Какво върши и колко плащате на бавачката си?

  • 3 387
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета!
Имам бавачка, която е цяло бижу - глада ми детето от 6-месечна възраст и нямам никакви забележки. Задълженията и се свеждат единствено до занимания с детето - храни го с приготвената от мен храна, разхожда го, мие, преоблича и т.н. Няма никакви други задължения освен да се грижи за Дими. Докато тя спи - 2-3 часа следобяд, бавачката обядва в къщи и си почива. Работното и време е от 8 до 17 часа, пет дни в седмицата. Плащам и 350 лева.  Притесненията ми са, дали не и е малка заплатата? Вие на какво мнение сте?

# 1
  • Мнения: 1 517
350 лв не са много пари по принцип. Колкото до задълженията: от една страна не прави кой знае какво, но от друга пък носи отговорност за човешко същество  newsm78
Ако имаш възможност вдигни и заплатата, не вярвам да откаже  Mr. Green
Аз лично нямам опит, никога не съм ползвала услуги на бавачки. Но ми стана интересна темата.

# 2
  • Мнения: 320
Моята детегледачка също се справя отлично Hug. Гледа дъщеря ми в собствената си къща (така е по-удобно за нея) - от 8.00 до 17.00, всеки делничен ден. Хубавото в моя случай е, че тя е братовчедка на мъжа ми и с нея имаме доста по-различни отношения (не като на работодател и служител). И относно заплащането сме на различен прицип (определена сума всеки ден + два пъти месечно хранителни продукти). В твоя случай действително работата на бавачката не е много, но пък носи отговорност за най-скъпото в твоя живот. Дори и да не й вдигнеш заплатата, сети се някой път и я зарадвай с някакъв по-специален подарък или въведи някакъв паричен бонус (например веднъж на 3 месеца). Успех

# 3
  • Мнения: 65
Това с бонусите го правя - за коледа и великден и направих парични подаръци, а за рождения и ден скъп парфюм. Но наистина не мога да преценя дали възнаграждението и е адекватно. Все пак, реално са около пет часа дневно работа, но пък, както казвате, отговорността е голяма  newsm78

# 4
  • Мнения: 884
Да кажа и за моята, но все пак става въпрос за малък град-2лв/час, занимава се само с това, с което и твоята, като проявява инициатива  за някой домашни дейности- събира ми прането, подрежда  и глади дрехите на бебето, заради което я стимулирам допълнително при плащане, ако преценя...Тя казва, че докато спи бебето, нямало какво да прави, а и вижда , че ако трябва да свърша с всичко в къщи сама, не трябва да си лягам вечер.Съпругът ми работи толкова, че още не са се засичали в къщи Joy.Много си я харесвам, но тези пари, честно казано , ми се струват малко, и обмислям наесен да вдигна възнаграждението.

# 5
  • Мнения: 953
Виждам че си от Велико Търново, там колко е средната работна заплата? Може би за твоя град да е нормално такова възнаграждение.
В  София / много ниска безработица/ жените които съм търсила за Вики ми искат за същите задължения  около 500-600 лева. като за начало, отделно храна и транспортни разходи.

# 6
  • Мнения: 600
на колко години е жената? според мен ако е в пенсионна възраст за тези ангажименти парите са окей(от време на време може да й правиш подаръци). 

# 7
  • Мнения: 65
Нямам идея колко е средната заплата за Велико Търново. А жената наистина е току що пенсионирала се, така че, като се добави пенсията и, сигурно дохода и е приличен. Въпросът обаче е дали аз и плащам адекватно Thinking, а не какъв и е сумарния месечен доход. Последния си е нейн проблем, а не мой - ако може, нека има колкото си ще още доходи, нали така?!  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 8 280
Здравейте, момичета!
Имам бавачка, която е цяло бижу - глада ми детето от 6-месечна възраст и нямам никакви забележки. Задълженията и се свеждат единствено до занимания с детето - храни го с приготвената от мен храна, разхожда го, мие, преоблича и т.н. Няма никакви други задължения освен да се грижи за Дими. Докато тя спи - 2-3 часа следобяд, бавачката обядва в къщи и си почива. Работното и време е от 8 до 17 часа, пет дни в седмицата. Плащам и 350 лева.  Притесненията ми са, дали не и е малка заплатата? Вие на какво мнение сте?

