търся съвет

  • 928
  • 6
  •   1
Отговори
дъщеря ми е на 2 годинки и през последните 6 месеца сме лежали три пъти в болница с пневмония.Натъпкаха я с всевъзможни антибиотици след което направи цистит.Излекувахме го де ,но след последната болница започна да казва,че я боли гъзето и получи запек.Пробвахме със всичко,но нощо не помага.Има позиви за тоалетната много често казва ,че има ако,но сяда и след две минути става без резултат.Кораво е ,защото явно се стиска и ходи през два дена и с плач.Започнах да и давам Дуфалак,но няма резултат,освен,че я боли корема.Незная вече какво да я правя.Почти сам сигурна ,че това е в резултат от лекарствата,затова й давам хранителни добавки за заздравяване на чревната флора,но вече мина месец и половина ,а тя продължава да плаче.Дайте ми съвет какво да правя!Ако някой е имал този проблем нека ми пише.tanq_hadjiewa@mail.bg

# 1
  • Мнения: 25 571
А към лекар обърнахте ли се?
Със свещички пробвахте ли?
Пиша тук, на непознат мейл не пращам нищо.

# 2
  • Мнения: X
Най-добре се обърни към лекар, както е казала  Как' Сийка. Wink
Можеш да опиташ и с овесени ядки с кисело мляко и мед, стига детето да ги яде.

# 3
  • Мнения: 413
Давай пресни плодове и зеленчуци.Също така прясно изцедени сокчета,те ускоряват перисталтиката на червата, а ще доставят и витамини в организма на детето.
Както по-горе са ти писали овесените ядки също имат добър разхлабващ ефект,Активия,супички всякакви.Избягвай сухата храна ,надявам се проблема бързо да отшуми. Hug

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
антибиотиците унищожават чревната флора и затова се получава запека.
купи пробиотици, за да се възстановят бактериите.

и на мен ми се случи след един антибиотик и 2 седмици се видях в чудо.
нищо не действаше - нито лекарства за разхлабване, нито домашни рецепти....
накрая ядях всеки ден по няколко кисели млека с пробиотични култури, отделно много кисело мляко и най-накрая си регулирах червата  ooooh!

консултирай се с лекар кои пробиотици са подходящи за възрастта й.

успех

# 5
ми аз си пиша меила защото от скоро имам нет и не мога да се оправя още от каде  да пиша и какво да правя изобщо Grinning .Иначе сме пробвали с всички бабини рецепти и няма резултат. днес бяхме на лекар и ни казаха,че най-вероятно е от антибиотиците,но няма медикаментозно лечение.Дадоха ни някакви хранителни добавки и диета :само плодове и зеленчуци и много вода.Ама тя не иска да пие нищо освен сокове,а те са със захар.Какви са тези свещички?

# 6
  • Мнения: 25 571
Какви са тези свещички?

Ами разхлабващи свещички. Ако детето е много запечено, не е зле да се ползва една, за да отпуши "тапата", а после се действа с разхлабващите храни и профилактиката.
Не е много препоръчително да се удължава решението на проблема, защото освен дискомфорт и болка, може да доведе и до появата на хемороиди от напъването.

Общи условия

Активация на акаунт