Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 631
Д-р Мазнейкова,
Благодаря ви предварително за отделеното време и възможност да се консултирам с вас!
Родих със секцио на 21. Август 2007 год. Четири месеца по-късно (2 месеца след първата менструация) по съвет на гинеколога ми си сложих спирала Ново/а Т. Получих доста обилно и продължително кървене по време на цикъл и това "нормално последствие" регулирах с прием на Калции и вит. С. От два месеца (6 след поставяне на спиралата) получавам кървене между цикъла, което започва 8-10 дни след края на нормалният ми цикъл и продължава 2-3 дни.
Ако това е нормално следствие моля за вашето мнение дали не е по-добре да махна спиралата? Пила съм и таблетки "Жанин" от които имах гадене през първата седмица от приема, затова избрах спиралата. Моля за вашето мнение и съвет!
Благодаря ви сърдечно!
Цитирай


Мнения: 324
При някои пациентки поставянето на спирала е свързано с промяна в менструалния цикъл - обилно менструално кървене, болезнена менструация, прокървяване между менструалните цикли, поява на обилен генитален флуор. Обикновено тези симптоми са най-чести в първите 2-3 месеца след поставяне на спиралата след което преминават. Ако спиралата е добре поставена в матката и въпреки всичко оплакванията продължават както при вас препоръката е отстраняване на спиралата и избор на подходящ контрацептив.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.