Срещи с децата

  • 3 149
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Реших да направя нова тема за срещите с децата. Идеята ми е сега през летният сезон да ги събираме повече, като на тези срещи фокус са децата, социализирането им, да ги поставяме в различни ситуации, да им показваме решенията и да научим и ние, и те нови неща.

Правихме 2 срещи и писахме в старата тема, но мисля, че е време да направя самостоятелна тема. Ето какво конкретно ви предлагам

- Зоологическата градина и да си подготвим разказчета за животните
- Дендрариума на Витоша и да им разказваме за растенията, дърветата, да им покажем игри на открито
- Да отидем на някоя конна база и да се опитаме да ги запознаем с конете
- Плуване /говорихме вчера за фондацията Воден свят/ или можем и някой басейн с детска част. Целта не е да ги научин на плуване, а да си прекарат приятно в общи игри.
- Сбирки в клуб. Вчера обсъдихме, че до Арена Запад, че има един много приятен клуб, който можем да ползваме през деня безплатно /трябва допълнително да проверим/. Можем там да поканим някой. На последният рожден ден имаше клоун, които правеше игри от типа "Бързи, смели, сръчни" и ми се видяха много полезни - например свири музиката всички танцуват, спира музиката, децата замръзват.

Много е важно децата да са с родител и да чувстват, че се справят и одобрение от нас. Една такава група мисля, че оптимално е от около 5-8 деца, за да не се изнервят децата, като е добре да има различни деца. Иска ми се в тази тема да обсъждаме нещо подобно, по скоро само да набелязваме кога и къде да ходим.

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз съм за - делничен ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз съм за делничните дни. Ако искате следващата седмица да планираме дендрариум на Витоша или Зоо градина.

# 3
  • Мнения: 460
Хубав открит басейн за деца е Леда, т.е. има детски басейн освен големите. Намира се малко преди зоопарка откъм Хладилника. Има малка водна пързалка и постепенно става леко по дълбок, за по големите деца.
Предлагам още едно място за среща- над Симеоново. От последната къща на ул. Панорама, тръгва черен път, покрай Симоновска река. Има много места за хвърляне на камъни, върви се съвсем малко, децата могат да играят с часове, поне нашите. По големите деца могат да си правят бентове, да се катерят, за събират разни съкровища и още забавления, които предлага реката. Също така има малки полянки, тук там беседки, готови огнища за палене на огън.

# 4
  • Мнения: 872
Аз вчера проверих как е положението на Дендрариума Mr. Green, езерцата са започнали да пресъхват, но все още има вода, много храдничко и приятно, прибрахме се с нещо, което и достави такава радост на Лора... цял ден си го разнася - едно малко жабче, по-малко е от 1 см.  В една бутилка от минерална вода е, много бързо го умори тази минерална вода между другото ,не е много живо вече Sad, спяло било... Ще и търся някакво малко прозрачно шишенце да и го спиртосам.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 412
paraplanercheto и pepa georgieva, благодаря ви за мненията и идеите. Хайде за следващата седмица да мислим нещо. Ако има желаещи за група да събота или ако станат повече деца, също не е проблем.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 14:56 от TanyaMG

# 6
  • София
  • Мнения: 2 351
Утре неделя ще кафепием.Сутринта в 10.30.  Hug

Предложение за Макдоналдс?

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Утре неделя ще кафепием.Сутринта в 10.30.  Hug

Предложение за Макдоналдс?

Това на Тодор Александров, че има място за коли и метрото е там и трамвай и тролей - е влак и кораб няма, ама, ще го преживеем  Joy Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Момичета, ние си местим офиса и точно тази събота и неделя съм много заета.

Но има едно предложение за петък за Дендрариума, заедно с майки от www.estestveno.com . Можем да се организираме и ние. Хайде ще пиша през седмицата.

Утре на вас приятно кафе Hug

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Утре неделя ще кафепием.Сутринта в 10.30.  Hug

Предложение за Макдоналдс?

Това на Тодор Александров, че има място за коли и метрото е там и трамвай и тролей - е влак и кораб няма, ама, ще го преживеем  Joy Joy

За  Peace Peace Peace

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Та там сме ето карта http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=d3da59935a3c02232da94362341758 … mp;Map41_46.y=194

10.30 на линия строени с деца, без деца няма значение.  newsm68 newsm44

# 11
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Там сме, живи и здрави. Хубаво ще е да има поне още едно дете, да не скучае мойто  Simple Smile.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 412
Може и ние да дойдем. Утре сутрин пристига майка ми и обикновено няколко часа ги водя на разходка да се припомнят една на друга /бабата и детето Simple Smile/ И точно си мислех, че може да дойдем. Живи и здрави ще направим сутрешната разходка към Макдоналдс. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 262
Момичета, колкото и да ми е неприятно и да знам, че самата аз ви поведох, да си пишем тук за срещите с нашите деца, ще ми се наложи да преместя темата в другия подфорум, където си е мястото и, освен ако не решите да придадете на темата си нещо като споделяне какво точно се случва и как на тези ваши срещи, как реагират самите деца и имате ли някакви идеи за обменяне по това и т.н., сещате се нали за какво ви говоря. Ще направя това след срещата утре евентуално, за да имате време да помислите, можете ли да съчетаете някак нещата. Весело изкарване ви желая!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, бях си загасила компютъра и решила утре на свежа глава да ти отговарям, но се върнах, защото държа да отговоря в момента, когато съм много емоционална, но считам доста обективна. Има някои доста странни неща в този форум:

1. Достатъчно ясно съм обяснила в първият пост, каква ни е целта. Въпрос на личен избор е дали ще споделяме, как някое дете се е тръшнало и какво сме решили да направим. Кой какво е споделил и какъв съвет сме му дали. Поканили сме всички майки и деца, които имат нужда от социализация. Аз лично не желая да споделям толкова лични неща в публичното пространство, както и да се публикуват снимки на детето ми.
Твоят пост ме подсеща, че преди време бях чела в интервю със създателите на форума изказване, че жълтите вестници и други медии си търсят материал  във форума. Изказването ти ме подтиква да мисля, че ни караш да правим материали за пресата, като изнасяме лични неща за децата.
Достатъчно ясно е обяснено по долу каква е целта на срещите, всеки които има нужда детето му да изживее нещо подобно е добре дошъл. Ние не сме специалисти, че да пишем трудове и обяснения как са протекли срещите ни.
Идеята ми е сега през летният сезон да ги събираме повече, като на тези срещи фокус са децата, социализирането им, да ги поставяме в различни ситуации, да им показваме решенията и да научим и ние, и те нови неща.
Допълнително ме учудва, че ако това бяха срещи за китайски ресторант, е възможно да се пускат колкото са нужни теми, а когато са за децата трябва да даваме отчет и не са желани теми.

Какво да ви напиша звезди като обобщение, че утре ще гледаме децата как се държат на пързалките, дали ще спазват ред, дали ще си изпият сока без да го разлеят... Ако има дете , което за 2-3 години живот не е контактувало активно с друго дете, ще пипне себеподобно и ще се усмихне щастливо. Дали форума стана по-богат на инфо с моето обобщение на срещата...

Мислех и други неща да пиша, но мъжа ми дойде да ме търси, къде съм, та не съм в леглото. Каква прекрасна среда създава този форум за майките... Честно казано не мога да разбера това тенденциозно отношение към мен ли е, странна организация ли някаква има тук.

Общи условия

Активация на акаунт