Спешна нужда от съвет

  • 1 953
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Здравейте Simple Smile! Пиша по повод притесненията на съседката ми, която трябва да роди до 04.08. На последната консултация са и казали , че околоплодните води са по-малко. Какво може да означава това и какво влияние може да окаже на детето Thinking? Доктора е казал, че няма място за притеснения, но тя се тревожи понеже е първо! Аз имам дъщеря на 6г и 4м и съм бременна, но не съм чувала за такъв случай и не мога да я посъветвам! Ако сте чували нещо, моля споделете!

# 1
  • Мнения: 1 237
Мисля,че колкото по-малко остава до раждането,толкова околоплодните води стават по-малко,защото бебето расте.Може би няма място за притеснение, щом и лекаря е казал така.

# 2
  • Мнения: 396
Това ми мина и на мен през ума, но какво става с първоначалното количество течност?

# 3
  • Мнения: 931
Моя приятелка роди миналия понеделник по спешност - секцио 2 седм преди термина, точно поради същата причина,предполагам че раждането на съседка ти наближава и може би ще е по рано от 04.08. защото иначе има риск за бебето.Успех и дано всичко да е наред   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 821
През цялата ми втора бременност околоплодните води бяха на границата. Това, което знам е, че не се влияе количеството от режима на хранене и от прием на течности. Физиологична причина. Детето ми се роди с по-дълги нокти и белеща се кожа, която се възстанови бързо.
Надявам се да няма място за притеснение.

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 380
Здравей! Аз имах същия проблем-намалели околоплодни води. Това беше преди около три седмици-в 37-ма г.с. Важното е всичко с бъбреците на бебето и с пикочния му мехур да е наред. Това може да се установи при преглед с триизмерен ехограф. Поне на мен така ми казаха и ме гледаха на такъв ехограф. В продължение на около две седмици всеки ден ходех да ми правят запис на тоновете на бебето и ми казаха, че всичко е наред. Даже преди няколко дни гинеколожката ми каза, че количеството на водите се е увеличило и не е необходимо да ходя всеки ден за запис на тоновете. Успокой приятелката си-разбрах, че и други жени са имали подобен проблем, но не е страшно. Нека ходи на запис на тоновете ежедневно. Ако има нещо притеснително, ще предизвикат преждевременно раждане.

# 6
  • Мнения: 110
Здравей!
Аз на 20 юни (тогава бях в 30 г.с.) бях на преглед при доц. Балев във Варна. На мен също ми каза, че съм с малко оклоплодни води. Единственото притеснително нещо е било, че бебето може да се роди със схванати крака или ръце там където има по малко вода. Но това нещо се оправяло до 1 месец след раждането с масаж и ми каза не е голям проблем за притеснение. И другото което момичетата са ти казали, че може по-рано да предизвикат раждането.
Като се поизрових из нета, прочетох, че има и много други бременни с малко околоплодни води.
Но ти недей да казваш това което съм писала на съседката си, за да не се притесни повече.
Пожелавам и успех и леко раждане.

# 7
  • Мнения: 396
Много ви благодаря за полезната информация! Мисля наистина да не казвам за по-неприятните последствия , ако изобщо при нея се случи така....преди малко говорих с нея , ходила да чуят тоновете както казвате. Всичко е наред ! Викат я в петък пак. И нейния гинеколог и казал, че може да се наложи да роди по-рано! Ще се радвам и при нея всичко да мине нормално! Благодаря че се отзовахте така бързо! И както  пожелават тук в Гърция на бременните - "кали елефтериа", което творчески преведено озн. -  леко освобождаване/добро освобождаване/  bouquet

# 8
  • Мнения: 120
През цялата ми втора бременност околоплодните води бяха на границата. Това, което знам е, че не се влияе количеството от режима на хранене и от прием на течности. Физиологична причина. Детето ми се роди с по-дълги нокти и белеща се кожа, която се възстанови бързо.
Надявам се да няма място за притеснение.

Това все едно аз съм го писала, само, че при мен беше при първата бременност  и дъщеря ми и до днес е със суха кожа. ДАже лекарката ми по едно време смяташе, че ми изтичат водите, та ми правиха някакви изследвания. Нищо нямаше, просто физеологична причина. Когато започнах да раждам, пи спукаха мехура и наистина изтече много малко течност, особено в сравнение с второто ми раждане.

Мисля, че няма място за притеснение.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато са намалели околоплодните води има риск за бебето

# 10
  • Мнения: 1 187
моя приятелка й направиха секцио и се оказа че няма никакви околоплодни води, казали й (в Белгия), че бебето било лакомо и ги изпило  newsm78, тя и детето са добре, скоро направи 2 г.

# 11
  • Мнения: 259
И моите околоплодни води бяха малко. Родих секцио, но не по тази причина. Екипът нищо не коментира по темата и не бих могла да дам информация по въпроса. Детето ми не е със суха кожа (поне засега), какъвто проблем се е получил, както прочетох по-напред в отговорите, нито със схванати крайници. Само мога и аз да посъветвам да се следят често тоновете на детето.

# 12
  • Мнения: 4 784
"...5. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата.
Недопустими са заглавия от рода на:
Помогнете ми, Спешно, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н. "

 ooooh!

# 13
  • Мнения: 396
"...5. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата.
Недопустими са заглавия от рода на:
Помогнете ми, Спешно, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н. "

 ooooh!
Много се извинявам за неудобството! Ще се старая!
Положението с познатата ми е все същото. Насрочиха секцио за 15. 07. Но пък сега вече казва , че има болки всяка вечер и така не се знае дали ще изкара и до тогава...

# 14
  • Мнения: 4 784
Не го препоръчвам на съседката ти, но когато аз бях бременна, моят доктор ми беше казал, при болки в корема да пия по едно хапче Но шпа. Ако болката не мине, да пътувам към него веднага.

Общи условия

Активация на акаунт