Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 221 отговора

с/у ОколоМръсТното

Интересувам се има ли отзиви от вече почивали в Гърция по системата ОИ, в 3* и в 4* хотели...
Мнения, цени... да препоръчват някое хубаво място.  Thinking
А доволни ли сте от ОИ? Като нашенския ли е?

Много благодаря  Very Happy
Цитирай

София

Шани, изпревари ме и аз мислех да пускам същата тема.Дори исках да питам в "на море в чужбина", но чета всички ходят в Турция и се отчайвам ooooh!.От две години чета за Гърция, гледам сайтове и снимки и не мога да избера.От туристическите агенции предлагат едно,а във форумите въпросните хотели обикновено са оплюти от всякъде.Сигурна съм,че Сани и Океания са супер, но и цените в сезона са  #Crazy
И аз искам инфо и много, много благодаря на всеки включил се в темата на Шани!  bouquet
Цитирай

Шани, наистина полезна тема, която и мен ме интересува.  Smile
Бях писала няколко пъти в темата за хотел Атина палас в Ситония, който наистина е страхотен , но е само на HB и не се предлага на ALL. Обадих се във фирмата, с която пътувахме и те ми предложиха хотел Хрусо , който е на ALL и се намира на Касандра. Тъй като ние скоро се върнахме от Турция, аз се интересувах за цена за края на септември , мога да споделя с вас, че за тогава цената е 40евро на ден на човек за ALL.
Други хотели , които предлагат ALL са Портес палас, Портес бийч, Олимпик козма. И трите са на Касандра, но за тях цени не съм питала. Остана да ги разгледам и се спра на някой.
За съжаление не мога да споделя конкретно мнение, тъй като не съм била в тях, но все пак е някаква информация.

Цитирай

София

Ето ме, бе! Всичко ще си кажа Laughing

В събота се върнахме от хотел Chrousso village, с. Палиури, Касандра-Халкидики: http://www.chrousso.de/

Започвам с уговорката, че всеки си е башка и ако на мен ми е харесало, не е задължително на вас да ви хареса.

Хотелът се води 4*, но според мен малко са жумяли докато са им ги давали, що се касае до обстановка в стаите и обзавеждане. Като пример: бравата на вратата на банята блокира още първия ден (заклюми се) и след борба за отварянето й (с хленчещо дете, на което много му се пишка и не иска никъде другаде), повече не посмяхме да я затваряме. Онова нещо на душа в банята (ако някой знае как се нарича, моля да ми каже  Very Happy), което регулира водата дали да тече през долния чучур или през ръчния душ, се развали. Слава Богу, остана в положение за ръчен душ, иначе трябваше да изкараме почивката клекнали в банята. Very Happy Мебелите и покривките на леглата ми се сториха леко овехтели и общо взето при влизането малко се разочаровахме. Тук свършиха неприятните ни впечатления.

Студиото ни се намираше на ниво трева  Very Happy т.е. отваряш плъзгащи врати, има малка верандичка с маса и столове и си право на тревата. Голяма, прясно окосена и чиста, поляна. Детето тичаше постоянно босо. Въбще всичко беше много чисто - едни лели ден през ден сменяха чаршафите и кърпите, кои от кои по-бели и чисти. Целия хотел представлява отделни постройки, пръснати в една гора, с много зеленина, цветя, дръвчета (и маслинови), които ежедневно се поливат и подрязват.
Има два басейна, всеки с детска секция. Плажа се намира на около 10 мин. бавен ход, които могат да се минат и с кола, но ние си ги вървяхме без проблем.
По отношение на храната - ALL incl-ът включва закуска, обяд, следобедна закуска, някакви детски неща (от около 18,30 ч., които така и не стигнахме до тях), вечеря, студени сандвичи (22,00-23,00 ч.), плюс безалкохолни и местен аклкохол от баровете. Една гръцка вечер с барбекю и една т.нар. гала вечеря. Сладолед на всяко хранене. Храната не беше особено разнообразна, но пък беше вкусна и достатъчна - в момента, в който нещо свърши, веднага изкарват още толкова прясно нарязано. Като пример - плодовете бяха само диня и пъпеш, но пък имаше винаги и за всички.
Персонала е страхотен - работят и пеят (в буквалния смисъл)  Very Happy
Управителят постоянно е там и в момента, в който забележи, че някой гост има каквото и да било притеснение, отива да предложи помощ. Пример - едната вечер ни нападнаха едни пчели, човека ме видя, че махам с една салфетка като луда и дойде да ни предложи ако искаме да се преместим вътре.
Детски забавления - има огромен надуваем замък, две детски площадки с люлки и парзалки и всяка вечер има детска дискотека: едни каки се подреждат заедно с децата в кръг и танцуват.

