Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Животни и домашни любимци
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
165-179 от 297 отговора

The Promised Land

виж това за налепите
това са зелени и кафяви водорасли. Препарата подобен на мастило е сигурно лекарство (те са сини и зелени наситени цветове). Другото е сигурно акватан или нещо подобно- добри са. Вземи си и бактерии, те се хранят с отделените от рибките фекалии и поддържат биологичното равновесие.

това е Шубункин, нещо такова ли представляват твойте?

а това е Воална златна рибка  Peace
Цитирай

Sofia

Tali Dan , страхотна си  Hug! Моите рибоци повече приличат на тази от втората снимка. Тия дни ще се заема с основно почистване на аквариума!
Цитирай

The Promised Land

tanya.d, пак заповядай  Hug. Истината е, че и аз от няколко месеца се занимавам с рибки и покрай тях прочетох много информация. Далеч не знам всичко, но се радвам ако съм ти била полезна  Peace!
Цитирай
niakoi moje li da mi kaje betata kato si hvarli haivera do kolko vreme triabva da se izliupiat  
Цитирай

The Promised Land

До два-три дена
Цитирай
blagodaria mnogo do togava ako ne se izliupiat zna4i ne e oploden haivera nali
Цитирай

Sofia

Момичета, помооощ! Едната ми златна рибка се е издула - уж плува енергично, но нещо все я "тегли " нагоре, към повърхността. Какво да направя?! Сигурно ще умре Crying or Very sad
Цитирай

София

Здравейте!
От 2 месеца имаме аквариум-220 литра.Рибките, които гледаме са 4 воални златни, 2 , които пак се водят златни, но са черни с изпъкнали очи, 2 сомчета(май анциструст ги водят  newsm78 ) , 4 данио, 2 макропода и още 4 , ама има забравих името  ooooh!
Храним ги с храна на гранули, желирана храна, червейчета и храна на люспички-на кутиите им пише sera.
Мъжът ми всяка седмица сменя по 1/3 от водата на рибките и по 2 пъти седмично чисти стъклата от полепналите по тях водорасли.
В аквариума има 2 изкуствени растения,1 корен, 1 камък и 3 живи растения, но не им знам имената, защото мъжът ми се занимава основно с всичко, свързано с рибките.Настилката му е от малки камъчета и има и градински камъни, които той донесе от Практикер.
В началото бях против гледането на каквито и да е домашни любимци вкъщи, защото имаме бебе на 6 месеца, а и чух че храната за рибките била алерген за бебетата, но сега не съжалявам, че ги имаме .Синът ни много обича да ги гледа как плуват и да им говори.Ще се радвам ако с ваша помощ успея да науча нови неща за новите ми домашни любимци.
Моите златни рибки се подуват обикновено, когато преядат, но не отиват към повърхността, а стоят на дъното.
Цитирай

The Promised Land

tanya.d  така става при преяждане, не ги храни ден, два  Peace
Atina_Eli  при положение, че имате анциструси, защо чистите стъклата? Те по принцип се хранят с налепите и ядат водораслите. Аз имам един и поддържа аквариума кристално чист.
« Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 14:23 от Tali Dan »
Цитирай

Sofia

Снощи много се бях притеснила и им капнах мастилено синьо /така ли се казва Embarassed/. Тази сутрин всичко беше наред, а и изглежда наистина са били преяли, защото тъкмо акаха  35
Цитирай

София

Всъщност сомчетата са Белопетнисти Агамиксиси, а другите 4, които не помнех как се казват са Колизи-една чистооранжева,една оранжева на сини ивици и 2 женски-сребристи, едната пак със сини ивици.
Последния път мислехме да си вземен анциструси, но на мен не ми харесват как изглеждат като се залепят за стъклото на аквариума.
А дали можем да си вземем бети-много ми харесаха, но незнам дали няма да се бият с другите?Имахме 2 трихогастера, но много се биеха и ги махнахме...
Цитирай

Варна

Здравей Anita_Eli,можеш да си вземеш само една мъжка бета тя не е агресивна с други рибки, агресията й се проявява само ако има друга мъжка бета. Стъклата позеленяват, ако аквариума е на светло място, т. е.на пряка слънчева светлина, хубаво стъклата да се чистят от време на време механично, точно както правите и вие. Ние имаме два анцитруса, но не могат да се справят мн. добре със почистването и за това чистим стъклата с гъбичка при всяко сменяне на водата т.е. веднъж седмично. Опитахме да сложим още анцитруси понеже аквариума е голям - 500 литра и има достатъчно място, но големият анцитрус, който е ветерана на аквариума ги уби. Sera предлагат много хубави храни за риби има и една друга фирма Otto, те също са добри доколкото знам и двете фирми имат харна за засилване на цветовете. Чернодробната и сушената Дафня са храните, които причиняват алергии, марковите на Сера и Тетра са работили по въпроса вече и с тяхна храна не може да се получи алергия. Най- сигурният начин е да не купувате храна в пликчета без надпис.  Гледай да не прехранваш рибите, риба без храна може да издържи около 15-20 дни, но от прехранване умират доста често. Нашите са един път седмично на диета - без храна. С две думи - здравата риба е гладната риба.
Цитирай
Подариха ми рибките ми днес и ми казаха да сменям водата с малко застояла вода за да може да е по-добре за рибките в аквариума !   baloni present txtloves hearts
Цитирай

Здравейте! Получих от съпруга си за Коледа подарък аквариум, за който си мечтая от малка.Така че се присъединявам към вас.Оказа се,че не е никак проста работа.Вода и риби не е равно на аквариум! Very Happy През настоящите почивни дни четох доста. Едвам изчаках 3 дни за задвижване на азотния цикъл че да населя с първите си обитатели!  Имам 45 л. със следните растения анубиас, нимфея,валиснерия.Като за начало ми препоръчаха неонки 7, 3 анцитруси, 3 сомчета панда.Сега съм в процес на търсене на нови обитатели.Ще съм ви благодарна ако ми препоръчете нещо подходящо за мирно съвместно съществуване.
Цитирай
zna4i ne te savetvam vooob6te da si vzima6 o6te ribki ti ima6 som4eta
zna4i tezi dve som4eta sa ti dostata4ni za 45 litroviqti akvarium
za6toto stavat mn golqmi i rastat burzo do 15 santimetra stavat 1sm. za edin litar voda a ti ve4e si prenqva6 dali ribkite 6te ti se 4uvstvat dobre v nego
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
165-179 от 297 отговора