«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
390-404 от 498 отговора

ƒалеч от самовлюбени администратори, модератори и ощипани булки

ћнени€: 1 676
... Ќие сме приети в 73 у-ще с немски и руски и това ме прави щастлива
детенце иска повече във френската и би могла да се влезе на второ класиране
и затова сега имам едни мисли................, да ли да е както аз го искам или както т€
»все пак мисл€, че резултатите от таз годишните матури са красноречиви, пък и реализаци€та с немски + английски = следване в √ермани€ е хубава перспектива

„естито на майката!
ј т€ ли ще учи в 73-то немски или детето?
—поред мен тр€бва да бъде взето предвид неговото желание.

∆ела€ успех на детето, каквото и да реши майката!

олкото до резултатите от матурите - бистрихме ги и т€х.
“е са всичко друго, но не и показател.

ћол€, помогнете ми да разреша една дилема: 2 ј≈√ или 31 (Ѕастили€та). —поред вас кое от двете училища е на по-добро ниво?
ƒъщер€ ми е приета в 31-во »≈, ј≈ (първи избор в това школо ) и има много гол€м шанс да се класира във 2 ј≈√, ако € остав€ на 2-ро класиране.
¬сички около мен ме съветват да € запиша в 31-во и да не допускам да отиде във 2 ј≈√.

ќще един глас в подкрепа на 31-во!
ƒобре те съветват хората, послушай ги.
« ѕоследна редакци€: пт, 11 юли 2008, 19:51 от cool_witch »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 924
Ќие сме приети в 73то по второ желание, лейди мама, с френски. ћо€та не искаше да чуе за руски. ‘ренската € писахме след 73то като желание, просто защото си е хубаво училище, но виждам сега от мин балове, че ни стига бала и за там, както и за всички други но не и за 1ва Ќ≈√, което ни беше първото желание.
Ќо беше първо не за друго, а защото ни е по-удобно като местоположение. 73то ми харесва като репутаци€, ко€то има напоследък, сградата не е на 200 години и др неща, но пусто ми е неудобно. Ќо здраве да е. Ќие категорично искахме немски и затова сме доволни.
’убаво ще е да стигнете до консенсус, защото все н€ко€ от вас ще е недоволна и може един ден да вземе да каже - аз като исках това, ти ми рече онова ........ и става еднааааа.

Ќие поне спор по това н€маме. —амо спорихме за 2ри€ език,  аз исках с руски, т€ с френски но се съгласих с нейното желание и като 2ро желание писахме 73 Ќ≈+‘≈. » се класираме.  Wink
÷итирай

Ќие сме приети в 73то по второ желание, лейди мама, с френски. ћо€та не искаше да чуе за руски. ‘ренската € писахме след 73то като желание, просто защото си е хубаво училище, но виждам сега от мин балове, че ни стига бала и за там, както и за всички други но не и за 1ва Ќ≈√, което ни беше първото желание.
Ќо беше първо не за друго, а защото ни е по-удобно като местоположение. 73то ми харесва като репутаци€, ко€то има напоследък, сградата не е на 200 години и др неща, но пусто ми е неудобно. Ќо здраве да е. Ќие категорично искахме немски и затова сме доволни.
’убаво ще е да стигнете до консенсус, защото все н€ко€ от вас ще е недоволна и може един ден да вземе да каже - аз като исках това, ти ми рече онова ........ и става еднааааа.

Ќие поне спор по това н€маме. —амо спорихме за 2ри€ език,  аз исках с руски, т€ с френски но се съгласих с нейното желание и като 2ро желание писахме 73 Ќ≈+‘≈. » се класираме.  Wink

рисче, поздравлени€ за немски€!
“и да не хукнеш в понеделник да € записваш!
»зчакай второто класиране - м€стото й в 73-то се пази, а с този бал има реални шансове за 91 Ќ≈√ - минимални€ на това класиране е 32,894. ћного сте близо.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 38
ѕоздрави на всички, които сподел€т радостите и тревогите си в този форум. –адвам се, че след последните меко казано истерични дни всички звучите доволни и щастливи. ћо€т син е приет в —ћ√ —офи€ и още не знам дали да се радвам и да го остав€ там или все пак да участва на 2-ро класиране за »спанската гимнази€. “ой още се колебае аз също.
÷итирай
«дравейте Winkƒъщер€ ми е приета в 31 —”„≈ћ-—топански мениджмънт с ј≈ Very Happy„удим се за второ класиране,дали да опитаме в Ќ‘—√!“€ си иска 31-во.....пък ще го мислим до понеделник!Ќа всички дечица честито!!! Laughing Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 191
 wavey wavey wavey  ћ»Ћ» ћј… », Ѕ–ј¬ќ Ќј ƒ≈„»÷ј“ј Ќ»!!!!   wavey wavey wavey

Ќе е имало, н€ма и н€ма как да има по-гол€ма радост и гордост от успехите на дечицата ни!!!
 sohappy sohappy sohappy sohappy

÷итирай
»скам да попитам и аз колко пада бала горе-долу?  newsm78 «а “Ѕ има ли шанс за 1.125 разлика да се стопи? Ѕлагодар€ предварително. Embarassed
÷итирай
«а ≈√ "ѕЋќ¬ƒ»¬" и ≈√ "»¬јЌ ¬ј«ќ¬"
Ћично мое мнение от друг форум, направо го копирам без промени:
ѕреди три години и на мен ми се наложи да прав€ този избор, в началото се колебаех дали да пиша английската с английски на първо или второ след руската с английски, а после след като събрах информаши€ писах руската не на първо, не на второ, а чак на трето м€сто, след англ. с ј≈ и англ. с Ќ≈. ѕросто разликата между двете училища е доста гол€ма. ¬ руската ще научиш първи език на едно много високо ниво, но не и такова както в англйската. ƒругото което е важно, защо ти е да учиш руски, когато можеш да научиш на едно задоволително до доста добро ниво немски /зависи си от теб/. «а трети€ език в руската забрави, той се учи като —»ѕ, тоест въобще, ама въобще не се учи. ћатериалната база на ≈√ "ѕЋќ¬ƒ»¬" е много по-добра, особено ако говорим за кабинети по немски език или информатика... ќбщо взето руската е като утешителна награда, всички предпочитат английската, а ако изберат руската то е защото н€кой при€тел учи там или просто искат да им е по-лесно, всеки знае че там шестици доста повече се пишат... ¬се пак не забрав€й, че ≈√ "ѕЋќ¬ƒ»¬" е на трето м€сто по оценки от матурите в Ѕългари€, а ≈√ "»¬јЌ ¬ј«ќ¬" дори не фигурира в топ 10! ј това че руската учат повече в подготвителни€ клас въобще не е в€рно, следобед просто си пишат домашните при друг учител, нещо като занималн€. »наче в н€кои отношени€ да си в английската с немски, не с английски, даже е по-добре - учат немски в класове по десетима, имат и учители от √ермани€! ѕри всички положени€ се приготви първата година да ти е мн гадно ако не си учил езика както тр€бва преди това, освен това ще учиш в общежити€та, а те са пълни с хлебарки!!!  #Crazy /това се отнас€ и за двете гимназии/
÷итирай

—офи€

ћнени€: 563

рисче, поздравлени€ за немски€!
“и да не хукнеш в понеделник да € записваш!
»зчакай второто класиране - м€стото й в 73-то се пази, а с този бал има реални шансове за 91 Ќ≈√ - минимални€ на това класиране е 32,894. ћного сте близо.

Ќие освобождаваме едно м€сто там Peace ќставаме в ј ...
 рисче, успех!
÷итирай

—офи€

”ич, ще участваме разбира се на второ класиране. Wink » тъкмо се чудех от къде пък може да се освобод€т места, ¬анче Hug от теб разбрах от къде е възможно. «ащото тази година Ќѕћ√ е в общото класиране, та натам н€ма как да се освобождава.
Ѕлагодар€ ¬анче, успех на вас в ј , това си е супер страхотно училище, ама не съм само аз на опашката Wink

» още нещо ”ич, сега пък като се размислих - ако пък падне бала с ти€ 0,114 и вземат че ни приемат в Ќ≈√, дали пък н€ма да искам 73то, н€ма угоди€ на то€ св€т Hug  ак не можеше да се премести 73 на по сгодно местенце ooooh!
ћежду другото, ако ти се премести м€стото, демек минеш желание или повече нагоре, длъжен ли си да се запишеш на новото м€сто, или вече избираш на кое от двете . “ова ама хич не си спомн€м дали съм го чела.

—ега се по€вихме, че ходихме да се черпим с госпожичките по случай успеха на каката.  Laughing

ƒа ви питам нещо. ѕрави ми впечатление, като гледам минималните балове, че в Ќѕћ√ се получава нещо странно - в една и съща паралелка има деца както с почти макс бал, така и с бал около 22. “ова не прави ли много разнородни тези паралелки и не е ли гадно за децата, които са се борили ц€ла година, учили и трудили се, да са заедно с тройкаджии - примерно по формулата на Ќѕћ√ ако има 4 по специални€ предмет - 3 х4 + 2х3,5 + 3 - просто хипотетично - комбинациите може да са много, ама се до бала докарват - направо е ужасно дете с бал 33 да е заедно с това. “ази разнородност ме притесн€ва там.
ƒокато в ≈√ има запазена една компактност и много малка разлика между мин и макс бал, което събира на едно м€сто деца с приблизително близки знани€. “огава нивото като ц€ло на класа е едно. ј стадото нали се движи със скоростта на най-бавното животно. “а затова мен лично ми се струва много кофти това. ѕросто сподел€м мисли. »нтересно ми е дали и вие сте го забел€зали. ќсобено за паралелките с хими€ и биологи€. “ам е много зле положението според мен.  “аблицата с баловете е екселска, и като си сложите филтър, много лесно се виждат тези неща. јз досега не б€х обърнала внимание на това. ћоже би сега много внимателно разглеждам данните, защото ми е до главата. Thinking
÷итирай

ћнени€: 438
Krische - и на мен ми направи впечатление огромни€ и разтегнат бал в Ќѕћ√.
Ќа таблицата на –»ќ всичко е много странно. ƒаже се опитах да го сподел€ със сина,но той катогорично отказа да ме слуша. “ова било първото му желание-биологи€ и не искал да слуша коментарите ми. Ќегови€т бал е 31,759-не е от най-високите,но все пак не е близо и до минимални€. ј пък иначе максимални€т бал в Ќѕћ√ е на трето м€сто след Ќ√ и —ћ√...много странно е всичко това и като общо е класирана Ќѕћ√ на 42-м€сто.....
÷итирай

”ич, ще участваме разбира се на второ класиране. Wink » тъкмо се чудех от къде пък може да се освобод€т места, ¬анче Hug от теб разбрах от къде е възможно. «ащото тази година Ќѕћ√ е в общото класиране, та натам н€ма как да се освобождава.
...
» още нещо ”ич, сега пък като се размислих - ако пък падне бала с ти€ 0,114 и вземат че ни приемат в Ќ≈√, дали пък н€ма да искам 73то, н€ма угоди€ на то€ св€т Hug  ак не можеше да се премести 73 на по сгодно местенце ooooh!
ћежду другото, ако ти се премести м€стото, демек минеш желание или повече нагоре, длъжен ли си да се запишеш на новото м€сто, или вече избираш на кое от двете . “ова ама хич не си спомн€м дали съм го чела.
...
 рис, за 5 минути да те изпусна от поглед и почваш с размислите.  smile3515
»мам аз да ти пиша едно дълго Ћ— и да ти три€ сол на главата, ама още не ми е дошла музата. Ќо като ми дойде...  35
¬еднага щом мине второто класиране (нали знаеш, че тр€бва да отидеш до 73-то и да подадеш молба - не става автоматично) и € приемат в 91 Ќ≈√ ще ти кажа аз какво мисл€, а дотогава бъди така добра да забравиш от къде какво си чула за училищата и насочи мислите си към най-доброто за детето.
ћисли положително и всичко ще е наред!

ј свободни места ще дойдат и от тук - Ќ√ƒ≈ 
»зпитите им са били на 01.07. - писмен Ѕ≈Ћ и след 03.07. - устен по истори€ и обща култура
“ези деца са подали за€влени€та си за нашата класаци€ преди да мине изпита им по истори€, така че сега всички тези момичета, приети в Ќ√ƒ≈  ще освобод€т заетите места.

ј Ќѕћ√ не ми се коментира - знаеш колко се над€вах да не се налага да използваме възможността.
“ам отиват наистина мотивирани деца, за които гимнази€та е цел номер 1, но за съжаление след това присъедин€ване към кюпа и други "екстри", които ћќЌ й даде, отиват и такива просто изкарали изпита с 3.
ѕо тази причина мо€ при€телка записва сина си в —ћ√, въпреки че беше в първите 10 по успех по математика в Ќѕћ√.
¬се та€ - важното е умните и мотивираните да останат такива до 12 клас и да вземат от там най-доброто.
ƒругите не ги мисл€ - да се оправ€т.

... Ќа таблицата на –»ќ всичко е много странно. ....
ј пък иначе максимални€т бал в Ќѕћ√ е на трето м€сто след Ќ√ и —ћ√...много странно е всичко това и като общо е класирана Ќѕћ√ на 42-м€сто.....

Cvetina-71, н€ма нищо странно - статистиката е по минимален бал, не по максимален. „акащите второ класиране ги интересува колко са близо до най-ниски€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 289
«дравейте! „естито на всички деца и майки, които постигнаха заветните цели. Ќа останалите - кураж и много късмет на второто класиране.
Ќаскоро открих този форум и съм благодарна на мамите, които пишат тук ( а н€кои, дори демонстрират завидни творчески умени€! Wink Ѕраво!)
ћол€, помогнете ми да разреша една дилема: 2 ј≈√ или 31 (Ѕастили€та). —поред вас кое от двете училища е на по-добро ниво?
ƒъщер€ ми е приета в 31-во »≈, ј≈ (първи избор в това школо ) и има много гол€м шанс да се класира във 2 ј≈√, ако € остав€ на 2-ро класиране.
¬сички около мен ме съветват да € запиша в 31-во и да не допускам да отиде във 2 ј≈√.
Ќе е за подцен€ване, че живеем в »зток.
ћол€, мами, кажете си мнението Wink

» аз гласувам за 31 —”„≈ћ, защото:
1.ќт мои познати, чието дете учи във 2-ра английска зна€, че има гол€мо текучество на учители по англ. език. ’ората са разочаровани, защото основната им цел е била детето да научи добре езика...
2.¬ 31—”„≈ћ се учи доста сериозно, разбира се и там има текучество на учители по английски, но все пак перспективите са по-добри.ћатериалната база на училището е много добра.ѕогледнете дори двора! ƒетето ми учи там до 7 клас /сега е приета във френската- бал 33.572!/ и в което и училище да влезеше след 31-во правеше извода:нашето училище е по-хубаво...ƒиректорката на 31-во е доста амбициозна, това е може би едно от най-големите училища в страната и с делегираните бюджети веро€тно ще даде малко по-високи заплати на учителите, следователно ще може да "краде" по-качествени учители от др. училища.
3. ўом живеете в »зток детето ще стига до училище доста бързо.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 191
грешка
« ѕоследна редакци€: сб, 12 юли 2008, 10:48 от julialexpetkova »
÷итирай

—офи€

Уич Hug Love Hug, аз за протокола да кажа, че просто съм много лудичка и не ми обръщай внимание , понякога просто си изпадам в разни размисли и отклонения, но когато трябва се стягам аз. Просто съм толкова болезнено емоционална, толкова откачена, че ..... ама като гледам и други откачени има наоколо, добре че си ти наблизо, да ни поотупваш от време на време Wink
За НГДЕК не се бях сетила. Peace

И не се притеснявай - в понеделник още съм 73 да им кажа, че ще участвам на 2ро класиране Peace
Уич, благодаря ти за подкрепата. Peace

Представям си каква е еуфория у вас. И как каката закача малката. Ухх твойта мина и с двата броя, а аз само 1 година глътка въздух над водата и пак я почвам отначало тази песен.   Няма да ти казвам (така като те гледам как ги вадиш и знаеш всички неща от всякъде за дати, статистики и т.н) как имам цял фолдър 7ми клас. Вътре са два допълнителни за момента 2007 и 2008. Там са статистики, наредби, съобщения ..... вече в 2007 и 2008 има още фолдъри - български и математика, където пък има тестове ...... Wink абе луда работа не ами луда. И така догодина там ще се трупа и 2009 фолдър, докато му дойде времето за 2010 35 35 35 Ако съм оцеляла до тогава.

Отивам след малко за сметана, че съм обещала един любим сладкиш на Ивчето, който й бях обещала като видя резултатите, а после може да го видите в Готварския, ако не ме домързи да го кача.

Още веднъж, поздравления за всички мами, и специални за Уич, Дидката и Биситка (Камъче и Галка си бяха опекли работата и не се тресяха като нас Wink) Сега ни чака едно парти - А сега накъде? Във вярната посока, а ние пак ще сме до тях!!!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
390-404 от 498 отговора