Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Може би е тема доста дискутирана, но да помоля отново за съвет.
Ние се захранихме първо със плодови пюрета и сега не иска и да опита заленчукови (те че са си блудкави спрямо плодовите, то е ясно)...
Ако някоя мама владее някой изпитан трик да излезем от ситуацията, моля да сподели...
Знам, че пюренцата не трябва да се овкусяват, но се чудя дали щипка сол или пък захар няма да помогнат...
А как стои въпроса с месните...като не яде зеленчукови, означава ли че ще откаже и месните?
Цитирай

Аз все още слагам малко плодово пюре (20-30грама) във зеленчуковите и месните,защото малкия не ги харесва особенно  ooooh!
Сол и захар не слагай!
Цитирай

Смесвай зеленчуковите с плодовите и така ще ги яде. Ние сме така с месните. От зеленчуковите пробвай тиква, сладка е и повечето бебета я харесват.
Цитирай

в очите на двама мъже

Не смятам,че задължително ще откаже месните.Пробвай както ти казва reme,а ако пак не иска,изчакай малко и предложи пак.По-добре да не слагаш сол или захар.
Цитирай

Varna

пробвай с ябълка и морков като за начало
Цитирай

Пловдив

Аз захраних първо с картоф, който категорично отказа да яде  Smile. Не го мъчих повече и продължих с тиква и морков, които му харесаха и ги добавях към пюрета, които не искаше да яде.
За месните пюрета не трябва да се притесняваш. Сина ми откакто ги прояде не иска нищо друго  Smile.
Цитирай

Неизживени спомени

Здравей,аз слагах сварена ябълка към пюрето,когато отказваше да яде.При кас имеше ефект Peace
Цитирай

София

Аз бях откачила като захранвах със зеленчуковите - не ще и ги плюе и това е. Месните ги прояде веднага. И до днес сме така - зеленчуковите не ги ще и аз ставам луда докато ги дам. А сме алергични и не съм я записала на кхня и се мъчим.
Цитирай

Белгия/София

А на каква възраст е детето все пак?  Smile
Няма трикове, има изчакване и налучване на вкуса на детето - някои не ядят зелени, други червени, трети картоф...
Сол, захар и смесването с плодови са неправилни и ненужни тактики.  Peace
Цитирай

Пловдив

И моята беба не иска и да чуе за зеленчукови пюрета. Захраних я с картофено пюре и сигурно от тогава не ги тачи особено Rolling Eyes. Но месните, както и при yana_divrova ги прояде веднага Laughing. По съвет на педиатърката сега давам всеки ден месни пюрета, само от време на време я пробвам със зеленчукови с жълтък, да видя дали някога ще ги прояде Thinking. И няма значение дали купувам готови или й ги правя аз, не ще зеленчук и това е, всяко дете е различно, наистина, смятам да си й давам мръвката и това е, само и само да яде Peace.
Цитирай

Не харесваше плодовите, както и зеленчуковите, както и месните. Изчаквахме, не помогна. Сол и захар не съм добавяла. Приемаше ги единствено ако са смесени с АМ.
Цитирай

някъде там

пробвай да смесваш плодови и зеленчуци и при нас беше така единствено с апетит ядеше тиква+морков, но с месните всичко си дойде на мястото  Peace
Цитирай

Белгия/София

Аз така и не разбрах на колко е бебето?  Smile
Цитирай

Ако не се лъжа, раничко му е, на около 5 месеца. /по спомен от предишни постове на майката/  newsm78
Цитирай

Белгия/София

Ако не се лъжа, раничко му е, на около 5 месеца. /по спомен от предишни постове на майката/  newsm78

Ако е така - бебето до 6 навършени месеца има нужда само и единствено от мляко. След това каша или някакво пюре; а за месни е просто абсурд все още да се говори.  Peace
И все недоумявам как дават много от вас съвети, каквито и да били те, без да знаете възрастта на детето  Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора