Медикаментозното лечение на гъбичките, вреди ли на бебето?

  • 3 943
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте!За първи път се осмелявам да ви пиша, въпреки, че ви следя от 5 месеца. Бременна съм почти в 24 г.с. и проблема с гъбичките почти не ме е напускал през цялото време.Първо се лекувах с Гино-Певарил, мина ми за 2 седмици, после пак Sad се появиха.Сега ми предписаха Клотримазол(ходя на ЖК в "Шейново"), вчера си сложих глобула и нещо почна да ме дразни...Много съм притеснена, дали не му вредят на бебето тези глобули?От друга страна зная, че никак не е хубаво да имаш гъбична инфекция-предизвкаквала преждевременно раждане и т.н. Задължително трябва да се лекува, това ми е ясно...Другото което ме притеснява е, че не зная от какаво се появява, след първото лечение, не съм имала сексуални контакти с мъжа  ми.... а иначе в ЖК ми казват, че било нормално от бремеността, много бременни го имали...Та питам ви, ако сте имали този проблем, как се справихте с него, с какво се лекувахте?Това което ме мъчи най-много е лечението, вреди ли на бебето?Много ви благодаря! Laughing

# 1
  • Мнения: 216
Правилно са ти казаличе доста често се случва при бременни-в това състояние организма е много податлив къв всякакви такива инфекции.Аз също ги хванах в седмия месец без да правя секс с мъжа ми само от едно потапяне в морето SickГинеколага ми назначи само клотримазола-крема за мазане, защото ми каза че са само външни.Не знам как е при теб но мисля че няма никаква опаснот за бебето с слагането на тия глобули ThinkingПознавам и други мами със същия проблем които родиха здрави дечица-Не се притеснявай толкова щом лекаря ти ги изписва и те наблюдава значи не е чак толкова за притеснение-Желая ти успех с лечението и едно хубаво здраво бебче Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:21 от KLUM

# 2
  • София
  • Мнения: 2 056
Не са вредни, от 2 триместър нататъка може да се ползват. Напротив, даже нелекуването на гъбичките може да се окаже вредно за бебо, особено ако го решиш да раждаш нормално.

# 3
  • Мнения: 85
Момичета, много ви благодаря, наистина много ме успокоихте, защото се бях вече побъркала! Wink

# 4
  • Мнения: 851
Спокойно. Аз си слагах точно преди да родя - две опаковки Полижинакс за изчистване на влагалището, защото раждах нормално. Слагай си и не се притеснявай. А и освен това като свършиш курса на лечение чакай по-дълго време защото има преиод в които се доизчистваш!

# 5
  • Мнения: 99
Ох,този проблем с гъбичките е ужасен!Аз изстрадах доста първите месеци,докато не взех нещата в свой ръце,както се казва.Мен ме мъчеше много,имах зачервяване и сърбежи,а лекарят в консултацията ми каза,че било нормално и всяка бременна го има.Чувствах се зле,защото ме болеше и при сядане ooooh!Най-накрая си взех един крем "клотримазол" от аптеката/за външно мазане/ и до седмица нямаше и следа от болка и зачервяване.Глобули не съм слагала и повече не съм мазала,защото разбрах че крема е на кортикостероидна основа.Мажех само вечер след баня!Разбира се,най-важно е мнението на лекаря Peace

# 6
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
През двете си бременности имах гъбички и двата пъти ги лекувахме с глобули-по лекарско предписание.
Нормално е.  Peace

# 7
  • Мнения: 216
Не са вредни, от 2 триместър нататъка може да се ползват. Напротив, даже нелекуването на гъбичките може да се окаже вредно за бебо, особено ако го решиш да раждаш нормално.
Тя не е казала никъде,че няма да се лекува-напротив много добре осъзнава какви са последиците от нелекуването на такава инфекция FlutterАз останах с впечатлението че по-скоро се притеснява от поставянето на глабулите по време на бременността Wink

# 8
  • Мнения: 85
Наистина, много ви БЛАГОДАРЯ за бързите отговори Grinning Защото имах чувството,че съм единствената с този проблем.А най-неприятното е, че въпреки всичките ми усилия-абсолютна подмяна на бельо,непрестанно се къпя,  никъкъв секс и т.н. все си ги имам... Sad Моля ви стискайте ми палци сега да ги излекувам, нещо съм скептично настроена Sad Да не говорим,че като си сложих вчера за първи път от Клотримазола, нещо почна да ме щипе, сега вече не ме щипе, ама да не е било някаква алергична реакция? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 868
Наистина, много ви БЛАГОДАРЯ за бързите отговори Grinning Защото имах чувството,че съм единствената с този проблем.А най-неприятното е, че въпреки всичките ми усилия-абсолютна подмяна на бельо,непрестанно се къпя,  никъкъв секс и т.н. все си ги имам... Sad Моля ви стискайте ми палци сега да ги излекувам, нещо съм скептично настроена Sad Да не говорим,че като си сложих вчера за първи път от Клотримазола, нещо почна да ме щипе, сега вече не ме щипе, ама да не е било някаква алергична реакция? Rolling Eyes

Аз имах същото щипане от Клотримазол, бях притеснена да не ми повлияе на износването, с доста доктори се консултирах и казаха, че няма проблем.
Успех Hug

# 10
  • Мнения: 85
Благодаря ти motoneti  Laughing, камък ми падна от сърцето, защото вече като се появи и щипане от това лекарство, незнаех какаво да правя!Страхотни сте момичета!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 004
niel, и аз в момента имам същия проблем и слагам глобули Гинопеварил (по лекарско предписание).
Лекаря каза, че не вредят на бебето. Като стана въпрос за хигиена - никакво миене със сапун Naughty Аз от години ползвам Лактацид и съм доволна. А причината за гъбичките най-често е в отслабената имунна система през бременността. Не бързай да биеш милото Laughing

# 12
  • Мнения: 4 784
Като стана въпрос за хигиена - никакво миене със сапун Naughty
Peace Някои от сапуните могат да доведат до сухота на влагалището, която води до развитието на инфекции.
Използвай бельо от естествени материи. Най-подходящ е памукът. Имай предвид, че някои текстилни бои също могат да причинят гъбички.
Избягвай да използваш ароматизирани тоалетна хартия и дамски превръзки.
Забърсването на интимните части след тоалет да става по посока от гениталиите към ануса – по този начин не може да попадне зараза във влагалището.

Общи условия

Активация на акаунт