Та с две думи - всички сме доволни от почивката.

Много изписах, ако някой го интересува нещо конкретно да пита  Very Happy

Цитирай

И аз мислех да ходим в Гърция, но впоследствие се отказах. Окото ми хвана един 4-звезден хотел с доста приемливи цени- Аристотелес (сайта им вече се отваря), но в крайна сметка- знаеш Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266756.0
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Весела съм, страхотен разказ.  Very Happy
Страшно бих се радвала още 5-10 човека поне да споделят като теб всичко, за да добием най-много впечатления.

Много, много ти благодаря, Весела съм   bouquet

на мен някаква тур-агенция ми предложи по 300Лв. (приблизително) на ден за моето семейство за края на август или в нач. на септември в 4* хотел на база ALL. Та се чудя, дали сме "в час"  Thinking

Обаче разглеждайки доста сайтове на хотели, оставам с впечатлението, че и там има хотели с повече звезди по надписите си, отколкото в предлагането и в обстановката си.  Thinking

Знам, РЕНИ.  Smile
А всъщност, защо се отказа?
Цитирай

Отказах се най-вече заради децата, все пак е друга държава. Недай си боже стане нещо с колата или ни потрябва спешно лекар... Освен това паспорти трябва да им вадя... И не на последно място- отзивите за този хотел не ми харесаха, а другите са доста по-скъпи. Пък и Перла Бийч отговаря на всички ми условия и то на доста прилична цена.
Цитирай

София

Шани, 300 лв за AI в Гърция по това време е добра цена.Друг е въпроса, че и аз имам странното чувство че хотелите им са доста застаряващи.Това, което гледам като снимки от стаите в hollidaycheck направо ме плаши.Темата, която РЕНИ е посочила е доста интересна, но никой не е споделил в нея впечатленията си след завръщането и не може да бъде 100% полезна!
Едни познати са били в Chrousso village миналото лято и сега са резервили за тази година също, но пък са ходели на плаж с колата - всеки ден на различен плаж.Може би зависи кой какво търси  newsm78
Цитирай

Миналата година бяхме края на септември на Сани бийч хотел . За 2 възрастни с дете 670 лева за 5 нощувки на полупансион. Беше супер. Препоръчвам го с две ръце. Чакайте за оферти от ТУрист сървиз
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Very Happy

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

http://www.aristotelesbeach.gr/

И това ми се понрави...  Thinking
Цитирай

А, дойде и ти на моята... Wink Ей тоя хотел го умувах няколко месеца. Щях да резервирам през Планет.
Цитирай

София

Ето моето предложение:

шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.
Цитирай

София

. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Very Happy

Ето моето предложение:

Има малка тема за там, но форумката която е ходила не беше много изчерпателна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298685.msg7813481#msg7813481

Аз също му бях хвърлила око и най-добрата оферта за там за август, която получих беше 160 евро на ден за двойна стая АI (тъй като нямаше свободни нито студия,нито апартаменти), но ето какво ме притесни най-много :

BREAKFAST  TIME                    FROM  07:30  TILL  10:00  American  Buffet
LUNCH  TIME                              FROM  13:00  TILL  14:30  Complete  Buffet
DINNER  TIME                            FROM   19:00  TILL  21:30  Complete  Buffet
It  is  important  to  mention  that  during  Dinnertime,  there  is  a  dress  code
( Shorts  and  T-shirts  are  not  allowed  in  the  Main Restaurant. )

Съжалявам,но не мисля че на морето трябва да ходя с копринена риза на вечеря или рокля с гол гръб.Другото, което не ми хареса е,че обяда е само час и половина като продължителност.Нямам предства защо е ограничението,но ми се струва че ще се образува голяма опашка!

Цитирай

София

шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

bibi, Сани е страхотно място,но на цените в края на април и началото на май!В края на август 10 нощувки на HB са между 2800 и 3200 евро за двойна стая!
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 221 отговора