Това с бонусите го правя - за коледа и великден и направих парични подаръци, а за рождения и ден скъп парфюм. Но наистина не мога да преценя дали възнаграждението и е адекватно. Все пак, реално са около пет часа дневно работа, но пък, както казвате, отговорността е голяма  newsm78

Нещо са ти грешни сметките 9 часа работи дневно, не 5 -> 17-8 = 9
Това че може да си почива, докато детето спи не я освобождава от задължението й, нали...
За провинцията може би това са нормални пари (не че хората не искат да получават повече).
Виж в другия форум (Гледане на деца и помощ в домакинството)
Можеш да й увеличиш запалтата малко за това че я хресваш и един вид че е натрупала стаж при теб, предполагам ще остане доволна дори само 20 лв. да й дадеш отгоре.

Нямам идея колко е средната заплата за Велико Търново. А жената наистина е току що пенсионирала се, така че, като се добави пенсията и, сигурно дохода и е приличен. Въпросът обаче е дали аз и плащам адекватно Thinking, а не какъв и е сумарния месечен доход. Последния си е нейн проблем, а не мой - ако може, нека има колкото си ще още доходи, нали така?!  Wink

Поздравявам те за това ти мнение Simple Smile

# 9
  • Мнения: 65
Вярно бе са 9 часа, голям съм глупак!  Flushed Sick

# 10
  • Мнения: 342
Във Варна знам, че заплащането на детегледачки варира между 1,50 и 2,50 лв. на час при гореизброените задължения.

# 11
  • Мнения: 85
плащам 350 лв. за 5 часа дневно. Докато детето спи, ми помага в домакинството за всичко. При нас уговорката още от самото начало беше такава. Аз също все се чудя дали не й давам малко. И също така я осигуряваме на реалната й заплата.

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нямам опит с лично с това, но за мен  350 лв са малко за работното време, което има. Почива си, когато детето спи, но през останалото време не е така.
Търново е много скъп град, така че ако имам добри доходи и съм доволна от работата ще започна да се замислям за 500лв ( дори и повече). ( лично мнение)

# 13
  • Мнения: 1 243
Аз плащам по 2лв/за час.КАто дететгледачката има и задължението да глади дрехите на детето и ако не е приготвена храна да му направи сандвич или нещо на бързо.ОСвен заплата сме се разбрали да и плащаме и телефона, който е около още 40лв на месец.
Мисля ,че 350 ле са прилична сума ,а и ако и правиш подаръци и имаш приятелско отношение към нея всичко е ОК.Можеш да и вдигнеш все пак заплатат с 20-30 лв от благодарност и признателност ,че жената се грижи добре да детето ти.

# 14
  • Мнения: 104
Здравейте и от мен,

Жената, която гледа дъщеря ми е на 450лв заплата (9.00-17.00), всеки извънреден час го заплащам допълнително, разбрали сме се в петък да и заплащам извънредния труд от седмицата, а заплата получава на 1-во и 15-то число. Вдигам и заплатата през 6 месеца с по 10-12%, както доиде да е кръгла сума. Следващо повишение предстои септември месец, когато ще и увелича и извънредния труд от 3лв/час на 4лв/час. Има две платени отпуски от по един месец през лятото и един месец зимата. Тогава дребната гостува на баба, но жената си получава пълна заплата, е няма извънреден труд. Обикновенно с извънредните часове не пада под 600лв на месец. Иначе задълженията и са свързани с гледане на дъщеря ми - приоритет. Храната я носят от детска кухня до блока. Помага ми с гладенето и простирането на детските дрешки, готви на малката, която вече си изяжда цялата кухня на обяд-та за вечеря и готви 1-2 пъти седмично. Всичко извънредно върши докато малката спи 3часа наобяд, но повечето е по нейна инициатива. Стимулирам я със бонуси, за коледа 13-та заплата, за велик ден също, рожден ден - личен подарък, а не пари.
Иначе е пенсионерка, не я осигурявам. Носи си храна от къщи, такава ни беше отначало уговорката, защото не умея и не обичам да готвя. Като се опознахме, особено като започна да готви от време на време , започнах да я подканям да се храни в къщи, тя отказва...Така и е по удобно.Все пак освен за детето рядко има сготвено у дома.
Транспорт не ползва - живее наблизо, ходи пеш.
Когато закъснеем я караме или и хващаме такси за наша сметка.

Мисля че доста подробно обясних:)

Старая се да съм максимално коректна и навреме да и плащам всеки лев. Ако ти имаш подозрения че и плащаш малко на твоята бавачка не се колебай да и вдигнеш паричките, стига да имаш такава възможност.

Общи условия

Активация на акаунт