Декоративни рибки

  • 158 739
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
За сома ясно, но за принцесите това не е характерно. Както и да е - нашата червена шапчица плува вече в други води... RIP
Въпреки, че аквариума ни е на едно от най-светлите места, пак зеленясва - и аз мисля, че е свързано с жегите. При големите аквариуми, микросистемата е по-стабилна и по-бавно се замърсяват.

# 16
  • Мнения: 536
Питах в един форум за акваристика, казаха, че зеленясването било нормално и всички го имали малко или много. И да го чистя механично( с гъба). Иначе аквариумът е в светла стая, а лампите му са включени от сутрин до вечер.
Ето го(преди да го изчистя от зелените точици по стъклото):
http://x-home.eu/bgmamma/aqua1/DSC01707.jpg
http://x-home.eu/bgmamma/aqua1/DSC01708.jpg
http://x-home.eu/bgmamma/aqua1/DSC01709.jpg
VG, съжалявам за рибката Sad Другите рибки добре ли са? От кога ги имаш? Май ако има болна рибка трябва да се отдели от останалите.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 16:14 от KSI

# 17
  • Мнения: 430
Привет! И ние имаме проблем с нашите принцеси - едната (от общо три) от седмица седи като уморена на дъното и се "събужда" само когато им пускам храна. Храня ги веднъж на 2-3 дена. Не съм сменяла храна откак ги имам. Случвало ли се е на някоя от вас и ако може, по-вещите да ме ориентират. Благодаря!
Това не е ли малко веднъж на 2-3 дена защото аз ги храня всеки ден

# 18
  • Мнения: 329
И ние имаме малко аквариумче.От начало голяма смърт цареше.Да чукам на дърво fingerscrossed ,скоро няма смъртен случай!Уж подготвихме аквариума преди да пуснем рибките,защо така ставаше не знам.
То чак ме е срам да кажа какво имаме - една зебра,едно неонче и една гупа.Смях,ама са си нашите живи рибоци.

# 19
  • Мнения: 536
Gery_Cherry, неоновите рибки за да се чувстват добре трябва да са поне 6 и то от един и същи вид.
Днес си взех първите рибки - 2 анциструса. Исках 3, но в магазина нямаха повече. Цял ден обикалят аквариума, стържат стъклата, листата, дървото...много ми харесват. Живо водорасло няма да остане ако продължават така Mr. Green Вече не съм сигурна какви други рибки искам да гледам. Днес като ходех по зоомагазините си харесах няколко вида, други пък дето до сега ги исках вече не ми харесват толкова Rolling Eyes Ще помисля още малко.

# 20
  • Мнения: 329
KSI ,благодаря за информацията.То в нашия дребен аквариум....още 5 неонки....ами може и да взема.
Преди години имах много голям аквариум.Беше страхотен.Сега този мини вариант,пак казвам чак ме е срам да пиша. Laughing

# 21
  • Мнения: 536
Gery_Cherry, малките аквариуми по-трудно се поддържат.  Колко е голям твоя?

# 22
  • Мнения: 329
KSI , 12 литра е.Трябва да измисля да му сложа нещо,че е много обикновен newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
KSI, добре са другите рибки. За храненето - тази честота я знам от дългогодишен акварист.
Тази е втората, която умира, но другите са си добре. Мисля, че просто на някои не им понася прехвърлянето от един аквариум в друг.

# 24
  • Мнения: 536
VG, радвам се че другите са добре. Ако рибките са големи(в смисъл пораснали) няма проблем да се хранят през ден.
Gery_Cherry, аквариумът ти е малък за още рибки според правилото 1л вода за 1 см риба Sad
А аз откакто съм с рибки нямам никъде никакви водорасли Simple Smile Ама не сложих рибките в карантинен аквариум като ги купих и те ми донесоха охлюви. Ама сама съм си виновна. През нощта оставих 1 чашка в аквариума, а вътре попарено с гореща вода зелево листо за да примамя охлювите, но едната риба избутала листото навън...Въпреки това в чашата имаше 2 охлюва. Довечера ще повторя упражнението. А охлювите още са твърде малки да се ловят с ръка...а и ме е гнус Sick Embarassed Добре че са само няколко.

# 25
  • Мнения: 329
KSI , аз така съм чела за съотношението рибки:вода.Моите рибки така като ги гледам заедно правят 4-5см  Mr. Green За сега просто искам някак да го променя,да е по-интересен като декорация.

# 26
  • Мнения: 536
Камъчета, растения, корен някакъв...но всички тези неща отнемат от обема. Но пък растенията са си полезни и ако нямаш си сложи.

# 27
  • Мнения: 2 849
Здравейте.И аз да се разпиша във вашата рибна тема.
Имам от седмица малък аквариум -4 литра и три златни рибки .Съвсем си нямам понятие как се гледат .Предполагам,че три са много за този аквариум .Водата им е мътна и се налага да я сменям често.Храня ги два пъти на ден ,не мога да преценя колко да давам.Имам помпа за този размер ак .от 1-3 галона,смених камъните,имам само две изкуствени храстчета .
Ще чета с интерес.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
И ние имаме рибки. Голям мерак от децата и в крайна сметка аз си гледам животните. Не, че са много де... една принцеса и три други дето им не запомням имената, 3 сомчета, 1 охлюв и две миди. Аквариума е обикновен, 60 литра но определено смятам, че им е тясно. Ще им купя по-голям..може би за коледен подарък.  Laughing Много са ми интересни, имат си някакъв свой живот, всяка си има характер. Едната рибка 2 пъти се разболява и стига до болница/малкото аквариумче в което я отделям и лекувам с лекарства Rolling Eyes/ Първия път големи подигравки отнесох защото прехвърлих рибката, сипах лекарството и седнах да я наблюдавам. Та като казах на останалите, че трябва половин час да я гледам да не припадне...и ми се смяха. Както и да е, оздравя, порасна и вече е по-смела. Не се крие от останалите разбойници в аквариума. Simple Smile

купувам различна храна, миксове от 7-8 вида. Слагам и фотосинтетични бактерии, антихлор...

# 29
  • Мнения: 536
Flash*, развесели ме с историята с болницата Simple Smile Радвам се, че рибката се е оправила.
Аз продължавам да съм само с 2 рибки. Не взимам други, защото имам проблем с аквариума - мътна вода. Купих вчера външен филтър, но за сега няма подобрение. А освен охлюви се навъдиха и разни други гнусотии и тази вечер ще махна дървото дето съм сложила(май мътилката е от него) и ще пусна препарат за изтребване на безгръбначни(ако го намеря по магазините). То си е цяла наука това..
radi-t, 4литра аквариум за 3 златни рибки ми се струва малък. Как са ти рибките?

Общи условия

Активация на акаунт