Бебешка близнашка тема VIII

  • 14 451
  • 215
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 450
Зори не бързайте с тези клизми,за бебета е нормално да не акат и по 3-4-5 дни.Ще  му направите лениви червата и няма да иска само да ака,като усети,че може и по-лесно.

 Peace

Има много писано по тази тема, в периоди на растеж преработват цялата храна и може да 7 дни да не акат. Ако не му е трърдо коремчето, няма нищо страшно. Аз на мойте им помагах на 3-4 дни, като започваха много да напъват, малко масаж със зехтин на ануса е също достатъчен в повечето случаи.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 711
Нели, големи сладури са и тримата ти мъже Simple Smile Ние бяхме за няколко дни в Калофер с малките и там им пълнихме няколко пъти басейн, та утре като сваля снимките ще покажа и аз Simple Smile

Фата много се радвам, че проблема при вас с кърменето е преминал. А изведнъж ли поиска отново да яде нормално? Аз от няколко дни с Дани имам подобен проблем, не ме хапе, но не иска вечер да суче, реве и се дърпа. Сутрин си суче без проблем, дори си иска сам, но вечер е страшно... дано да е от зъбите и да премине...  Praynig Според майка ми било време да се отбиват вече и за това така правел  #Cussing out Обще взето всички около мен само ме подпитват докога съм щяла да ги кърмя, вече били големи и т.н. Направо ми идва да ги  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 3 376
Еей, верно, че съм писала в бебешката вместо в бременската  Embarassed Embarassed Embarassed Извинете ме, акълът ми нещо хич го няма.  ooooh! Все пак мерси за посрещането  Peace

# 18
  • Мнения: 3 638
Хелче, при нас се случи точно като й пробиваха горните зъби. Явно много я дразнеха и започна само да ме хапе много силно. Дръпнах я малко рязко един път и оттогава въобще отказа да суче, нито сутрин, нито вечер, нито през деня, това в продължение а 3 дни. Цедях се и й давах, като продължавах да кърмя Мариза, а тя въобще не искаше за захапе и само се извиваше. Накрая успях да я излъжа с едно силиконово зърно да засуче и след няколко пъти започна пак да си суче нормално и дано продължаваме така  Praynig Но ако му никнат зъбки 100% е от това. Явно сутрин е по-сънен и суче, но вечер е и уморен и може би повечко го дразни. И Мариза се дърпаше, докато й избиха горните зъбки. И при мен всички ми говореха вече за отбиване, но аз бях сигурна, че не е това, защото не може да се отбие така внезапно. А за приказките от рода на "Ама ти още ли ги кърмиш?" не ми се коментира. За щастие не ги чувам много често   Simple Smile
Но като сме започнали да попитам и аз, ти докога смяташ да продължаваш? Аз все си виках поне до годинката, ама тя вече си наближи и май нямам намерение на спирам  Blush Ще ги чакам сами да се откажат   cow

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 16:43 от fata morgana

# 19
  • Мнения: 450
Моля ви за съвет, ние вече сме на 6 месеца и се чудя, дали мога да им давам краставица, пъпеш, диня newsm78

За сега им давам готови пюренца /плодови, зеленчукови и месни/ или смилам банан, ябълка, праскова, а им готвя картоф, морков и тиквички. Замислям се и за пилешко месо в зеленчуците, или е още рано за домашни манджи   chef

# 20
  • Мнения: 1 069
mari73, продуктите по пазара са доста нитратни. Нашата педиатърка ни препоръча захранване с готови пюрета, а за тези с месото категорично забрани да им готвя на първо време...

Първо ги захрани с готовите, пък после можеш да им готвиш!  Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 450
Нели, да  Peace аз пропуснах да кажа, че продуктите са домашно производство, а и есента замразих няколко домашни пилета за тях, не бих си позволила да им дам месото, което се предлага в магазините. За сега са повече на Hipp пюрета, че много се съмнявам за тези на Ганчев от какви продукти ги правят, а за био да не става и дума. Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 803
Здравейте и от нас, нещо на последък само ви чета и не остава временце за се разпиша,  но ще се поправиме  Naughty
mari73 и ние сме с готовите пюрета, едни от Ганчев им харесват , други от Хип и Гербер, не се ограничавам с марката. Захраних с натурален картоф и морков, месо още не съм опитвала, но не виждам причина , при положение че знаеш произхода му , да не го използваш, и най-вече ако можеш така да го надребниш, че да няма грижи със стомахчето и на "изхода"  Hug Hug Hug
Много сте красиви да кажа за снимките  Laughing Laughing Laughing
И на Нелката меноветееее, не е истина просто. Къде в Банкя е този разкош, дето така царствено сте се опнали, цялата фамилия?  Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 517
Почерпете се, момичета, днес ставаме на цели 3 месеца...  Tada newsm24  food010 newsm81Навлизаме смело в следвастия етап на бебешкия живот. Днес на гости ми беше една мама с юнско бебе (Табеа се казва малката, интересно име), с нея се черпихме с плодови торти и безкофеиново кафе.

Нашият татко по цели седмици е в командировка, справям се, но си е друго да има някои наоколо. Утре сте идва да помага свеки, но не Знам дали е на добро и дали сте се държи прилично. Ако не  #2gunfire сте се откажа доброволно от услугите и.

# 24
  • Мнения: 3 638
Честита месечинка на Георг и Тереза! Наистина ставате големи бебета и не сте вече новородени  Flutter

Да са кротки, да папкат добре, да поспиват нощем, да растат и много да ви радват!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 803
Честита месечинка на слънцата ти Лаленце  Laughing Laughing Laughing
За свеки, не знам какво да кажа, само стискам палци да не се лее кръв  Wink, щото и ние си го имаме този проблем. То какво да си говориме, дали ще е майка ми или свеки все за дивни бабиейроси става на въпрос и все си е екшън шведско кино  #Crazy #Crazy #Crazy
Важното е да сме живи и здрави, че какво лятооо ни предстои  Hug Hug Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 711
Честита месечинка на Георг и Тереза! Да са живи и здрави и много радости да носят на мама и тати!   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 950
Здравейте, момичета! Тук нещо застоя темата  newsm78

Да ви питам нещо... моята количка няма 5-точкови колани, а диванетата се въртят ужасно. Обръщат се по корем, изправят се по облегалката на количката и се хващат за гюрука, но нали още не са стабилни и се пързалят надолу и един върху друг, и започва един рев... шоу на улицата  smile3511 smile3514 Аз не мога да бутам количката... ужасна работа. Говорих с една шивачка и тя каза, че ще ми зашие колани, само да си намеря пластмасовата част, в която се щракват коланите. Обиколих над 10 кинкалерии и няма. Сега изрязах коланите от количката на Йоана и ще й дам да ми ги зашие. Обаче ми трябва още един. Много ви моля, ако някоя има стара количка, която няма намерение да продава или подарява, а да я шитка на боклука, да ми изреже коланите или поне пластмасовата част.  Praynig Praynig
Приемам всякакви идеи за друг начин на връзване на маймуните.  newsm78

Мислех да си купувам лятна количка заради коланите, ама само заради тях да купувам нова, не виждам смисъл, при положение, че моята става на лятна. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 174
Деси , няма ли да стане от каишки за прохождане и те имат такива закопчавания newsm78

# 29
  • Мнения: 2 950
Ами да ти кажа, мислих го, но няма да има през чатала. Но ти си права, ако се измисли нещо поне през гърдите да се хване. Ако никой не ми даде и до това ще прибегна... ужасно са диви в количката  Angry

Общи условия

Активация на акаунт