моля за отговор

  • 719
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
здравейте имам проблем синът ми е на 12г. и когато му се наложи да отиде до тоалетна по голяма нужда се изпуска. този проблем се явява най често през лятото. преди години го водихме на лекар но не можа да се оправи много моля ако някой може да ми помогне със съвет.благодаря

# 1
  • Мнения: 661
Здравейте ,
Как беше лекуван синът ви ?Къде му се случва обикновено - в къщи , на улицата ?
Може да е на нервна почва . МОже да не спазва добра хигиена - мъжете имат проблем с миенето на ръцете след посещение на тоалетната , защото им се струва маловажно . Да не пие студени напитки , вода .

# 2
  • Мнения: 3
благодаря за вниманието на сина ми му беше предписана едноседмична клизма имаше резултат но за кратко няма определено време случва се на вън и в къщи подозирам че в процес на игра като му дойде предпочита да изчака въпреки че много говорим за това.хигиената на ръцете наистина не е на ниво въпреки че всяка вечер се къпе, у дома се изпиват големи количества безалкохолно винаги студено аз не съм очарована от това но момчетата и татко им не сядат на маса без газирана напитка.забравих да кажа че преди да го заведа на хирург отидохме на психолог имаше кратък ефект. искам да добавя че в моето семейство се живее спокойно и няма напрежение.

# 3
  • Мнения: 661
Ах , тия мъже ! Не могат да се отучат да пият ледените напитки от хладилника . ЗА газираното да не говорим - това е едно от най-вредните неща ,които човекът е могъл да измисли . ПО някакъв начин трябва синът ти да се научи на едни неща и да се отучи от други . В къщи сме намалили консумацията  на газирани напитки до 1 -2 пъти седмично . За хигиената още се карам  Laughing , поне има резултат .

# 4
Аз отново бих посетила хирург, ама да е проктолог а не просто хирург. Как да го намеря не знам, открих нещо в http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239976.msg5644834 , а също и
"Коло-проктологията се занимава не само с хемороиди, а принципно с всички заболявания на правото и дебелото черво. Няма нищо срамно в прегледа. Обикновено се прави аноскопия със специален апарат, ако лекарят прецени, че е необходимо, така е в съвременните клиники вече. За София мога да ти препоръчам Юнион клиник, там има и жени лекари. Запиши си час преди това. http://www.hemoroidi.com/ "
На сайта на НЗОК нищо не намерих, да не говорим, че за 12 годишен пациент може да настояват за детски специалист, т.е. детски проктолог - къде ли да го откриеш?
Според мен си струва усилието:
1. Ако такъв специалист, след обстоен преглед (с пръсти отвътре проверяват дали всеки един от мускулите/рефлексите са добре) и/или колоноскопия, ви каже че няма физиологична причина за проблема - тава е хубава новина.
2. Ако има нещо не наред, той/тя ще го открие и ще ви каже какво да правите и да не правите - диети, фибри, упражнения, процедури.

Доктор за душата е също хубава идея, но не изключва проктолога. Едни младежки пъпки могат да ти създадат комплекси за цял живот, да не говорим за изпускането.

Миене на ръце и газирани напитки - в този случай ми звучи несериозно.

Успех

# 5
  • Мнения: 661
Да , и аз подкрепям гостенката .
За всеки случай не е лошо да се посети и хирург , просто за да се отхвърлят някои притеснения  Hug

Общи условия

Активация на акаунт