Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте,

Бих искала да открия тази тема, надявайки се, че ще се направят повече обосновани коментари...
Както знаете, всяка година , в зависимост от набора, в който сме родени, ни се полагат безплатни профилактични прегледи при личния доктор, при което се включва и безплатна ваксина срещу дифтерия /кърлежи, тетанус/. Пренебрегвайки страничните временни неразположения /като известен сърбеж, малко гадене и др. подобни/ след поставянето на ваксината, въпросът ми е следният:

Мислите ли, че тези ваксини са безопасни за ембриона при бъдещо забременяване на жената?  И може ли такава подобна ваксина да е причина за неидване на цикъла? Вече два месеца не ми идва, започвам трети- няма друга причина- един и същ начин на живот, няма смяна на климата, нищо ново... По принцип цикълът ми не е от най-редовните, но никога не ми се е случвало досега да го няма толкова много време...  newsm78

и другият ми въпрос е - как може да сме сигурни какво точно се съдържат в тези ваксини и дали не се използват като геноцит срещу населението-прочетох доста обезпокояваща информация -  ако желаете, бих могла да предоставя линка с тази ужасяваща информация, която, естествено, никой няма да признае и е тайна за населението...  Shocked , но все пак да не внасям излишни притеснения...

УМОЛЯВАМ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ С ОБОСНОВАНИ КОМЕНТАРИ И КОМПЕТЕНТНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА И МОДЕРАТОРЪТ!  Praynig

# 1
  • Мнения: 25 449
Не, за бъдещо забременяване не са опасни.
Не, не желаем информация за вредата от ваксините, запознати сме отдавна.
Думата "геноцид" се пише с "Д".
А ти, рожбе, за тест за бременност не си ли чувала?  newsm78


УМОЛЯВАМ ДА СЕ ВКЛЮЧАТ С ОБОСНОВАНИ КОМЕНТАРИ И КОМПЕТЕНТНИ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА И МОДЕРАТОРЪТ!  Praynig

Я се поогледай наоколо и си помисли, това тук на болница ли ти прилича??  Crazy

ПП Чудя се няма ли да ви омръзне вече? Аман от пързалки!

# 2
  • Мнения: 86
"благодаря" за компетентния отговор, как"о Сийке!

И за твоя информация - да- по-скоро тук ми прилича на място, където хората си споделят за медицинските проблеми и опасения, сиреч - болнична атмосфера, отколкото на училище за граматика, защото ако мислиш, че в граматиката си по-силна от мен, много се лъжеш! А това , как съм написала "геноцид", може и да си права, но може и да не си, отчитайки факта колко бързо съм писала и под какво напрежение.
Всъщност, мила, аз редактирам точно граматиката и синтаксиса на доста издания, а и не съм тук да ме учиш кое как се пише...
И ако нямаш нещо по-умно то това, да ми кажеш, че имало тестове за бременност, то тогава не ми прави дори това "уважение", изобщо да ми отговаряш!
А аз на свой ред да попитам - ти не си ли чувала, че понякога жените не забременяват, едно, поради факта, свързан с временното физическо/ няколкомесечно/ отсъствието на мъжете им, и второ, поради факта, че мъжете им имат установен мъжки фактор, а и жените имат известни проблеми...
Е, може и някои да забременяват от "мъжете си" в тяхно отсъствие, но... всеки сам си избира... 

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Честно казано, не знам как се отразява ваксината на цикъла, на бъдещо забременяване или на бъдещия плод. На мен ми направиха ваксината, когато бях бременна, и нямаше абсолютно никакви отрицателни ефекти нито върху мене, нито върху детето.

# 4
  • Мнения: 25 449

И за твоя информация - да- по-скоро тук ми прилича на място, където хората си споделят за медицинските проблеми и опасения, сиреч - болнична атмосфера, отколкото на училище за граматика...

Едно е споделяне на проблеми, друго е "умоляване" да се включат компетентни медицински лица, че и модератор (за първи път чувам, че има модератор с медицинско образование).
Има един подфорум, където има лекар, който може да ти помогне евентуално с мнение, но това не е този. Ако първо се беше поогледала, нямаше да се стигне дотук.
А за редакторските ти способности не ми се коментира. Защо ли не се учудвам...  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 991
А ти ходи ли на лекар? Това май трябва да ти е първата работа, ако се притесняваш за здравето си.

Лошото при ваксините е, че никой не е изследвал как точно се отразяват и какви са дълготрайните последици от тях за организма. Осъзнавам, че е трудно да се докаже връзката между поставянето на ваксина и възникването за здравословни проблеми. Но си мисля, че не е зле да се положат повечко усилия в тази насока.

Например на мен ми сложиха реимунизация тетанус и след това за две години имах 2 поредни спонтанни аборта. След изследвания за евентуални причини откриха единствено, че имам щитовидни антитела - иначе щитовидните хормони бяха в норма. Това значи, че собственото ми тяло образува антитела, които атакуват и евентуално могат да доведат до разрушаването на щитовидната ми жлеза. Сред жените, които имат такива антитела, процентът на спонтанните аборти е по-висок. Мога ли да твърдя, че абортите са били предизвикани от автоимунно заболяване, следствие от ваксината? Не. Не мога да го докажа. Но може и точно това да е станало...

# 6
  • Мнения: 86
Благодаря на всички, които ми отговориха!
Homesick,
благодаря ти, че се включи. Да, ходила съм много по лекари, поради ред гинекологични и имунологични причини. Така или иначе, аз си имма АФА и високи нива на NK - клетките, които явно ми предизвикаха и първия мисед  Cry  Това за антителата не ме притеснява толкова, колкото самият факт с липсващия цикъл..., всъщност днес имам съвсем леко, но това не може дори да се нарече МЦ, в сравнение с това, което си ми беше преди ваксината.
Вече съм 100% сигурна, че именно отношение за тези лоши последствия има ваксината  #Cussing out 

Много съжалявам за твоите два спонтанни аборта, зная много добре как си се чувствала... И съвсем си права, че не можеш да кажеш от какво точно си имала тези антитела- да, по всяка вероятност би могло да е от ваксината, но пък може и да си ги имала преди това, но да не си знаела, ако преди реимунизацията си не си се изследвала.

Ето, аз напр. съм се изследвала поради други причини и се откриха подобни антитела. Предполагам, че  сега от ваксината се е усложнило още повече положението ми..., но повече страдам от факта с разстройството на цикъла и изобщо не зная какво и да очаквам...

Защо тия доктори не ни предупреждават за подобен тип последствия, а само ни казват за временните неразположения непосредствено след реимунизацията... Не вярвам да са толкова неуки  #Crazy

# 7
  • Мнения: 60
абсолютно съм съгласна с теб, како, Сийке!

# 8
  • Мнения: 678
sara.s , какво стана оправи ли ти се цикъла ?
Питам , защото днес ми сложиха ваксината ( ще пиша дали ми е дошъл МЦ на време - винаги до сега е бил редовен )
Аз също бях много притеснена , защото плануваме второ дете скоро . Споделих с личната лекарка и тя каза , щом в момента не съм бременна мога да я сложа и спокойно да плануваме бебето..... Thinking и аз се съгласих , сложиха ми я  Rolling Eyes
Сега ми е малко гузно , дали няма нещо да навреди , ако почнем с бебеправенето , как мислите ?  Cry

Общи условия

Активация на акаунт