Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-3 от 3 отговора
Някой знае ли как се прави домашен кашкавал? Имам желание да проблав. Правя в къщи сирене, но не знам как се прави кашкавал. Ще съм благодарна, ако някой сподели.
Цитирай

Има специално мая за кашкавал.Но подробности по приготвянето не мога да ти кажа.
Цитирай

Аз съм правила,но не с мая,може би и не точно кашкавал,но има същия вкус.Слагам 5 литра прясно мляко на котлона да заври.Като заври,засичам 5 минути и прибавям 1 чл лимонена киселина(не съм сигурна толкова ли беше).Млякото се пресича.Прецежда се през тензух,като накрая се усуква хууубаво,за да се изцеди максимално,но е много горещо и трябва да се внимава.Аз си пусках студената вода и си приплаквах ръцете постоянно.Накрая,така както е в тензуха*материала*се слага в тавичка-наклонена,че още ще се изцежда,отгоре дъска за рязане и някаква тежест(аз слагах един стар агрегат от фризер(май така се казваше).
Много пъти съм правила това нещо,много е вкусно.
Цитирай

Аз намерих страхотна рецепта. Е още не съм я пробвала, но като си подсигуря инвентара ще пробвам - вижте тук  http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=11624
Цитирай

1-3 от 3 отговора