Насилват ми детето с храна в детската градина!

  • 4 540
  • 50
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 452
От 2-3 седмици насам моята дъщеря/4г. усилено отказва да ходи на детска градина.  Wink
Тя има много приятелчета там, с които се познава още от бебешка възраст. Чувства се добре там-поне за сега. Беше в ясленската група и ходеше досега с голямо желание на детска градина.

Започна обаче, непрекъснато да пита, дали утре ще бъде ПАК и да се страхува от детската градина, да плаче, да моли да я отписвам и пр. Sad Така без причина, или поне не видима такава.
Наскоро беше я наказала госпожата, била я водела в другата група, но понеже детето обяснява объркано, не разбрах за какво точно е била наказвана.  Thinking
Реших, че нещо се е държала лошо, не е слушала или нещо такова обичайно.

Отидох една сутрин в детската по-рано и си поговорих с госпожата.
Тя най-откровено и чистосърдечно, смятайки че прави най-доброто за детето ми, си каза, че е наказвала Лора защото не искала да яде, и отказвала да си изяде половината филийка, даже. За назидание госпожата я завела в другата група, за да види тя, как ядат другите деца. ooooh!

Тук искам да поясня, че детето ми е с доста добър апетит, храни се добре и аз не насилвам никога деца за храна-нито ми се е налагало, нито одобрявам-да не кажа, мразя такъв подход даже към храната. Naughty
Моето обяснение за злоядите деца, като цяло е, че са били насилвани с храна и затова са се отвратили от храната.
Страхувам се много, е подобно отношение и насилване от страна на госпожите, може да направи детето ми злоядо, и да го отврати не само от храната, но и от ДГ като цяло. Thinking

# 1
  • Oslo
  • Мнения: 659
Просто обясни на персонала в групата, че не държиш детето да бъде хранено на всяка цена. Кажи им да я оставят да яде колкото иска и ако иска, сигурна съм , че ще се разберете с 1 разговор.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 452
СтелиЯни, да и аз така мислех като теб, но се оказа че не се разбрахме с един разговор.  Wink
И аз смятах, че е достатъчно да им кажа позицията си по въпроса и ще срещна разбиране, но- не стана така. Wink
Госпожата смята, че е неин дълг да се грижи всички деца да спазват Правилника на детската градина,а  в това число влиза и храненето. И детето е задължено да се храни, както другите деца, дори и да няма желание.  Naughty
Днес отново се видях с нея и и казах, да не насилват Лори с храна, нека яде, колкото иска, ако не и се яде-просто да не яде. Това е.
Госпожата, каза: добре, тогава- на Ваша отговорност!  Shocked
Т.е. ако детето не е яло и се разболее -ще си бъда аз виновна.  Rolling Eyes
Въобще много съжалявам, че нещата започват да се развиват така.
А толкова бяхме доволни от тази градина.
Като,ч е ли г-жата слага детето ми в някакъв фокус и само гледа, какво ще направи, как ще сбърка, дали ще яде, дали ще поздрави и пр.
Притеснена съм. Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Поговори с госпожите и лелята и просто им кажи, че държиш да я оставят да яде каквото иска и колкото иска. Кажи им, че дори да остане гладна, когато не е яла, това не е проблем за теб. Остави в гардеробчето и пакет обикновени бисквити за всеки случай. Аз така направих още в началото и не съм имала проблем с яденето. Дъщеря ми наскоро даже се похвали, че вече обичала зелен фасул. Да, ама като го сготвих аз, каза че искала като този в детската Wink
Даже е добре след като се разбереш с госпожите, да им повториш това, което сте се разбрали и пред детето, за да отпадне страха от яденето.
Усдпех и дано се реши проблема бързо.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 9 452
Кажи им, че дори да остане гладна, когато не е яла, това не е проблем за теб.
Да, това всеки път им го казвам, но те си имат своя трактовка за нещата и просто съм поразена, колко различни гледни точки имаме с тях.
Госпожата твърди, че това не било само едно ядене и тя не може да остави това дете, да не яде цял ден. Щяло да се разболее и пр.
Даже самата тя ми разказа- аз не можех да повярвам, че ми ги разправя тези неща  Shocked Shocked- че Лора не искала даже половин филийка да изяде на следобедна закуска и как госпожата карала децата да се обуват и приготвят за излизане навън, а моето дете оставяла самичко на масата над филията, защото отказвало да я яде Shocked. Т.е за назидание #Crazy. При което моята принцеса естествено ревяла и молела да не я оставят вътре сама. #2gunfire
Просто слушах и не можех да повярвам, че ми го казва самата госпожа това.  #Crazy

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, кажи им, че никак не държиш детето да изяжда всичко!

Офф, при нас е другата крайност, оплакват ми се през смях, че моето вечно се реди за допълнително, а е най-малко...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 525
kopche, съчувствам. Тоя диалог с госпожите го водя вече 3години. Не виждам резултат.
При първият опит да я натъпчат насила Детелина им беше оповръщала всичко и тогава ми обасниха, колко е инатеста и как от тях се изисква всички деца да ядат. Все пак аз твърдо заявих, че съм съгласна на моя отговорност да стои гладна и временно се успокоиха нещата. След няколко месеца пак. Реве детето сутрин, тръшка се, няма да ходя и това. На въпроса защо се оказа, че пак я карат да яде нещо си. Айде пак наново агитация на госпожите.
При появата на всяка заместничка, когато нашите госпожи отсъстват се налага да ходя и да я моля да не ми насилва детето.
Детелина не яде гъби, тиквички, зелен боб, всякакви зелени храни. Да ама в градината пролетта основно това се готви, така че тая пролет два пъти си имахме сутрешен рев и кандърдисване, докато се съгласи да отиде и съответно нови разговори с госпожите.
И моята е стояла така пред чинията си. Явно мислят, че така ще им пречупят волята, но уви не се получава. Само накарват детето да се запъне още повече.
Това което измислихме с моята хитруша е да си потопи два три залъка в яденето и да изяде една-две лъжици, както се пие лекарство и после може да каже, че не и се яде повече.

# 7
  • София
  • Мнения: 593
Сори ама тая е тъпа овца Rolling Eyes
Такива са 90% от "учителките" карат си както" баба знае" и това е. Никакъв педагогически подход.
Мисля, че това идва и от възрастта им.


п.п.В правилника пише че трябва да се спазва програмата като : ядене,сън и пр.  но никъде не пише че трябва задължително да се храни или колко точно да изяде.

Това просто ме разби и само подкрепя мнението ми за "педагожките":
Т.е. ако детето не е яло и се разболее -ще си бъда аз виновна.  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 790
Ей това е моя най-голям страх...
Като дете постоянно ме насилваха в ДГ да ям. Аз не исках, те ме тъпчат и аз повръщах.. почти всеки ден  Tired За мой ужас майка ми не се намеси кой знае колко и това продължи доста време...
Когато тръгна на ясла дъщеря ми, говорих да не я насилват и да яде колкото иска. Обаче дошла нова лелка и Ралица спря да яде... После разбрах, че лелката я карала да яде насила. На мен ми каза, че при нея нямало 6-5, ще слуша и ще яде... Когато я спрях от ясла, същата тая лелка ми каза, че моето дете било трудно, не се подчинявало и имало собствено мнение и те не могат да се справят с него  Crazy
Не знам какво да те посъветвам. Стискам палци детенцето ти да преодолее този неприятен момент, но може би ти пак ще трябва да говориш с госпожите. Настоявай да не я карат. Така само я дразнят и отвръщават от храната  Tired

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
това е най-голямата глупост, която педагог може да направи #Crazy без извинение! бъдещ такъв съм и никъде в учебниците или в правилниците не пише, че всичко детето трябва да изяде всичко, което е в чинията му и то на всяка цена Shocked каква воля ще пречупват ooooh! така у детето започва да се създава чувство на несигурност, а ролята на учителката е точно обратната - на детето трябва да му е приятен и конфортен престоя в детската градина.
за съжаление съвет не мога да дам - явно, че на учителката не й се занимава Tired #Cussing out на такива мястото им не е в детско заведение #Cussing out
извинявам се за малкия офф Embarassed

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Продължавай да обясняваш докато не разбере.
Пробвай с таткото,при нас помага. Mr. GreenАз мога да поватрям по няколко пъти без резултат,той им казва по веднъж и нещата се оправят. Peace
Имахме проблем с една такава госпожа.няколко пъти обясних,че дарина вафли не яде,тя обаче беше решила да я превъзпита и я насилваше. ooooh!Един ден моето послушно мъниче си изяло вафлата и я повърнало върху госпожата. Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 9 452
kopche, съчувствам.
Явно мислят, че така ще им пречупят волята, но уви не се получава. Само накарват детето да се запъне още повече.
Мерси! Hug

Ей, това не мога да го разбера!? Защо ще и пречупват волята?
Ами не иска да яде и толкова- това е толкова просто за мен.
Защо трябва да тъпчеш и мачкаш малко дете, само защото си по-възрастен и по-голям от него.  ooooh!
И се опитвам да обясня спокойно на нашата госпожа, която, иначе, вади вид на разбран човек  Wink, че така се получава затворен кръг:
Т.е. при всяко следващо сядане на масата, детето няма да мисли за ядене повече, а затова, какво ще се случи, ако не го изяде. И така- ето ти злоядото дете! #Cussing out

А аз отново искам да подчертая, че никога дъщеря ми не е била злояда в къщи.
В къщи са двама и знаят, че ако единият не яде нещо или не го иска, другият веднага ще му го изяде и храна останала няма. Молене и чакане за храна-също няма. Не се и налага. Wink
Радвам се на ящни дечица- и така са си били от бебета.
Просто не мога да разбера, какво иска госпожата от моята щерка и това дали не е целенасочено към нея. Вече и такива мисли ми минават... Thinking

# 12
  • Мнения: 3 268
Продължавай да обясняваш докато не разбере.
Пробвай с таткото,при нас помага. Mr. GreenАз мога да поватрям по няколко пъти без резултат,той им казва по веднъж и нещата се оправят. Peace
Имахме проблем с една такава госпожа.няколко пъти обясних,че дарина вафли не яде,тя обаче беше решила да я превъзпита и я насилваше. ooooh!Един ден моето послушно мъниче си изяло вафлата и я повърнало върху госпожата. Sick
Точно така беше направил и моят син.След като повърнал,не го насилваха вече.Сега с дъщеря ми нямам такива проблеми.Имаме страшно готини госпожи,обяснила съм,че Калина яде колкот иска и да не я насилват.Спазват го.

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Моите и двете не помня да са ги насилвали, но много се дразня, че оттам се научиха да ядат бързо и все на големи хапки, което според мен е лошо за стомасите им. Гледах голямата как започна да яде, сега и малката - тъпчат грамадни залци хляб в устата, и като че ли това не стига, ами някак си са ги научили от манджата да натикват при това! Направо се вбесявам! Няколко пъти им правих забележки - за голямата, сега правя за малката - все едно говоря на дърво. И малката взе да се оплаква от стомах вече. А ти обясни на детето си, че никой не може да го накара насила да яде нещо, което не иска - то ще те разбере. И аз съм на мнение, че децата не бива да бъдат насилвани да ядат. Може би затова никога не съм имала проблем с моите по отношение на яденето - ако иска, добре, ако не иска - ок, не правя трагедии. Но и лелките и госпожите в градината си заслужават навикването!

# 14
  • Мнения: 2 732
Имах същия проблем .Приказвах с г-те и сега не я насилват .Но не пропускат всеки път да ми споменат ,че ще се разболее и че само плащам на вятъра Thinking

Общи условия

Активация на акаунт