Въпроси за Аптамил Комфорт 1

  • 3 614
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,
Искам да ви попитам за вашия опис с Аптамил Комфорт 1.Ние сме на 20 дни и от изписването се храним с Фризо НА без да има за сега проблем с алергия.От млякото или незнам от какво детето се изхожда на около ден и половина има и доста газове.Изпражненията са меки и жълти.Вчера цял ден се напъваше и приплакваше докато накрая следобяд се изходи голямо количество и пак меки.Иска ми се да сменя млякото и съм се спряла /говорих с един педиатър, който каза че няма проблем да го сменя, а друг пък казва, че няма нужда/ на Аптамил Комфорт 1.Моля, ви пишете някой дали е ползвал първо фризо, а после Аптамил.Знам, че е индивидуално при всяко дете, но как се почувства после детето? Изведнъж ли сменихте млякото? Незнам какво да правя, но определено е мъка с изхождането така. Благодаря 

# 1
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Здравей,
първо и синът ми беше на Фризо, но получи запек и по няколко дена не ходеше до тоалетна. Смених веднага на Аптамил и всичко си е ок, веднъж на ден сме на гърнето. Той беше по-голям от вас на 4-5 месеца. Не казвам лошо за Фризото, беше ми препоръчано от лекъри от педиатрията в Токуда, но просто явно на синът му не му беше добре с това мляко. Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 17
Ами няма да обиждам Фризо...но и нас така - от Токуда с това ни изписаха...бяхме добре първите дни, но после започна трудно да ходи до тоалетна...грабнаха ни и коликите и аз реших да го сменя...
Пробвах Аптамил Комфорт 1  - мирише на суроватка и бебчо започна да повръща от него....изчетох доста по форумите и се спрях на Лактана Био 1....
От тогава нямаме проблеми - акаме редовно, без напъни, коликите отшумяха доста бързо след като почнахме Лактаната....
Сега сме на 4 месеца и половина и продължаваме с двойката....после пък ще минем на 3....
Препоръчвам ти го като вариант...няма да споменавам как наддаваме...повече от прилично....

# 3
  • Мнения: 5
Бебка ми е на 4м и 4дни,първите две седмици бяхме на Нан,по съвет на приятелка,защото се наложи да дохранвам, педито ми беше против всякакво дохранване.Нан-а е много мазен и го смених с Нутрилон,нищо лошо не мога да кажа за него и той е с пребиотици като Аптамила и мирише добре.След като прочетох малко информация и имахме проблеми с акането/тя просто не искаше да ака,два-три дни без да има запек/ минахме на Аптамил Конфорт 1. Вярно,че мирише малко на суроватка,но е леко мляко и бебка си го хапва с кеф.Наддава добре,въпреки,че от месец сме вече само на него,спрях кърмата,то тя и преди не беше много-с помпичка,общо взето голяма мъка.Аптамил Конфорт 1 е само до 4м,после е Аптамил Конфорт 2 и т.н,но аз реших до една -две седмици да го сменя с Аптамил 1,защото той е до 6месеца и мисля,че е рано да давам частично адаптирано мляко на 4м бебе.Акането ни се нормализира до едно на ден,мекичко,но понякога все още пропускаме,но няма напъни,мъки,явно няма какво да ака.Цветът обаче  е зелен,като няма кърма.Общо взето ние ползваме последните три месеца Аптамил Конфорт 1 и съм доволна.За коликите,само лекарство,не че помагат много,но поне ще ги изхвърля на вън газовете.И моето бебче от начало се пънеше,пънеше,понякога  час -два и нищо,а като ака  е меко. Четох,че бебето просто не може да контролира мускулатурата си и не се пъне правилно с коремчето.Още няма синхрон между желанието и изпълнението.Но с времето отшумява.След втория,третия месец,щом няма запек само ще разбере как трябва да ака.Аз дори съм давала Дуфалак за да и спестя пъненето,но когато консистенцята на акото е мека,може и да си го спестиш,въпреки,че помага.Сменянето на млякото  го прави сутрин,ако има алергична реакция да имаш време да реагираш.Не ги смесвай,просто почни да даваш от избраното от теб ново мляко и виж как бебчо ще го приеме.Изчакай поне седмица с новото мляко да му видиш резултата.

Общи условия

Активация на акаунт