кърмене и биберон

  • 362
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Първо да се от4ета както обещах-- ходихме на педиатър и въпреки, 4е Виктор су4е само по 4-5 мин, през 2те седмици, в които беше изклю4ително на су4ене (първите две седмици му давах кърма в шише, като следвах препоръ4аните коли4ества по схемата на адаптираното мляко) е наддал 500гр!  Така 4е вси4ките ми притеснения, 4е не су4е достатъ4но се изпариха и спрях да му бутам цицата в гърлото и детето веднага спря да се ядосва!  Мерси за съветите!!

Сега оба4е изниква нов въпрос: напоследък Виктор по4на да будува по4ти по цял ден и на няколко пъти през деня запо4ва да пла4е супер истери4но-- предлагах цица, разхождах се, пях, но нищо не помогна та реших да му дам биберон и... пълно спокойствие! Само 4е сега се 4удя-- ако му давам биберон как ще разбера кога е гладен и кога просто иска да си посму4е без да яде?  Вие давате ли биберон изобщо и кога?  Аз днес за първи път пробвах и ми е нещо терсене да не взема да объркам детето и да не иска да су4е достатъ4но, 4е с триста зора го нау4их!


# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също давам биба,откакто дребната е станала на един месец - няма проблеми с разбирането кога е гладна,тогава бибата не я укротява и продължава да хленчи.В общи линии предлагай бибата след хранене,не преди - и изобщо винаги пробвай първо гърдата,а ако я откаже,тогава бибата - така няма как да сбъркаш Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз също съм давала биберон, когато видимо детето иска да посмуче нещо за успокоение, а не да си похапне WinkДа, ама не - съвсем скоро Ники категорично отказа да приема бибата ОТ МЕНЕ САМО, от други хора - да.Логиката на дребуса - щом ми дават биба, значи мама я няма, ще си я цокна; щом мама е тук, за к'во ми е тая биба, като има цица Mr. Green
От миналия месец вече окончателно не иска биба от никого и за нищо, заспива си ей така само с гушкане или сучене.

# 3
  • Мнения: 3 550
Започнах да давам залъгалка към края на втория месец. Дотогава бебока я отказваше, обаче явно много го успокоява когато го мъчат коликите. Няма нищо против да подъвче и от мен, но се дразни, когато иска просто дъвкане, а тя му тече. Тогава помага биберонът.

Общи условия

Активация на акаунт