Има ли начин

  • 2 035
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Въпросът ми е следният , предстои ми море , но по същото време и М.Искам да я отложа малко , но това да стане така че хем да пия хапчета , хем и да може да правя бебе ...
Т.е.противозачатъчните отпадат , а Оргаметрил става ли ?!?
Или друг вариант ... , а ако има бебе Оргаметрила ще му навреди ли ... оффф то много станаха въпросите ми !!!
Благодаря !

# 1
  • Мнения: 98
оргаметрил подтиска овулацията така че пречи на бебеправенето!

# 2
  • Мнения: 270
Аз съм пила Примолут Нор за отлагане на менструацията,но мисля,че каквото и да пиеш,няма как да не влияе на бебеправенето,понеже с това отлагане объркваш целия процес Peace
Така мисля аз  Peace

# 3
  • Мнения: 693
За периода в който говоря овулацията ще ми е минала отдавна , тъй като мисля да го пия един ден преди датата на цикъла .Въпросът е , ако е станало бебе преди това , Оргаметрила ще навреди ли на бебока ?!?

# 4
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Доколкото ми е известно, Прималут Нор не би навредил, тъй като си е Прогестерон, който така или иначе произвеждаш по време на бременност. За Оргаметрил, незнам.
Но въпреки всичко е най-добре лекар да каже, естествено.

# 5
  • Мнения: 270
Миличка,за да повлияеш на менструацията,с какъвто и да е хормонален препарат,трябва да го пиеш около 2 седмици преди предполагаемата дата по 1 на ден,т.е след ову-то,няма как да пиеш нещо 1-2 дни преди М и да повлияеш.Аз пих Примолут Нор по-късно,5 дни преди предполагаемата,но по 2 таблети на ден 10 дни и като го спрях на другия ден ми дойде.Искам да кажа,че си има определена схема за пиене,за който и да е препарат.Виж за Оргаметрила как е http://www.bda.bg/bdias/16021d.pdf.  А за това дали би повляло на евентуална бременност-не мога да кажа със сигурност,питай док или в аптеката.Успех Peace

# 6
  • Мнения: 489
Аз не бих рискувала с такива препарати, като знам, че може да е станало бебчето. Поне не без консултация с лекар.

# 7
  • София
  • Мнения: 232
Аз не бих рискувала с такива препарати, като знам, че може да е станало бебчето. Поне не без консултация с лекар.
Peace подкрепям, не рискувай без достатъчно убедително разрешение от специалист...  Hug Може тези препарати да са безобидни, но може и да не са...  Hug

# 8
  • Мнения: 1 085
За периода в който говоря овулацията ще ми е минала отдавна , тъй като мисля да го пия един ден преди датата на цикъла .Въпросът е , ако е станало бебе преди това , Оргаметрила ще навреди ли на бебока ?!?
Защо не си направиш един тест ден преди да ти дойде може и да отчете.Ако имам съмнения за бременност не бих си правила експерименти.Защо не отложите морето щом не искаш да си в цикъл.Или пък с тампони.Не може 2 дини под една мишница.

# 9
  • Мнения: 156
За периода в който говоря овулацията ще ми е минала отдавна , тъй като мисля да го пия един ден преди датата на цикъла .Въпросът е , ако е станало бебе преди това , Оргаметрила ще навреди ли на бебока ?!?
Защо не си направиш един тест ден преди да ти дойде може и да отчете.Ако имам съмнения за бременност не бих си правила експерименти.Защо не отложите морето щом не искаш да си в цикъл.Или пък с тампони.Не може 2 дини под една мишница.
Абсолютно точно казано! Naughty

# 10
  • Мнения: 1 868
Дуфастон или Утрогестан, ако си сигурна че е отминала овулацията дори е полезно при евентуална бременност.При всички случаи обаче едно посещение при лекар няма да ти навреди Grinning
Успех!

# 11
  • Мнения: 693
Дуфастон или Утрогестан, ако си сигурна че е отминала овулацията дори е полезно при евентуална бременност.При всички случаи обаче едно посещение при лекар няма да ти навреди Grinning
Успех!

Дуфастона ще ми измести цикъла , така ли ?!?Как се пие , скъпо ли е ?!?Благодаря !

# 12
  • Мнения: 1 868
По принцип се пие два пъти на ден по една таблетка, струва около 15 лева.
Аз лично така го ползвам, до 12 дни след спирането е редно да ти дойде цикъла, ако не си забременяла.Пиеш го докато си на море и после го спираш.Но все пак се обади на док може да ти даде друга схема.Успех Grinning

# 13
  • Мнения: 674
Еми обикновенно човек си засича кога му е цикъла и си прави сметка Wink
Аз също не бих рискувала Wink

# 14
  • Мнения: 693
Еми обикновенно човек си засича кога му е цикъла и си прави сметка Wink
Аз също не бих рискувала Wink

Обикновено е така , но понякога нямаш възможност да избираш датата на отпуската ...


Motoneti , Дуфастона се пие два пъти по 1 табл., но от кога започва първият прием след като след 12 дни при спирането ти идва  / от началото на предният цикъл , или като свърши ... /, а би ли повлиял на овулацията , а на бебчо /евентуално/ ... може ли малко повече инфо ...

Общи условия

Активация на акаунт