Сайтове за есета???

  • 4 708
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
...тема "Аз изграждам Европа"

Тази е в зеления плик.
В жълтия е "Аз разграждам България".



ПП "Аре, дай ваар!" И успех на изпита!

# 16
  • Мнения: 502
...тема "Аз изграждам Европа"

Тази е в зеления плик.
В жълтия е "Аз разграждам България".



ПП "Аре, дай ваар!" И успех на изпита!
  Joy hahahaНищо не знаят те!Сега ще и покажем Баш Майстора на Европата!

# 17
  • Мнения: 2 386
Има схеми за писане на есета, предлагам една от тях: тезата е след увода. После вкарваш три абзаца с три основни идеи и подидейки, като примерите в тях са задължителни. Не е хубаво да има повече от 4 примера на абзац, както и не бива да са в начолото или в края. Логическият преход може да липсва или да бъде многоточие, или...да е стандартен.
Важното е да има структура, почти никой не умее да пише добри, но и хаотични текстове.
Аз самата пиша есета на контрастен принцип, винаги завъртам на 180 градуса нещата, но знам, че не всеки може. Бих си поиграла с шегата на Холограма - изгражда/разгражда; България/Европа; личност/соц. група и т.н. и т.н.  Да, аз бих писала за това, наистина. Wink

# 18
  • Мнения: 335
... да ни каже просто и ясно какво се иска от нас...

Ти за ВиК не си ли чувала?

И особено за К.

# 19
  • Мнения: 502
... да ни каже просто и ясно какво се иска от нас...

Ти за ВиК не си ли чувала?

И особено за К.
  То и за тази дейност е нужно висше образование...Не вярвам да ни поверят и това!Виж за К.-то по-може,но сме малко гнусливи българите...Абе бам-башка сме си!

# 20
  • Мнения: 335
Темата явно е за "Родители в чужбина".


ПП Там по-има специалисти по България и българите. В същото време - и по изграждане на Европа.

# 21
  • Мнения: 88
... да ни каже просто и ясно какво се иска от нас...

Ти за ВиК не си ли чувала?

И особено за К.
Но това с ВиК и особено К, си е доста отговорна работа! Ако разчитат на нас, Европата ще затъне в л......

# 22
  • Мнения: 2 577
Ако не се лъжа есето е за Варненски свободен университет.
Там от няколко години има и такъв тип изпит - вид конкурс. Темата е зададена предварително, има няколко дати, в които можеш да изпратиш готовото есе, като преди това си преведеш определената за този конкурс сума по банков път...
Оценката от есето си е пълноправна за кандидатстване във университета и кандидатът участва във всички класирания за специалности, в които може да участва с този изпит-конкурс.
Писала съм такива есета за мързеливи ученици миналата година - естествено срещу заплащане.
Всичко вече е бизнес Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 7 182
Ако не се лъжа есето е за Варненски свободен университет.
Там от няколко години има и такъв тип изпит - вид конкурс. Темата е зададена предварително, има няколко дати, в които можеш да изпратиш готовото есе, като преди това си преведеш определената за този конкурс сума по банков път...
Оценката от есето си е пълноправна за кандидатстване във университета и кандидатът участва във всички класирания за специалности, в които може да участва с този изпит-конкурс.
Писала съм такива есета за мързеливи ученици миналата година - естествено срещу заплащане.
Всичко вече е бизнес Simple Smile
Ти направо ме разби  #Crazy
Не съм подозирала, че дотам са го докарали.

# 24
  • Мнения: 461
   Тук има много хора,които биха ти написали чудесни есета на тази тема!Ако го напишеш актуално хапливо и подигравателно,ще бъде най-интересно.Не знам как биха го оценили обаче. Laughing
Peace

От личен опит - с отличен! Crazy
Есето беше по психология на тема "Есе за есето".   Laughing
На ниво девети клас, кой ли е в състояние да разсъждава върху такова безинтересно, теоретично, литературно понятие!?  Mr. Green

Колкото е по-философска темата на есето пък, толкова по-голям риск има да се залитне с псевдоразсъждения и сложнословия в стил ала академичен трактат.
Остава вариантът актуални, закачливи или направо шокиращо-нестандартни за четящия, размисли по темата, с подходящо подбрани цитати за сравнения на точното място в текста.
Желателно  е, да се развият поне две подтези на темата  - "за интрига", но без да се дава превес на някоя от тях или да се отстоява непременно една  определена  позиция до крайност.

С една дума - целта, не е да се преписват в изобилие чужди писания и теория, а да се създаде впечатлението, че се борави свободно с наличния речников потенциал и да се  демонстрира добро овладяване на хаоса от подтези, алогични на пръв прочит сравнения и отворен за размисли финал.



 

Общи условия

Активация на акаунт