Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора

Някъде под синьото небе:))

Мами давайте акъл, моят разбойник периодично му се подсича вратлето от много гънки:) мажем с универтан, фенистил,,Мустела Стелатрия , правени кремове от аптеки, крем Бочко, пудра, отвара от лайка, обаче този път работата е сериозна..не минава
Ходихме на кожен лекар и той каза, че нямало място за притеснения-топло време+кърма+лиги+вода+малко пюре и резултата е очевиден.
Да но аз съм много старателна и непрекъснато го бърша, подсушавам и т.н.
Гушата му под брадата и брадата от долу са червени седят като шкурка и на големи червени петна. Малкия се чеши от време на време, което разбира се влошава нещата.

Дайте съвет с какво да мажем да мине това нещо
« Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 13:52 от Reza »
Цитирай

София

Опитай с крем Здраве, при нас той много помогна Peace
Цитирай

Tам през Атлантическия океан

Обличай леко детнце в тези жеги и хидратирай (измивай) редовно само с водичка  подсеченото около вратлето  Peace

Спокойно меже да го оставяш голичко примерно само по памерс  Wink
Цитирай

...au bord de la mer

Малката я мажех с настойка от тетра. Винаги имаше резултат!
Цитирай

Варна

Аз ползвам Пенатен и едно кремче на Бюбхен "Baby Wundschutz Creme" По мои наблюдения е по добър от Пенатен(не че той не помага). По мазен е и освен че увлажнява и омазнява, а пенатен много изсушава, както крем здраве и другите които са на тази основа. Опитай с него. Съдържа пантенол, пчелен восък, екстракт от лайка, масло от пшеничен зардиш, цинков оксид, ароматизатори и вода.  Peace Според мен е добро решение.    Струва около 6 лв. и  е голяма кутия. Аз лично съм много доволна от него bouquet
Цитирай

София-Света Троица

И нашето вратле беше подсечено и лекарката ни изписа Нахткерцен на Др Тайс-минаха за 2 дена
 Smile
Цитирай

При такива случаи мажех децата с крем Здраве.
Цитирай

Тетра и крем съдържащ цинк/Пенатен/.При дъщеря ми помага.
Цитирай

Бургас

Допреди няколко дни и моята дъщеричка беше така. От жегите е. Мазах я с най-обикновена цикова маз от аптеката. След няколко нанасяния отмина. Мий го с чиста водичка, леко оцветена с калиев перманганат. Гледай да не се замърсява. Успех!
Цитирай

Бургас

Пробвай с компресче от тетра(смрадлика).При нас само това помогна.Когато заспи му сложи около вратлето малко парче тензух напоено с отвара.Мазахме и с дефламол.
Цитирай

Горно нанадолнище

И при нас е така , но е потта  Peace Къпя си го и обед и вечер преди лягане , за да измия потта и това е  Peace Друго спасение няма , като го мажа с нещо , та той още повече се поти  newsm78
Цитирай

там където не искам

Ние имахме същият проблем.Пробвах с какви ли не кремове и накрая ни помогна крем Здраве.Пробвай дано помогне и при вас.
Цитирай

Sevlievo

Охххх,колко ми е познат проблема ти.Ние сме така вече около месец,аз почти съм се отчаяла,че ще се оправи.Пробвах различни мазила и козметики,ефект никакъв.Единственото което за сега ми върши работа е пудрата,при всяко сменяне на памперса почисвам и нанасям пудра не само по вратлето,но и на мишниците,слабините...целия побелява Crazy
Но ни помага,успокоява му се кожата и не е така червена,но когато се припоти повече или се е олигавил и аз не съм го избърсала и напудрила веднага пак се зачервява.
Незнам вече какво да правя,иде ми да си оскубя косите.
Днес ще взема крем здраве,само него май не съм пробвала Crying or Very sad
Цитирай

София

Имали сме подобен проблем.
При нас много помогна Адвантан.Маже се един път за деня по възможност вечер преди лягане.
Все пак е добре да се консултирате с педиатър.
Цитирай

София

Пръскам термална вода на Uriage, помага.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора