Бременна и отчаяна

  • 5 311
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 095
Ех много е лесно така - татко носи, мама меси, но не си омъжила, нито забременяла от тях. Вземи малко да пораснеш, че тези деца трябва да се гледат.
Не съм по-остра само защото си бременна и приемам че си в особено положение.
Ти с кого смяташ да градиш дом и семейство?
Не си права !!!
Я иди ти да живееш при мизерни битови условия с малко бебе!
НЕ нападай момичето, естествено,че и е нужна помощ !
Успех ,мила ! Дано всичко се нареди някак си !   bouquet

# 31
  • Мнения: 4 138
айде сега, нападаме я. разбирам да е живяла доскоро в палати и изведнъж да се е случило нещо, та да и е паднал стандартът.
ми аз искам веднага 5 деца. взимам ги, и после кво ги правя, а.
тичам при мама и тате ли. що за отношение, не я нападайте. никой не я напада, реални сме.
мама и тате ли и свалиха гащите. не-нали.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 108
Проблемът на авторката на темата изглежда най-вече в това, че тя смята своята идея за излизане от трудната ситуация за единствено възможната. Моят съвет е да положите усилия ти и съпругът ти да намерите едно компромисно решение, което да удовлетворява в някаква степен и двама ви.  Бракът е преди всичко търсене на общи решения и обстоятелството, че си бременна, не ти дава право да налагаш своите виждания, без да се съобразяваш с мнението на съпруга си.

# 33
  • UK
  • Мнения: 1 351
Съгласна съм, че воденето и вземането на ученик от училище е доста голям проблем в тази ситуация, ама да не би на всяко пеленаче денонощна аптека да му осигуряват! Това го намирам за издребняване!

 Ами аз пък не съм съгласна, че не се налага да има денонощна аптека с малко дете а още повече пеленаче. На мен ми се наложи да кръстосвам в 23ч град който уж не е село ама се оказа, че няма нито една денонощна аптека а аз щях да умра от притесняние какво ще правя ако не намеря лекарството  за 6 месечния ми син (тогава). Наложи ми се да отида в бърза помощ за да им се измоля да ми продадът лекарството... Определено трябва да има условия за гледане на малко бебе. Уж се водим цивилизовани хора а пак глупости говорим  newsm78

# 34
  • Мнения: 4 138
цивилизованите хора имат понятия като планиране на семейство, контрацептиви, съгласуване на решения, планиране на бъдещето.
основното, за да създава човек деца, като цивилизован такъв, е да им осигури нормални условия за живот.
защо се жените и правите семейства, без да сте наясно как ще живеете после.
явно е много важно да се купоняса на сватба, пък после каквото сабя покаже.
така че, не виждам къде е простотията. в сомалия хората също раждат деца и после се оказва, че умират от глад. сравнението е малко драстично, но поне там не претендират да са цивилизовани, а действат според инстинктите си само.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 108
matakosmata, съгласна съм, че доста двойки се женят и създават деца, разчитайки в движение да решават такива важни въпроси като финанси, местоживеене, жилище, отношения с роднините и пр. Но все пак, не всичко в този живот може да се предвиди, пък и бракът би трябвало да е един непрестанен процес на усъвършенстване на отношенията. Според мен нищо фатално и невъзвратимо няма в ситуацията, представена в темата, стига авторката й да осъзнае, че такива важни решения трябва да са плод на взаимно съгласие, а не на натиск от страна на единия от партньорите.

# 36
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Аз също живея на село , мръсния ни канал е шахта , питейната от кладенец , има аптека , но не е денонощна , удобствата са такива каквито си ги направиш  Има много млади семейства с по едно и две деца  Ражда се постоянно  Не съм чула някой да се притеснява само защото живее на село
Имаме училище , но и много от децата пътуват до съседни градове да учат, това си е нещо нормално  Пазарува се от сел магазини или с кола се зареждаме от големите вериги в градовете

Изумена съм , че на някой му се вижда невъзможен живота на село с малко дете , за мен това са превземки и прикриване на мързел  При положение , че имаш едно дете , какво в отглеждането на второто не ти е познато и невъзможно да го свършиш

Лейди Ди - вземи се в ръце , подготви си всичко за бебето , приготви и голямото дете за училище
Уточнете се с мъжа ти къде ще го запишете и по какъв начин ще пътува до и от уч-ще и при кого ще остане няколко дена докато родиш и те изпишат
Прибери си се в къщата и си гледай семейството , и градината , и животинките , ако имате такива
Хиляди жени са в твоето положение и си въртят шетнята , и не питат за мама и тате ,и не се дразнят с мъжете си , натрапвайки им подобно съжителство

Де да можех и аз да забременея , пък да видиш тогава дали ще отстъпя най-сладките грижи на майка си  -- всяка секунда искам да съпреживея с детето си и последното нещо , което ще ми дойде на ум е да го завирам в мръсния град

На село на хубав и чист въздух , на пресни плодове и зеленчуци , на прясно дом отгледано месце , ехе какво по-хубаво от това

Бременна си и това е прекрасно , отчаянието ти не го разбирам - горе главата , света не се е свършил
Огледай се има ли и др бременни в село - сприятели се с тях , има какво да си кажете

# 37
  • Мнения: X
Мегита,доколкото разбрах,авторката живее на около 30 км. от София.Ако й потрябва лекар или лекарство ,не виждам защо мъжа й да не го купи от София,та дори и посреднощ.Да не дава господ...Все пак не живеят в пустинята...А и наистина положението не е толкова черно,според мен.По-важно е тя да прецени кое ще е по-добре за децата и семейството й като цяло:по- спокоен  живот с не всички удоства,или постоянни конфлисти и с мъжа й ,и с родителите й.Защото такива неминуемо ще има,където са много хора на едно място ,а и с две деца...Един иска да яде,друг да пере,трети да гледа телевизия,децата тичат и викат...Абе,това съм го минала само за 3 месеца и дотам,после на квартира.По-малко доходи,ама какво спокойствие...

# 38
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита,доколкото разбрах,авторката живее на около 30 км. от София.Ако й потрябва лекар или лекарство ,не виждам защо мъжа й да не го купи от София,та дори и посреднощ.Да не дава господ...Все пак не живеят в пустинята...А и наистина положението не е толкова черно,според мен.По-важно е тя да прецени кое ще е по-добре за децата и семейството й като цяло:по- спокоен  живот с не всички удоства,или постоянни конфлисти и с мъжа й ,и с родителите й.Защото такива неминуемо ще има,където са много хора на едно място ,а и с две деца...Един иска да яде,друг да пере,трети да гледа телевизия,децата тичат и викат...Абе,това съм го минала само за 3 месеца и дотам,после на квартира.По-малко доходи,ама какво спокойствие...

 Напълно подкрепям  Peace

 Аз цитирах точно с кое не съм съгласна... А в държава като нашата едва ли е много лесно да се планират работите. Или е по- лесно просто да се говори...  Tired

# 39
  • Мнения: 2 353
  Ако съм бременна и отчаяна (или в ПМС) няма да пиша в ДиС, щото ядете с копчетата. Жената явно се е паникьосала хормонално, вие го ударихте на изначалните човешки назидания.

# 40
  • Мнения: 712
Ако бях на твое място, бих си останала у дома. Аз лично си мечтая за къща на малко разстояние от града, където да отгледам децата си на въздух, на двора, далеч от мръсния въздух, праха и вредните газове на големия град. И едновременно достатъчно близо, че да не чувствам далеч от цивилизацията.
Обаче ти трябва кола и шофьорска книжка. Ако се понапънеш, дори и в това състояние можеш да се научиш да шофираш, да вземеш книжка и да си спечелиш независимостта. Преполагам, че  няма да е невъзможно да си позволите някаква ефтина количка за теб.
За мен това е най-чистия вариант. И нямаш грижи за роднини, местене, проблеми... Просто добавяш гъвкавост към начина си на живот. Лично аз никога не бих се върнала да живея при родителите ми, макар че много ги обичам и винаги им гостувам с удоволствие за по няколко дни. А с неговите родители дори не си помислям, че може да съжителстваме. Това, по мое мнение, е най-ления начин да съсъипеш връзката си.
Това е единственият съвет, който мога да дам - научи се да шофираш. Нака мъжът ти кара сутрин детето, а ти можеш да го вземаш от училище, например - тъкмо ще си всеки ден в града, ще се разхождаш. Ще се справите, не се паникьосвай  Hug

# 41
  • Мнения: 1 668
Аз от това, което прочетах разбрах само, че и е скучно на село  newsm78. Останалото са пълни глупости. Аз също съм голям фен на селския живот, но за съжаление къщите около Сф вече са 2 пъти по-скъпи от апартаментите (явно не съм единствената, която я влезе натам). Та - радвай си се на бременността и си живей живота на въздух. Щом нямаш книжка запишете детето на занималня - мъж ти ще го води и връща. Така или иначе като започнеш работа ще е същото - детето ще трябва да е целодневно на училище, а малкото целодневно на градина. Та не виждам какви са недостатъците на селския живот... А и щом си мечтаеш за жилище не е сега момента за прахосване на средства. Варианта при мама и тате ми е толкова странен, че направо не мога да си го помисля.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 108
От една седмица си говорим сами тук- явно на авторката не й допадат нашите съвети.  Laughing Wink

# 43
  • софия
  • Мнения: 636
Давам ти директен и практичен отговор-отивате при родителите ти докато се роди бебето, стоите там няколко месеца, продавате къщата в село, теглите кредит и си купувате апартамент в съответния там град и живеете като самостоятелно семейство. Все пак живеем в 21век, септични ями и други подобни айде няма нужда. Предложи този вариант на съпруга ти. Напълно те разбирам-на такова място не се живее, а и като ще имаш ученик и малко бебе. Трябва ти помощ от съпруг и някой друг наоколо и ти трябва цивилизована среда.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 127
Като прочетох последното мнение се сетих за нашия блок в Мусагеница. Цивилизация. Хлебарки излизат от каналите, мишки прогнизват панелите и се появяват в някой шкаф, асансьорите и стените са целите издраскани... Децата играят по строежи и в близост до улиците.
Със съседите сте едно семейство. Всеки знае кой кога се е къпал, ходил до тоалетна, прибрал се е и тн.
Вярно, че всичко ти е много близко - и магазина, и училището. Но живота в покрайнините на София в къща си има доста предимства.

Общи условия

Активация на акаунт