Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Здравейте!Искам да попитам тези от вас които правят домашни пюрета независимо дали са плодови или зеленчукови колко време могат да се съхраняват,тоест ако направя двойна доза единия ден мога ли да я съхраня в хладилника до другия ден ?
« Последна редакция: сб, 05 юли 2008, 16:38 от Vivi »
Цитирай

Tам през Атлантическия океан

Може разбира се  Peace Мисля че до 2-3 дена няма да е фатално  Wink
Цитирай

Самоков

и аз мисля че 2-3 дни в хладилника няма да е фатално Wink
Цитирай

Brokenpromiseland

Аз готвех по 4 порцийки.Така имах за 2 дена по 2 яденета...
Порцийките бяха отделно съхранявани и така вадех толкова колкото ми е необходимо.
Цитирай

Благодаря за отговорите  bouquet
Цитирай

София

Доколкото знам, плодовете е добре да се консумират до половин час след пасирането. Което означава, че за плодовите не е препоръчително съхраняване.
Цитирай

Мадрид

Аз пазя най-много до следващия ден, особено ако в пюрето има картофи, защото много бързо им се променя вкуса. За плодовите пюрета е най-добре да се изяждат до 2 часа, защото им се загубват витамините. Иначе, ако ти остане от плодовото пюре няма проблем да запазиш за следващото хранене.
Цитирай

Стара Загора

Аз ги съхранявам до следващия ден
Цитирай

Благоевград

Съхранявам до следващия ден, задължително в хладилник.
Цитирай

София

Плодови не съм правила,но зеленчуковите правех за по две-три храненета и ги съхранявах в хладилника.
Цитирай

Пловдив

Зеленчуковите пюрета затварям още горещи, правя по 5-6 бурканчета, държа ги в хладилника, запазват се поне две седмици, ако капачката е "дръпнала" добре. Иначе до 2-3 дни нищо им няма. Напоследък замразявам и плодови, и зеленчукови пюрета, идеални са си след размразяване, все едно току-що съм ги приготвила Peace
Цитирай

Ако не добавяш предварително АМ към тях, може.
Цитирай

в очите на двама мъже

Аз ги съхранявам до следващия ден
И аз така,особено в жегата.
Цитирай

Варна

аз правя домашно пюре, замразявам във фризер в кофичките на авент за кърма,размразявам и давам.Във хладилник съхранявам 1-2 дена най-много.
Цитирай

Sofia

В хладилник съм съхранявала до следващият ден най много. А във фризер съм съхранявала за повече време.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора