От скоро бременна - въпроси

  • 4 424
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, последните месеци бях само читател на форума, но от както се сбъдна и моята мечта да забременея вече си мисля да черпя директно от вашия опит  Simple Smile Бременна съм в 6 г.с. /според моите изчисления/ или в 7 г.с. /според гинеколога/, това което ме притеснява е, че коремът ми е много подут, за един месец от 49 станах 51 кг., а винаги съм си мислела че се пълнее след третия месец. Нормално ли е толкова рано вече да имам коремче и да не мога да си закопчея панталоните. Не ме разбирайте погрешно - килограмите не са ми фикс идея и няма да пазя диети по време на бременността, за мен най-важното е бебето да се развива добре.

# 1
  • Мнения: 219
И при мен беше нещо подобно, аз първите месеци качих много килограми, а последните 8 и 9 месец нито един килограм, а казват че тогава най-много се качвали.
Така че не се притеснявай,нормално е - винаги има изключения от правилото и все пак всичко си е индивидуално и е до организъм.

# 2
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
НЕ се притеснявай излишно! Други неща са по-важни! Иначе и аз веднага опънах корема, което най-вероятно се дължи на газове.

# 3
  • Мнения: 9 814
Честито!
Качването на килограми по време на бременността е строго индивидуално.
Аз лично качих само 7,5 кг. за 9-те месеца и ми пролича в средата на 6-ти месец.
За мен най-важното бременността да бъде безпроблемна.

# 4
  • Мнения: 1 212
Честита бременност, лека и безпроблемна да бъде ! Peace
Аз стартирах бременността си с огромен апетит .... времето за което говориш ти , всъщност това ме изуми и донякъде наведе на мисълта да си пусна тестче  Wink
Значи, особено първите 3-4 месеца , направо ми ставаше лошо от глад като се събудех ... първата ми мисъл беше как да се довлеча до кухнята и да закуся, нещо което по принцип никога не правя  - просто не ме се яде ...
Съответно и на мен веднага започнаха да ми отесняват панталоните , откъм талия  Wink
И първите 4-5 месеца си качвах средно 1,5 - 2 кила , бума беше 7-8 месец, а последния задържах , даже свалих 1 кило  Grinning
Успех !  Peace

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
  bouquet Честито и от мен  Hug

Относно килограмете, лично аз  качих малко в началото но бУма така да  се каже бе 8 и 9 м  Whistling

# 6
  • Мнения: 1 138
Смятам че няма място за притеснения. Щом се чувстваш добре, няма оплаквания, наблюдаващия лекар ако не казва нещо което да те притеснява значи всичко е наред Peace

Аз качих цели 4 килограма в третия месец.
Хубава бременност ти желая.
Мисли положително Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
Не мисля, че има нещо притеснително. Аз започнах да качвам след 3-4 месец, качих доста, но и бързо ги свалих. Simple Smile
Лека бременност! Hug

# 8
  • Мнения: 25
Благодаря ви за бързите отговори. Бебето ми е планирано и желано от години, така че на първо място е то, а не суетата. Може би нямах време да се настроя психически, че това вече се случва и с мен и затова се стреснах от промяната. Определено ме успокоихте, сега ще си почивам повече и ще се наслаждавам на този период. Благодаря ви още веднъж  Hug

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Хич не ги мисли кг.

И с двете си бременности качих по много(35 и 40кг). Втория път се бях зарекла да се опазя, ама не зависеше явно само от мен. Просто, като спра цигарите, започвам да качвам яко(ако пушиш, спри ги, кг се свалят). Карах основно на плодове и пак качих много, даже повече от първия път. Сега почти съм си върнала кг от преди бременността, остават ми някъде около 8-9кг без да пазя диети.

Започнах с качването от началото и така и не спрях до края  Blush

# 10
  • Мнения: 99
Честита бременност!Не се тревожи за килограмите.При мен до петия месец нито грам нямаше качен допълнително,но при други момичета не е така.Строго индивидуално е и зависи мноооого от наследственият фактор.Дето се вика,питай мама как е била и ще прецениш и ти как ще си Grinning

# 11
  • Мнения: 1 733
Честито! Лека бременност ти желая и хубаво бебче накрая! За килограмите - аз също като теб, за един месец качих 3 кг, до третия месец бях качила общо 6 кг и си мислех на какво ще заприличам накрая като знам, че в последните месеци най-много се кача. Е, качих още 6 до края на бремнността и като отидох на раждам тежах 59 кг. За около 4 -5 месеца се възстанових напълно.

# 12
  • Мнения: 1 155
Здравей и ЧЕСТИТО!!!
Аз качих повечето си  килограми през първите месеци докато си регулирам храненията. За цялата бременност качих 16 кг. като последните месеци не напълнях с нито едно кило.
На мен също ми беше много подут корема.
Желая ти лека бременност!!!

# 13
  • Мнения: 216
Качих страшно много първите три месеца-не знам защо newsm78Още в третия месец имах бая коремче-като за близнаци CrazyАма и последните два месеца пак бая си качих-общо взето 30кг за цялата бременност Mr. GreenНо за сметка на това имах една страхотно лека и безпроблемна бременност,която от сърце ти желая и на теб и на всички бъдещи мами  bouquet

# 14
  • Мнения: 297
Честито  Hug не се притеснявай за кг важно е бебето да се развива нормално  и ти да се чувстваш добре!

# 15
  • Мнения: 3 092
и аз качвах кила в началото , но ми пролича в края на 4 - тия месец ... знам ли ако не ти е комфортно на корема може и да има проблем с храните , който ядеш . newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 39 745
Аз също в началото качвах доста по-интензивно. Личеше ми доста от рано. С Дияна беше по-различно, до 5тия месец изобщо не ми личеше.

# 17
  • Мнения: 4 555
Нормално е. Аз само за първите три месеца качих 7 кг. Бременни панталони си купих в края на втория месец, защото нищо не ми ставаше вече.

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Първо честито!Мисли за хубави моменти и с  нищо друго недей да си разваляш 9 тте месеца.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Честито!
Както са ти казали другите, не се тревожи за кг.Ако започнеш да качваш много и това пречи на бебето гинеколога ти сам ще ти препоръча диета, но е мнооого рано да мислиш за това.Може да ограничиш тестените, защото те се лепят основно на теб.Но не да спреш на цяло да ядеш - като ти се хапва си хапваш, без да се тъчеш с разни мазни банички (примерно) и други такива.
Леко бременеене  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 17 591
И аз бях така. Нямам идея защо. Впрочем, след раждането ги свалих - общо взето - само дето се преразпределиха по абсурден начин... Абе, здраве да е, имам си най - прекрасното бебче! Пожелавам същото и на теб. А за това кога, как и къде се трупат кг по време на бременността - не знам, ама сигурно е до организъм... и момент.

# 21
здравейте мили бъдещи и настоящи майки! искам да ви споделя, вчера разбрах че съм бременна и много се притеснявам, защото ден преди да разбера страдах от зъб и пих аулин и други хапчета, но просто не знаех!аз съм и пушач и не знам как да откажа цигарите! аз съм на 20 год.с приятел ями сме заедно от 2 год., а живеем заедно от 7 месеца.страх ме е какво да правя?дайте ми съвет  Sad smile3518

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
здравейте мили бъдещи и настоящи майки! искам да ви споделя, вчера разбрах че съм бременна и много се притеснявам, защото ден преди да разбера страдах от зъб и пих аулин и други хапчета, но просто не знаех!аз съм и пушач и не знам как да откажа цигарите! аз съм на 20 год.с приятел ями сме заедно от 2 год., а живеем заедно от 7 месеца.страх ме е какво да правя?дайте ми съвет  Sad smile3518

Не се шашкай за Аулина. Кой знае и аз какво съм пила преди да разбера и всяка една от нас също. Отделно, че и след като разбрах пих хапове по съвет на АГ, за които по-късно разбрах, че не са много подходящи при бременни. Е, родих здраво-право бебе  Hug Цигарите е хубаво лека-полека да ги спреш, ако не ти е възможно от раз. При мен стимула ми беше, че си представях от страни гледката на пушеща бременна  Sick Много грозно ми е.

# 23
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Честито!  bouquet  Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!За аулина и другите лекарства не се притеснявай,не са от най опасните,само ги спомени на ЖК като отидеш пък доки ще ти обясни.Почвай фолиевата киселина,а за цигарите–намалявай постепенно ако не можеш от раз.Може да почне да ти става лошо от тях и да се отвратиш.Успех!

# 24
Хей значи не съм само аз била така СПОКО В 5 и 6 г.с. корема ми се изду а сега съм 9-та г.с. и не е така , а леко се прибра , явно си е нещо нормално  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Честито, лека и безаварийна.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 203
Аз също като теб щом разбрах че съм бременна  веднага ми се поду малко корема може би съм качила около 1 кг., тъй като и аз съм слаба веднага ми пролича поне аз си знаех, оказа се че чак до 5 месец почти не напълнях повече. Сега вече съм с доста хубав корем и съм напълняла само 5 кг. Леко бременеене   bouquet

# 27
  • Мнения: 297
Честито,лека и безпроблемна бременност.  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 187
честито и от мен! аз също качих първите три месеца, така че споко

# 29
Честито и от мен! Аз имам подобен проблем - бременна съм в началото на третия месец - 12 седмица и доста ми личи. Всички мои познати ме питат бременна ли съм. А коремчето ми е добре оформенко. В началото много се притеснявах - вече малко дрехи ми стават, но с времето май почнах да свиквам. Напълняла съм с 3-4 килограма, но явно това е достатъчно, за да не се пъхам в дрехите си. Всяка сутрин почвам лудо пробване и установявам, че нищо не ми стои, както преди или просто не ми става. В началото се подтисках, но сега го приех, че така трябва и е нормално. Бебето е най-важно! Grinning

# 30
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Честито  Hug не се притеснявай за кг важно е бебето да се развива нормално  и ти да се чувстваш добре!
PeaceВсяка бременност е строго индивидуална Hug

# 31
  • Мнения: 4 784
Честито!   bouquet
За кг не се тревожи  badscale goodscale. По - скоро се моли да не те съпровождат гаденето и повръщането в идните седмици, че тогава е ужасно. Даже и кг се свалят, но за сметка на здравето ти и настроението ти.
Леко бременеене!  preggo

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито и добре дошла сред нас Hug
Това с кг-те е мн индивидуално.
Леко бременеене Hug

# 33
  • Мнения: 1 674
ЧЕСТИТО!Леко бременеене,а кг. не ги мисли.

# 34
  • Попово
  • Мнения: 687
е ха ЧЕСТИТО да ти е лека бремеността  Hug а за килограмите след това си има диети  Grinning

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честито! Лека бременост!  Hug
Споко за килограмите! Най-важното е бебето да е добре!  Peace

# 36
  • Мнения: 199
Честито и безпроблемна бременност!
И при мен коремчето порастна много рано. Във втори месец вече ми личеше.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 709
Честито и леко бременеене! Hug
За килцата не ги мисли,свалят се  Simple SmileГледай да ти е добре пък като се появи малкото слънчице лека по- лека се влиза в форма  Wink

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито Hug
Нормално е да качиш килограми-след раждането ще ги свалиш

# 39
  • Мнения: 91
НЕ СЕ ТРЕВОЖИ!КИЛОГРАМИ НЕ СЕ ТРУПАТ САМО ОТ ХАПВАНЕ, ПЪК ПОСЛЕ ЩЕ МУ МИСЛИМ. ВЛИЗАМ В 7-МИ МЕСЕЦ И  СЪМ КАЧИЛА ОКОЛО 7КГ. КАКТО ПОВЕЧЕТО И АЗ ТИ ПОЖЕЛАВАМ ЛЕКА БРЕМЕННОСТ, ВАЖНОТО Е ДА СЕ ЧУВСТВАШ ДОБРЕ.УСПЕХ!

# 40
  • Мнения: 3 034
аз също качих в началото и коремът ми се поду леко и стана твърд, по-нататък се укротиха нещата, така че всичко ти е наред  Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 3 789
Всичко е много индивидуално, до организъм си е, до човек. Аз досега съм качила вече 10-11 кг, но не го мисля, ще ги свалям като бебо се роди, живи и здрави да сме Praynig
Споко за килцата- трупат се и от хормони, не само от това как и с какво се храниш. Аз например наблягам на плодовете и салатките и пак качвам

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз също съм бременна и карам 4 ти месец.Не съм качила и грам.Ям както обикновено , нямам апетит различен от преди , не ми се ядат различни  неща ,
по различно време и през ноща.Не усещам , че съм бременна.Не ми се повръща , но не ми се и яде допълнително.Никога не съм била слаба и само преди години пазех адска диета и бях 48 кг. след това си качих и не съм сваляла нито съм качвала.Забременях си вече напълняла и явно организма ми си има достатъчно запаси и не трупа допълнително и затова не качвам така поне си мисля де  Thinking.Мои познати , които бяха наполовина на моите кг. качиха много през бременността не знам дали няма някаква зависимост в това.Не знам също дали аз няма да наваксам тези "изпуснати кг. некачени " по-бързо в оставащите ми месеци.Каквото и да е важни са бебчетата , а не ние.Макар , че аз ако кача още и много кг. въобще сигурно няма да ме хване кантара , защото както казах не съм слаба и още на старта  Embarassed съм със кг. на вече бременните мами.Аз ти пожелавам ЛЕка бременност и здраво бебче на финала   Hug!

# 43
  • Мнения: 259
Качих 19 кг. Нямах голям корем, бях се разляла навсякъде-бюст, гръб, ръце и т.н. Първите месеци качвах ежемесечно по 3 кг, мисля, че и фолиевата киселина помогна (а тя е много важна в първите седмици). Бях се уплашила, че ще стана лоена топка. След това  качвах по помалко, но започнах да подбирам храната-т.е. започнах да се храня не с каквото ми падне, а наблегнах на плодовете и зеленчуците. Здравословното хранене е много важно за правилното развитие на бебчето. Не се ограничавай с яденето, но и не прекалявай. Подбирай полезни храни. А килограмите се свалят. Спокойна и лека бременност! Наслаждавай се на всеки миг, защото е единствен и неповторим.

# 44
  • Мнения: 410
не се притеснявай,хапвай си и си пълней!аз също първите месеци качвах по 4 кг на месец,а последните 2 по 1 кг.честито и леко бременеене и най-сладкото бебче на финала!

# 45
  • Мнения: 17
Честито на всички бременлиики, и на мен включително.
Аз също с първото качих 40кг. но до 40-тият ден ги свалих.
Сега съм в 7г.с. и вече съм с 6кг. на горе.
При мен проблема обаче е, че забременях със спирала,
и не очаквахме бебе. А тъкмо бях почнала да пия Редуктил.
Докторът ми не каза нещо особенно по въпроса,
по простата причина, че не знаеше за какво лекарсто става на въпрос.
Надявам се всичко да е ок.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 109
Поздравления за сбъдването на твоята мечта!   bouquet
Желая ти всичко да мине по най-добрия начин!

Няма от какво да се притесняваш. Аз също съм от този вид жени, които започват да наддават преди дори да са се уверили, че са забременяли.  Laughing При всеки е различно- на някои наистина им проличава доста късно и си носят обичайните дрехи до 4-5 месец, а при други промените се усещат веднага. Неприятното е, че червата стават по-лениви при бременните и в повечето случаи подуването на коремчето се дължи на затруднено храносмилане и газове. С едно разумно, но  пълноценно хранене можеш да си спокойна, че правиш най-доброто за себе си и детето, а качените килограми са неизбежни, но за тях ще мислиш след щастливото събитие.  Hug

# 47
  • Мнения: 163
Честито!
Аз съм в 12 г.с и напротив дори отслабвам, но доки каза, че е нормално. Ама аз повръщам като за световно и затова. Но всяка бременност е индивидуална, така че споко и лека бременност ти пожелавам.  Hug

# 48
  • Мнения: 2 305
Здравейте бъдещи мами.
Аз вчера си правих тест и резултатът беше  EFP
Утре ще ходим на доктор с мъжо и дано всичко да е наред.
Притеснява ме само една почти постоянна болка в областта на апандисита. Успокоявам се с това че ме болеше и преди да разбера че съм бременна някаде преди около месец. Дано да не е нищо лошо и всичко да е наред.

# 49
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен
Незнам дали въпросът ми е за тук, но искам да ви попитам, защото съм малко изплашена. Днес бях на лекар, за да ме регистрират в ЖК и да си пусна изследвания. Когато доктоа ме прегледа каза, че бебето е малко. Има сърдечна дейност и всичко било наред. Успокои ме, че за мойте азмери е нормално да е по-мъничко, но мен все пак ме е страх. В 11г.с. съм а то е около 3 см. Някоя от вас спомня ли си развитието на бебето? Страх ме е защото имам един мисед аборт и ако можете да ме успокоите ще съм ви много благодарна.

# 50
  • Мнения: 3 034
освен да ти кажа, че седмиците са ориентировъчно нещо и ултразвука ще покаже какъв термин да се очаква по-нататък, друго не знам какво. аз не съм се притеснявала 1. защото съм с по-дълъг цикъл и бях убедена, че овулацията ми е била по-късно от изчислената от лекарите и 2. защото съм дребна и при положение, че плодът се развива добре, размерите ги гледахме по-внимателно по-късно, когато вече имаше значение. всеки зародиш се развива с различни темпове. ако лекарят не вижда нищо нередно, не бих си внушавала притеснения, не е добре да живееш с такива опасения, аз много вярвам в силата на мисълта  Stop

# 51
  • Мнения: 2 305
Аз вчеро ходих на доктор - на 9-тия ден от закъснението. Каза че още нищо не се вижда, но най-вероятно съм била бременна и сигурно щяло да се види другия път като отида.Записах си час за понеделник - 14 ден от закъснението.
Нормално ли е нщо да не се вижда все още.
Докторката ме гледа с коремен ехограф.

# 52
  • Мнения: 25
bebok_86 Нормално е да не се вижда още нищо, аз също изчаках да минат две седмици от закъснението за да отида на преглед. До колкото знам преди това може да се установи бременност с кръвни изследвания или с вагинален ултразвук /не съм сигурна дали така се казваше/. Знам колко трудно минават тези две седмици, но имай търпение. УСПЕХ

# 53
  • Мнения: 25
Четох противоречиви мнения относно вагинално течение по време на бременност. От два дена имам гъсто бяло течение, не е обилно но ме притесни, а имам час за преглед след седмица. Нормално ли е да го има и до колко е опасно, няма мирис и следи от кръв

# 54
  • Мнения: 38
Oтносно кг-качих 3 кг още първия месец и още 4 кг досега-22 г.с..Апетитът в началото беше повече от огромен.Сега видях снимката от УЗ и в 9 г.с. е 2.6см ,но наблюдаващата лекарка казваше че върви с 4-5 дни напред,така че споко

# 55
  • Мнения: 3 929
При всеки е различно. Аз напълнях леко до 3-я месец, въпреки че много повръщах и не можех да се храня добе. Закопчавах трудно панталоните си. Но до 5-я месец не ми личеше, че съм бременна. Колежките ми разбраха тогава и то, защото една колежка забелязала, че коремчето ми е леко подуто и попитала моята близка, дали не съм бременна.
Като цяло качих 23 кг, разпределени относително нормално през бременността. Не съм забелязала да съм качила повече килограми през точно определен период от бременността.

# 56
  • Мнения: 133
изобщо не се притеснявай-аз бях по същия начин.Първите месеци качих кг и си мислих че ще стана нещо огромно до края,но всичко сие нормализира и качих 15кг за цялата бременост.Още първият месец не си закопчавах дънките и всички ми се чудиха.По моя сметка може би ще имаш момиченце,ако е така и след раждането ти се пише ми пиши да видя дали съм познала WinkДано и момиченце да искате.

# 57
  • Мнения: 93
Аз съм по абсолютно същия начин.В трети месец съм качила 2-3 кила и корема ми е като на бременна в 5-6 месец.Да не говорим,че като хапна или пийна нещо така се подувам ooooh! Направо ужас.И аз до скоро си мислех,че не е нормално,но жените около мен,които вече са раждали ме успокоиха,че това си е напълно нормално.Не се тревожи и ти излишно.Желая ти прекрасна бременност и леко раждане накрая  bouquet

# 58
  • Мнения: 140
Аз съм бременна в 10г.с.и съм напълняла до сега с 4-5кг. но забелязвам че имам корем вече и не знам дали е от килограмите или от бременноста.Просто не знам кога започва да личи вече. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 25
Ох, ако знаете само как ме успокоихте  bouquet, бях решила че ще стана огромна докато родя. Отворих тази тема, защото ми омръзна всички жени около мен да ми казват едно и също: "Ама как ще напълнееш толкова рано, не е възможно да ти личи вече, на мен ми пролича чак след 4-тия месец" Е вече не ми пука, хапвам повече плодове и зеленчуци, купих си по-широки панталони и се радвам че ще ставам майка.
целувки на всички и лека бременност на бременните

# 60
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ох, ако знаете само как ме успокоихте  bouquet, бях решила че ще стана огромна докато родя. Отворих тази тема, защото ми омръзна всички жени около мен да ми казват едно и също: "Ама как ще напълнееш толкова рано, не е възможно да ти личи вече, на мен ми пролича чак след 4-тия месец" Е вече не ми пука, хапвам повече плодове и зеленчуци, купих си по-широки панталони и се радвам че ще ставам майка.
целувки на всички и лека бременност на бременните

 newsm74

# 61
  • Мнения: 88
Спокоино и аз първите месеци качвах по 2кг на месец даже в консултацията се чудеха и мислех че ще напълнея много,но след 5-тия месец спрях да качвам така бързо.Тоя месец незнам колко съм качила ама не мисля че е много ще видим. в четвъртък съм на консултация.А между другото и аз имам много газове и от това съм още повече подута supermama

