Къде и какво ядат децата на морето?

  • 3 205
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Бях й купила пюрета и каши.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 677
Сина ми миналото лято беше на 1г и 10мес. като отидохме на море...
Ядеше каквото искаше- на закуска му правех предимно попара с АМ,обядваше супа,каквато предлагаха в станцияте,вечеряше нещо със зеленчуци или риба...
Не съм се притеснявала,но въпреки това си бях взела солидно количество пюрета,които си върнах....

# 17
  • Мнения: 355
Миналата година, с деца на 2 г. и половина не седнах на заведение по същите съображение. Имах удобства и готвих много, но ужасно се изморих. Не го препоръчвам вече.

# 18
  • Мнения: 639
Стига бе хора с това притеснение за морето  Outta Joint, Hugняма проблеми ,дори и да не вземеш пюрета и мляко ще си ги купиш,не се запасявай с храна и тука си имаме,не живеем на Марс  LaughingПросто избирай по класни заведения а не кръчми по плажа.Спокойно !Всичко ще е наред.Аз за където и да съм тръгвала/пътуваме много и с децата от бебета на по дни /,никога не съм се запасявала с храна ,винаги съм намирала във всяко едно населено място достатъчно и магазини и ресторанти.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Имате си магазини,но не навсякъде.
Я се пробвай в Приморско например да намериш пюрета Семпер /моя терминатор ядеше само такива/. Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 847
За малкия ми (1 г. и 3 м.) ще купя готови пюрета (по-скоро ястия се водят) на Алете (то може и на място да има, ама защо да обикалям и да се чудя). Ние също сме на all inclusive и като знам в Гърция какво разнообразие от храна предлагат, може и да не стигнем до пюретата...
По нашето черноморие има много ресторанти, в които готвят ежедневно, особено обедното меню е винаги от топла, готвена храна - пълнени чушки, мусака, пиле с ориз, супички (на много места през лятото ги правят бистри, без застройка), избирайте по-качествени заведения, ако мога така да се изразя, и няма страшно.

Готовите пюрета както знаеш няма нужда да са в хладилник, също така не ги затоплям допълнително. Честно казано, ако трябваше и на почивката ми да се въртя да топля и готвя някакви неща около котлон, щях много да се потисна.

# 21
  • Мнения: 2 123
Пресен челен опит от нас  Laughing
Върнахме се от първото ни море вчера. Бяхме за една седмица. Бях си взела 7 готови пюрета от големите на Хип и Семпер. Слава богу че ги взех! Най-близкото място от където можех да ги купя беше Бургас, а той е на 80 км от мястото на което почиваме.
Миналата година постъпих по същия начин - взех си храна от Сф и това беше голямо облекчение. Да, влача чанти с буркани, обаче пък не си развалям почивката с чудене от къде да се докопам с парче храна, за която съм сигурна, че е качествена. Освен това се случва да останем цялден на плажа и тогава...
На обяд Колето си ядеше бурканчето, на вечеря - салата и супа от ресторанта.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Fussii,точно за това говорим. Peace
 И моето ядеше Семпер,еми на Юг от Бургас никъде ги нямаше. ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 296
Честно казано, ако трябваше и на почивката ми да се въртя да топля и готвя някакви неща около котлон, щях много да се потисна.
И аз така мислех преди 3 години,когато дъщеря ми беше на 2г.Даже стигнахме до спор с мъжа ми за готвенето.Обаче пиклата не искаше да яде нищо,ама нищичко по заведенията,нито сутрин банички и др.,та като стоя 3 дни гладна и баща и ме гледаше вече на кръв,почнах да готвя,постни манджи със зеленчуци,ориз,картофи и така изкарахме до скрая на почивката.А аз викам-дошла съм на почивка,не да готвя и тук,ама готвих.Сега ми е смешно,ама тогава...
Добре,че сега малкия си харесва пюренцата,та с Хипп и Гербер ще се справиме,и аз мисля от тук да си нося,че на морето я има,я не.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 715
Fussii,точно за това говорим. Peace
 И моето ядеше Семпер,еми на Юг от Бургас никъде ги нямаше. ooooh!

Мерси за инфото  bouquet Ще си нося, че дъщеря ми единствено тях яде. Не съм сигурна кои точно, защото вече е на кухня и давам само рибата. И днес за проба предложих някакво телешко . Яде newsm44
А, и плодовите каши на Хип Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Миналата година (на 1г 3м беше) го заведохме на море за сефте.  Laughing Залагахме на готови пюрета и стерилизирани супи, наше производство.
В момента е с баба си и дядо си на море - пак по същата схема действаме, той не че много е проял обща храна, още си хапва кухня ooooh!, но така или иначе не смея да се доверявам на съмнителни заведения и годност на сготвеното там...

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
О да,кашите в бурканче на Хип ги унищожаваше моментално,но пюретата им не ги тачеше. Confused

# 27
  • Мнения: 2 807


Честно казано, ако трябваше и на почивката ми да се въртя да топля и готвя някакви неща около котлон, щях много да се потисна.
И аз така мислех преди 3 години,когато дъщеря ми беше на 2г.Даже стигнахме до спор с мъжа ми за готвенето.Обаче пиклата не искаше да яде нищо,ама нищичко по заведенията,нито сутрин банички и др...Сега ми е смешно,ама тогава...

И аз не бях взела котлон, когато бяхме на Костенец - Ива тогава на 1г.4м. - нито пюрета/ястия на Hipp и Semper ядеше, нито тамошната кухня, повечето, от която подправена с много черен пипер - а иначе е запалена малка фенка на домашно приготвената храна...
Тогава обиколихме всички заведения в Костенец за супи и манджи без обилно количество черен пипер, но така и не открихме...
Котлончета по пазарите също...
Помолих персонала от ресторанта на хотела, в който бяхме отседнали да направи няколко супи - аз си накупих продуктите, нарязах всичко - добтре, че се съгласиха хората, иначе щяхме да се прибираме в София...
Та от тогава винаги си взимаме котлонче с нас, за всеки случай Wink 

# 28
  • Мнения: 2 197
Миналото лято дъщеря ми отиде на море на година и два месеца. Ядеше по заведения заедно с нас. Не сме имали никакъв проблем. Бях взела няколко пюрета, така си ги върнах. След плажа си засядахме на най-близкото капанче и тя си ядеше там, най-често супа, но и доста други неща. Никога не бих готвила на морето, предпочитам да си използвам времето за друго. Всъщност никога не съм готвила където и да било. Мисля, че за 10 дена могат да минат и без аз да им готвя.

# 29
  • Мнения: 132
Всичко яде.По заведенията.И риба,скара,картофки,готвени,супи.Като беше по-малка носех пюрета но обикновенно ги връщах.Гледам да няма яйца ,застройки и заливки.

Общи условия

Активация на акаунт