Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 2 юли 2008, 17:23 ч.
  • Преглеждания  2 669  Мнения  31  Онлайн  1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 39
Здравейте!
Знаете ли какви са стъпките, които трябва да се предприемат за признаване на бебето от бащата в случаите, когато родителите живеят без брак? В родилния дом, общината, документи?

Реклама
# 1
  • гр. София
  • Мнения: 183
Трябва в тридневен срок да се завери декларация при нотариус за припознаване на детето.

# 2
  • Благоевград
  • Мнения: 1 269
здрасти,
ние с мьжьт ми нямаме сключен брак.ден след като малката се роди, в самата болницата/шейново/,отидохме и двамата само с личните карти.друго не сме правили,при нотариус не сме ходили.
все пак това беше преди година,сега може да има промени.

# 3
  • София, на брулени хълмове
  • Мнения: 967
В различните болници процедурата е различна - в някои искат само бащата лично да подпише директно в болницата формуляр, а в други искат нотариално заверено да бъде. след като родиш ще ти кажат в конкретната болница какво искат. Ако искат да е нотариално заверено ще отиде мъжа ти при най-близкия нотариус и ще му каже за какво става въпрос, т нотариусите си знаят какво трябва да се пише  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Питай там където си се ориентирала да родиш. Срока при нас беше до деня на изписването т.е 5-ти ден (родих със секцио), само с лична карта стана. Служителката която записваше бебетата била оторизирана да заверява декларациите. Не сме ходили при нотариус.  Peace

# 5
  • Варна,морето,сините вълни...
  • Мнения: 4 336
И ние нямаме брак,стана само с ли4ните карти направо в болницата.На нотариус не сме ходили Peace

# 6
  • Мнения: 780
Здравей!Около месец преди да се роди детето, отидохме при адвокат, който ни написа документ за припознаване/не се сещам как беше точно/.В него пишеше нещо от сорта:аз/еди кой си, егн и т.н./припознавам детето, заченато от еди коя си, по чл.Х от закона.....Най-накрая, подпис.Отидохме до най-близкия нотариус и го заверихме.Цялата процедура отне около половин час и ни струваше 13лв.Предпочетох този вариянт, предварително да уредим всичко.

# 7
  • София
  • Мнения: 893
Не знам как може да стане предварително, защото в декларацията по чл.35 и чл. 36 от Семейния кодекс трябва да се посочи пол, дата на раждане и в коя болница.
Може да си я дръпнеш от нета и да видиш какво се попълва.

# 8
  • Мнения: 780
Не знам как може да стане предварително, защото в декларацията по чл.35 и чл. 36 от Семейния кодекс трябва да се посочи пол, дата на раждане и в коя болница.

Не зная точно според кой член, но го направихме предварително.Лекарката, като ми издаваше болничния каза за двата начина.

Сега се сещам, че адвоката ме попита, къде ще раждам и май документа беше адресиран до шефа на болницата.Ох, мина много време и непомня точно...Просто дадох листа, заедно с всички останали документи в родилното и не са ме занимавали повече с това.

# 9
  • Мнения: 1 085
Не знам как може да стане предварително, защото в декларацията по чл.35 и чл. 36 от Семейния кодекс трябва да се посочи пол, дата на раждане и в коя болница.
Може да си я дръпнеш от нета и да видиш какво се попълва.

Може , защото заченатия по ЗАКОНА ЗА НАСЛЕДСТВОТО се смята за роден при смърт на припозналия го преди да се роди детето. Тоест става негов наследник когато се роди, иначе без декларация за припознаване - сори. Само че някои нотариуси не са били на тази лекция, като Нотариус Валентина Алексова.
Не се сочи пол, дата на раждане и болница.
Декларирам, че признавам за свое дете заченатото дете от ............................... ЕГН............................ЛК................................, постоянен адрес.................................... Това е достатъчно.
Като айдукат пиша.

# 10
  • Мнения: 2 095
Не знам как може да стане предварително, защото в декларацията по чл.35 и чл. 36 от Семейния кодекс трябва да се посочи пол, дата на раждане и в коя болница.
Може да си я дръпнеш от нета и да видиш какво се попълва.

Може , защото заченатия по ЗАКОНА ЗА НАСЛЕДСТВОТО се смята за роден при смърт на припозналия го преди да се роди детето. Тоест става негов наследник когато се роди, иначе без декларация за припознаване - сори. Само че някои нотариуси не са били на тази лекция, като Нотариус Валентина Алексова.
Не се сочи пол, дата на раждане и болница.
Декларирам, че признавам за свое дете заченатото дете от ............................... ЕГН............................ЛК................................, постоянен адрес.................................... Това е достатъчно.
Като айдукат пиша.
Това е само в случай на смърт, иначе при жив наследодател е недопустимо откриване или делба на наследство, следователно аналогията ти е абсолютно неприложима в този случай.  Детето би било наследник, дори и да не е припознато, в случай на смърт, ако се докаже бащинството с генетично изследване. Припознаването на дете не става по Закона за наследството.

# 11
  • РЕЗЕРВАТ СЕВЕРОЗАПАД нема такова место
  • Мнения: 4 589
Моят мъж го накараха да отиде при нотариус да му издаде декларация за припознаване, на която се подписах и аз отдолу, че съм съгласна с припознаването... От тук нататък всички документи, заедно с този за припознаване от болницата ги пратиха в общината, за да ни издадат акт за раждане...

# 12
  • София
  • Мнения: 166
Моя мъж ходи при нотариус за декларация, на която се подписах, че съм съгласна и след това попълваха формулярите в болницата.

Обърнете внимание ако таткото не е български гражданин, защото май без да гледат си пишат директно български и се налагаше при нас да ходим да ни оправят акта за раждане на малкия.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 073
И ние нямахме брак, когато синът ни се роди. От болницата ни казаха да слезем на регистратурата  двамата с двете лични карти. Там попъплнихме някакви документи, подписахме се и това беше, доколкото си спомянм.

# 14
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 3 841
Моят мъж го накараха да отиде при нотариус да му издаде декларация за припознаване, на която се подписах и аз отдолу, че съм съгласна с припознаването... От тук нататък всички документи, заедно с този за припознаване от болницата ги пратиха в общината, за да ни издадат акт за раждане...
И ние така.Само,че вторият път не ме караха да се подписвам на декларацията за припознаване.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт