Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора
Салата с извара и печени чушки

Необходими продукти:
250гр. извара
4-5 печени червени чушки
3с.л. кисело мляко
3с.л. майонеза
2-3 скилидки чесън

Начин на приготвяне:
Объркайте хубаво изварата с киселото мляко и майонезата. Обелете печените червени чушки,нарежете на малки парченца и добавете към изварата заедно с пресования чесън. Разбъркайте.

Цитирай

На това му викат още Катък. Обожавам го. Особено на хапки или на препечени филийки намазано. Crazy
« Последна редакция: Пет., 04 Юли 2008, 23:13 от ПуканкаZ »
Цитирай

И аз chef Hug Peace
Цитирай

Цитат
На това му викат още Катък.

Значи на това му викали катък... ooooh!
Цитирай

На това му викат още Катък. Обожавам го. Особено на хапки или на препечени филийки намазано. Crazy
Катъка не е ли изцедено кисело мляко с чесън и сирене?
Цитирай

Не, това което ти казваш е някакъв мързелив вариант, който прилича на соса за яйца по панагюрски Laughing. Всеки променя рецептата и все катък му викат, но от познати готвачи, знам че това което Сладунка е дала е оригинала. Във Варна знам няколко заведения, които спазват тази рецепта и винаги си го поръчвам като ходя.
Цитирай

И аз бях останала с впечатлението,че катъкът представлява цедено кисело мляко с чесън и сирене.Значи съвсем неволно съм достигнала до оригиналната рецепта Very Happy
Цитирай

ето какво казва по въпроса катъка Уикипедия

и една рецепта за катък
5л прясно овче мляко се сварява на водна баня, посолява се и след като изстине, се разбърква с 250г овче сирене и 125г разстопено масло. Изсипва се в глинено гърне и така се съхранява. Млякото изглежда се подсирва постепенно, този катък няма нищо общо с разните варианти които се предлагат в кръчмите и по магазините.

Цитирай

Да, оригиналният катък е това.  Peace

Аз към предложената рецепта слагам и орехи  Smile - Предястие с извара  Wink
Цитирай

Сега някой да каже че слага и краставичка  Laughing и да сменим темата за салата Снежанка. Peace
Цитирай

Сега някой да каже че слага и краставичка  Laughing и да сменим темата за салата Снежанка. Peace

newsm78
Цитирай

newsm78

newsm78

И Снежанката ли предлагаш да е с извара? Smile
Цитирай

Ще махнем изварата бе.  35 Мисълта ми беше и още в първия пост го писах. варианти на катък много. Но рецептата на Сладунка трябва да се опита, както и да е името на салатата.
Цитирай

Правя го,но го пасирам в някакъв по-висок съд и става страхотна салата за ракия.
Цитирай

Браво за оригиналната рецепта.  Peace
Забелязах, че рецептата на Блонди донякъде се препокрива с тази на sladunka_medunka  с изключение на орехите и киселото мляко. На външен вид изглеждат еднакви.  Peace
Цитирай

1-14 от 17 отговора