата страхотна тема   bouquet.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само да спомена, че ако намериш начин да си набавиш калъп домашен сапун, правен от някоя селянка, ще се учудиш от ефекта, който има върху косата ти.

След измиване можеш да облееш косата си с отвара от коприва.

Общи условия

Активация на акаунт