# 62
  • Мнения: 806
И аз се притесних като теб.  Забременях 52кг, сега в 10та седмица съм 55.5кг.  Ами голяма разлика за моето малко тяло.  Имам  ей такова  Hug дъ. И ми личи и вече се чувствам дебела.  Обаче ще имам бебеееее! Все пак за такова чудо, малко жертва трябва.  Ще дебелеем заедноо.  Hug

# 63
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
И аз бях като теб, личеше ми още края на третия месец и бях с нова кройка панталони.
Желая ти лека бременност, здраво бебче и само положителни емоции!

Добре дошла в любимия ни форум!

# 64
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен
Незнам дали въпросът ми е за тук, но искам да ви попитам, защото съм малко изплашена. Днес бях на лекар, за да ме регистрират в ЖК и да си пусна изследвания. Когато доктоа ме прегледа каза, че бебето е малко. Има сърдечна дейност и всичко било наред. Успокои ме, че за мойте азмери е нормално да е по-мъничко, но мен все пак ме е страх. В 11г.с. съм а то е около 3 см. Някоя от вас спомня ли си развитието на бебето? Страх ме е защото имам един мисед аборт и ако можете да ме успокоите ще съм ви много благодарна.

 Не се притеснявай  мила. Има малка разлика в размерите която с нарастването на плода ще се регулира.
В 10-та г.с. плода е 3см. а в 11г.с.4 см  12г.с.5см.
Плюс това  гестационна седмица, е приблизителен термин останал от времето
когато не е имало друг начин на изчисления.
Г.С. се брои, 14дни след първият ден на последният цикъл.
например...
Ако последният цикъл ти е бил на 15май. то те слагат две седмици отгоре, и се водиш, че си влезнала в 1-ва Г.С./към 29-ти май/
Но това, може да не е така, а да си забременяла седмица след това, и от там да идва разликата в сантиметрите.
Обикновено повечето жени /и аз вкл./ забременяват два-три дни преди цикъла.
Това означава, че е силно вероятно да си в 10-та седмица от зачеването, което съвпада с размерите на твоето бебче.
Дано да съм обяснила правилно, и да си ме разбрала.

# 65
  • Мнения: 120
Не знам за какво се притесняваш! Аз съм в 8 г.с. и съм качела 1кг. до сега, но ям много тесто, всякакви закуски, мазани и пържени филийки. Преди изобщо не закусвах, но сега просто със ставането то леглото и бъркам в хладилника. ooooh! И коремче си имам вече, но е от запека.

# 66
  • Мнения: 344
Честито! Изобщо не се приетснявай от килограмите.При всеки е строго индиивдуално.Аз до 6 месец бях качила 2-3 кг.Корем почти нямах.Но в 7 -я ела да видиш какво стана - дебелеех с часове  LaughingКарам само на салати и плодове.Имаше ефект.Задържах си килограмите.Вече влезнах в 9 -я , но пак се опитвам да се ограничавам , но да ти кажа честно вече не ми пука.Важно е бебето да е о.к. Щом не пречи на бебо и нямаш проблеми радвай се на бременността си .  bouquet

# 67
  • Мнения: 4 335
От самото на4ало запо4наха да ми се лепят килца.Не се притеснявай после ще ги свалиш.Лека бременност и на финала хубаво,здраво беб4е Hug

# 68
  • Мнения: 1 085
.Дето се вика,питай мама как е била и ще прецениш и ти как ще си Grinning

Това верно ли е?Защото майка ми е карала много тежки бременности не искам и аз така да карам живот и здраве като забременея.

# 69
  • Мнения: 1 428
.Дето се вика,питай мама как е била и ще прецениш и ти как ще си Grinning

Това верно ли е?Защото майка ми е карала много тежки бременности не искам и аз така да карам живот и здраве като забременея.
Не е вярно  Naughty.При всеки е различно.Няма никаква зависимост между двете неща.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 809
Честито и от мен. Не се притеснявай, на мен ми порасна коремчето още преди да разбера, че съм бременна Laughing Не можех да си закопчавам панталоните и се чудех как така напълнях за 1 месец от нищо, а то какво се оказа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт