Коя позиция е правилната?

  • 4 925
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Ами аз лично, независимо дали "детето" е сина ми или дъщеря ми, ще изчистя без да размествам и да изхвърлям. Дрехите ще сгъна без да ги прибирам в гардероба. Ще измия ако има мръсни чинии, за да не вонят. Това е! Може и да не е "възпитателно", ама само при мисълта колко ми е липсвала подобна помощ на млади години, хич не  бих се замислила.

# 16
  • Мнения: 672
Първо - не бих отишла в жилището на детето си, в негово отсъствие, дори да имам ключ, освен ако не ме е помолило за това.
Второ - бих оставила всичко както си е.
Трето - както някой беше споменал или даваш от сърце, без да се интересуваш какво става по-нататък или изобщо не даваш.

# 17
  • Мнения: 2 229
...От друга страна нищо не коства на майката наистина да изчисти. Разбирам, че й е болно да види труда си в неугледен вид, разбирам, че иска най-доброто за детето си. Но това ли е най-доброто?!...

Да бе, не коства нищо! Малко ли е усилието да лъснеш до блясък цял апартамент?!?

...И какво като няма гадже, да не би някоя друга жена да е длъжна да чисти.

С това съм много съгласна! Stop

След като апартаментът му е подарък, той да се грижи за него както намери за добре. Може да му харесва "творческият безпорядък", може да няма време или просто да го мързи да чисти. Във всички случаи той да се оправя!

А майката да чисти тихомълком, без да го пита е голяма грешка, така ще се научи, че маминка все ще дойде да подреди, а той да не си мърда малкия пръст. Ако толкова не се сдържа, може да се обади да го пита по телефона, така и така, имам време в момента, ако искаш да подредя нещо, но с подтекста, че става въпрос за нещо инцидентно.

# 18
  • Мнения: 274
О, определено бих почистила. Бих почистила от телевизори, част от обзавеждането и хладилника, примерно. При следващото ми посещение апартаментът ще блести, убедена съм.  Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 9 865
Нищо не бих пипнала. Подобно положение е със сестра ми. В началото се ядосвах и исках да е чисто и да и помогна, но това не е правилно. Родителите и роднините не са слуги. Едно е да помогнеш, ако те помолят, друго е да си мислиш, че помагаш, да отглеждаш някой мързелив язовец, на когото все някой трябва да слугува. Без да се обижда никой, но щом това 'дете' е получило и обзавело по свой вкус дом, то трябва да го чувства като собствен и да си го колани, както казват старите хора, а не да си мисли, че е в дома на мама и тати, за който те трябва да се грижат. Не е добре възпитано детето. Това е.

# 20
  • Мнения: 4 916
Само да допълня:
"Детето" е на над 20 години. Вече не е студент/ка, работи. Жилището е обзаведено изцяло по негов вкус и желание, само парите са на родителското тяло. ...

 Laughing "Само"???? Това с парите естествено е нищо работа, в сравнение с усилието на детето да обзаведе апартамента по свой вкус с парите на мама и тате. Голям зор трябва да е било това обзавеждане за детето.

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 16:41 от argun

# 21
  • Мнения: 251
И сега да доразкажа ситуацията.
"Детето" е брата на моя съпруг. На 25 години е. Свекърва ми няколко пъти в месеца се превръща в домашна прислужница и чисти ли чисти. Аз й казах мнението си, че според мен не е редно. Но тя не ме разбира и смята, че ревнувам. А аз не го казвам от ревност, а просто защото виждам колко абсурдна е ситуацията. Виждам абсурда на действията й, и без да ме засяга това пряко се изнервям. Може би защото и съпруга ми бе така научен и ми коства много усилия, за да го убедя, че аз не съм мама и няма аз да чистя дома ни, докато той е на плаж примерно. Разговарях с нея вчера, казах й мнението си, че по този начин вреди. Но тя не ме разбира. Знам, че е много всеотдайна и че това й помага да се чувства полезна, ама тази нейна криворазбрана помощ понякога е адски изнервяща. Ние живеем в жилище на моите родители и в нас не може да се развихря толкова. Обаче това не й пречи да ми "помага" без да го искам дори. Споделих й, че ще си наема жена, за да чисти съботите, а аз да имам време за детето. Тя го прие за кръвна обида и настоява тя да идва да чисти, за да не си даваме парите. Имам чувството, че е някаква мания да е близо до нас и да ни помага. Затова исках да чуя и други мнения, да не би аз да греша в преценката си.

# 22
  • Мнения: 4 916
Памдар,
много родители не могат да се откъснат от децата си и продължават да ги обгрижват дори и насила. Това явно важи и за свекърва ти. Наеми си жена за почистване у вас, но не се бъркай за другия й син - той ако иска сам ще й каже да спре да се влачи у тях с парцала и метлата.

# 23
Получило го е даром ...

А какво трябва да направи детето, за да го получи НЕ-даром? Някаква тарифа ли има? Набор от действия, с които трябва да "заслужи" родителското благоволение? Или вечна благодарност?

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ще звънна на детето си и ще го попитам дали иска да му поизчистя. Не бих чистила без негово съгласие. Брат ми е на тези години, живее самостоятелно и сам си чисти...колкото може толкова, но никога не е ангажирал мен или майка ми. На мен лично ще ми е адски неудобно ако намеря нещо лично - използван презерватив примерно или голи снимки ан гаджето му.

# 25
  • Мнения: 2 161
Ще почистя,защото не понасям мръсотията и защото не си хвърлям парите на вятъра.Да строя,да обзавеждам и накрая домът ми да прилича на бордей.Но как е възможно момиче над 20 да е такава мърла?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ще почистя,защото не понасям мръсотията и защото не си хвърлям парите на вятъра.Да строя,да обзавеждам и накрая домът ми да прилича на бордей.Но как е възможно момиче над 20 да е такава мърла?
момче

# 27
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
Не им се меси - нека да му чисти, щом така и харесва. Когато създаде семейство, ще се променят нещата и "детето" ще порасне.

# 28
  • Мнения: 2 161
Ще почистя,защото не понасям мръсотията и защото не си хвърлям парите на вятъра.Да строя,да обзавеждам и накрая домът ми да прилича на бордей.Но как е възможно момиче над 20 да е такава мърла?
момче
Аааа,момче ли.Ще излъскам идеално и просто ще му натяквам докато е жив.

# 29
  • Мнения: 118
Първо,няма да получи жилище даром,второ няма да го обзавеждам,трето помагам ,ако ме помолят.

Общи условия

Активация на акаунт