От каква възраст ползвате кенгуру?

  • 6 927
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Здравейте!

На месец и половина е Криси и я слагаме в кенгуруто вече 2-3 пъти. Нейната лекарка не реагира никак като ни видя, но днес един ортопед ни се накара и каза, че можем да я слагаме вътре след като навърши 3 месеца, за да се стабилизира първо гръбначния стълб.
Лиляна я носихме в кенгуруто след като навърши 2 месеца, но Криси расте по-бързо и сега е с размерите, с които беше кака й на 2,5-3 месеца, та затова бях решила, че вече може. Ама като ми теглиха кавгата  Embarassed
Вие от колко месеца слагате бебочковците и имате ли проблеми с кенгуруто?

# 1
  • Мнения: 3 777
От втория месец...

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
също от втория,ама не обича дълго да седи Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 888
От края на първия месец:)Ама вече сме над 9кг  и ми е тежко Cry

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
След раждането ми,още докато бях в б-цата,по стаите минаваше рехабилитаторка и ни каза,че след навършени 40 дена на бебето,можем спокойно да слагаме мъниците в кенгуру.Даже го препоръча против луксация.И аз съм слагала на тази възраст Танти в кенгуруто.То на 3 месеца бебето тежи вече и няма и да можеш.Според мен лекарят се е пообъркал нещо.

# 5
  • Мнения: 46 403
Зависи от кенгурото - има си кенгура за новородени, останалите са за след 3 месец.

# 6
  • Мнения: 554
Започнах от третият месец и вече приключвам с носенето в кенгуро,защото много,много тежи Simple Smile!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 375
Педиатърът посъветва от 2м и половина - 3 да слагам. Така и правя, макар че досега само 1-2 пъти ми се е налагало.

# 8
  • Мнения: 8 769
но днес един ортопед ни се накара и каза, че можем да я слагаме вътре след като навърши 3 месеца, за да се стабилизира първо гръбначния стълб.
.........
Вие от колко месеца слагате бебочковците и имате ли проблеми с кенгуруто?
И нашия ортопед така ни посъветва-след като навърши три месеца, дотогава с бейби-слинг. Да, обаче младежа иска да е все отгоре ми, та от една седмица (почти на 2 месеца и половина) го слагам за кратко в кенгуруто...просто не м ога да хода по улиците с него на ръце и да бутам количка... Sad

# 9
  • Мнения: 2 807
Баткото - от края на 2-я месец, но не за дълго.
Малката - днес за първи път, но не ми се е нлагало досега да го използвам, та затова.

Иначе знам, че поне 2 месеца трябва да е навършило бебчето.

# 10
  • Мнения: 877
polzvam go ot samoto nachalo, beshe na 2 sedmici.
Pitah dvama doktori i davamata kazaha, che moje.Niamame nikakvi problemi do sega
No kengoroto beshe s kora na gurba i bebeto liagashe izcialo na men.

# 11
  • Мнения: 8 163
Ето ме и мен, за да кажа отново:

Я вземи си направи слинг (виж линка подписа ми) - всички въпроси за това от кога, по колко време и прочее ще отпаднат.

Ако имаш интерес, кажи, ще ти пратя на лични инструкции за шиенето.

# 12
  • Мнения: 2 292
За кенгуруто при муничките бебета с още неизградена мускулатура наскоро чух крайно негативен отзив- един познат ми каза че нанасяли големи повреди на гръбнака, защото бебето трябва да лежи а не да стои изправено - няма мускули които да поемат тежестта и тя се поема от гръбнака.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мисля, че някъде около третия месец. Отказваше да лежи в количката и я носех по цял ден. сега не мога да се наведа, много ме боли кръста. Иначе Габи много добре си спеше в кенгурото. И сега мога да я слагам, но е топло и ще се изпотява.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 819
след 40тия ден
почти ежедневно се разнасяхме в кенгуруто

Общи условия

Активация на акаунт