Отговори
# 30
  • Мнения: 1 820
Извинявай, че така нахално се намесвам, но ти ли си тази, която ще реши кой да живее и кой не.Не съм човек, който е способен да прибере толкова много животинчета в дома си, но съм очвек способен на уважение към такива хора.Във случая може и да си напълно права, за факта, че тази жена има психически проблеми, но ти нямаш право да съдиш, който и да било за проблемите му.Разбирам колко ти е нприятно, като се има предвит, че се разнасят зарази и т.н. Но погледни от друга страна на нещата.
Направи нещо по-разумно за да разрешиш проблема и понеже до тук прочетеното разбирам, че се смяташ за разумна и здравомислеща жена изключи от възможностите убийството на който и да било, по каквато и да било причина.Ето как те съветвам на постъпиш, защото ввярвай ми и аз съм имала подобен проблем:
1.Поговори с жената, защото в каквото и състояние да се намира, тя е способна да разговаря с теб, така че се възползвай и се помъчи да разрешиш нещата спокойно.
Кажи й, че обичаш животните не по-малко от  нея (доколкото разбрах си имала куче, можеби все още имаш).Но спокойно и покажи фактите, които те тревожат.Непременно дай за пример нахапаното дете и колко болка е изпитало то.Продължи да говориш със спокоен тон, дори жената да крещи.Уверявам те, че щом е намерила място в сърцето и в дома си за тези животни, тя ще намери и капка състрадание и съчувствие към хората на които наврежда и на които по някакъв начин пречи.
2.Помисли за децата си.Не те познавам добре, но предполагам не си нацистка и не изпитваш удоволствие от безпричинно насилие и т.н.Предполагам също, че искаш да дадеш добър урок и пример на децата си, и те уверявам, че върху  тях начина по който ще разрешиш проблема влиае много.Научи ги на добродушие, толерантност и разбиране.
3.Опитай да изслушаш жената и да разбереш нейните виждания за нещата.Дори те да се различават от твойте, не повишавай тон и не спори, само още веднъж напомни вредата от тези животни.
4.Напомни й, че те също не се чувстват добре, затворени в такова малко пространство.Предполагам тя ги еприютила от улицата и това е много великодушно, напомни и отново, че намираш делото и за грижоно и достойно за уважение.Така тя ще е предразположена за по-тежки новини, от рода, че трябва да се погрижи нейните любимци да получат по-добър живот.Опитай да я увериш, че разбираш колко много обича тези животинки и напълно я разираш, но я накарай да разбере и повярва, че по-добре за тях е да намерят дом, където ще може да им се обръща специялно внимание.

 Тези методи действат безотказно, не са измама, а просто проява на човечност.Убедена съм на 100%, че въпросната старица ще разбере позицията ти на притезняваща се майка, щом види в теб добродушно и състрадателно лице.Обясни и нежно и внимателно, че макар да обичаш всичките и животни, дори можеби колкото нея, искаш да се овериш, че както твойте деца няма да боледуват и да бъдат хапани, така и нейните котета и кучета (които вероятно тя възприема като свои деца) ще бъдат по-добре някъде другаде, където 6те могат да ги гледат по-добре и да полагат  грижи за всяко от тях поотделно.Изпъкни също факт, че тя много ги обича и ти я разбираш, но ще й помогнеш да се раздели с тях и ще бъдеш до нея през цялото време.Предполагам(не мога да съм напълно сигурна, защото не познавам нито теб, нито съседката ти), че ще стигнете до разумно и устройващо и двете ви решение по мирен и цевилизован път.
1.Тя ще трябва да се раздели с животните си, но ти ще я подкрепяш през цялото време, като неин приятел и можеби ще и позволиш да запази поне едно от животинчетата, ще и помогнеш да разчисти в тях, ще настаните заедно новият й домашен лю'бимец, ще викнете отново да обезпаризитят входа и апартамента на жената по възможност и така тя ще се преърне в един любящ и спокоен съсед, който не е заплаха за никого и има ЕДНО или най-много ДВЕ безобидни обезпаразитени и здрави животинчета, дори може да й предложиш помощ, за тяхното ежемесечно посещение при доктора.Защото до колкото разбрах тя е стара жена и няма дълго да може да се справя с животинчето/ките.
П.С. Така ти ще имаш добра съседка и здрави и защитени деца, само в замяна на малко човечност, разбиране и взаимна помощ!
Абе момиче,първо темата е толкова стара и се чудя как изписа всичкия този ферман! ooooh!Жената най-вероятно вече или се е примирила,или си е решила проблема с котките на гозпожата.И дали тя е тази или не си е нейна работа!Ако аз съм на нейно място по същия начин бих се опитвала да реша проблема!Ти деца имаш ли?И на колко си години? #Crazy

# 31
  • Мнения: 3 394
съседите ни имат 2 котки, но ако станат повече определено ще се размрънкам някъде (дори и аз не знам къде, но все някъде нещо има).
Не мирише поне.
Но 30 са си впечатляваща бройка-няма спор ooooh!

# 32
  • Мнения: 2 229
съседите ни имат 2 котки, но ако станат повече определено ще се размрънкам някъде (дори и аз не знам къде, но все някъде нещо има).
Не мирише поне.
Но 30 са си впечатляваща бройка-няма спор ooooh!

Че какво е притеснителното в 2 котки? newsm78
Някои по 3 имат, а съседите дори не знаят.

gildo_rouvyr, много хубаво си го написала, но и неизпълнимо.

# 33
  • Мнения: 1 820
аз за 2 котки не бих се размрънкала може би....Не знам,но мога само да си представя когато се разгонят 2 котки(или 30  ooooh!)какво става,как се чува и вечер как ехти....Не ми се мисли как се спи,как се гледа дете,ако в съседния апартамент има 30 котки! ooooh!Пък как мирише входа,какви зарази се носят....Кое му е хубавото дето го е написала gildo_rouvyr,ти с луд човек разправяла ли си се?От лудия и пияния бяга  Peace
Ще се радвам ако авторката на темата се включи и каже какво е станало  Hug

# 34
Купи  си  отрова за мишки ,натъркай я хубаво на парчета саламчета или кюфтенца  и  изтрепи котките  постепенно и дискретно. Ще повръщат,ще  се вайка  собственичката им,но за твоя радост  ще умират една след друга.

 Имали сме дългогодишни ядове с една изкукуригала  бабичка във входа,не чакай на инстанциите да си прехвърлят топката. Нейните котки щъкаха из входа,избата и  наоколо блока,не беше много трудно  да изтрови човек.

Нека се жалва после  бабката ,че й умират котките,много важно !

# 35
Сори,не видях,че темата е от 05 Юли 2008  Whistling

# 36
Обожавам котки, цял живот съм ги гледала, доскоро имах две у дома...

Но това, което прави тази жена... Жестоко е и към хората във вхда, и към животинките.

А и да си призная - ако около невръстното ми бебче се размотават разни неизкъпани, неваксинирани и потенциално полудели (от болести, бой. бълхи или просто от лоши условия) котки и няма друг начин да бъдат разкарани -  с голи ръце ще почна да ги душа ... Макар че бабката май повече го заслужава  Embarassed

# 37
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Направете подписка със съседите. Може и от другите входове да се разпишат ако и на тях им мирише. На моята свекърва комшийката под тях гледаши кокошки. Жив ужас. Смрад, не се траеше. Направиха подписка и я подадоха, ама не знам къде. Мога само да кажа, че наистина изхвърлиха въпросната "луда". Действай, ще има резултат. Само упорство трябва срещу такива кухи екземпляри.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 984
То не опира до кухост на екземпляра, ами до психическо състояние... Все едно да обясня на откачалника под нас да не млати жена си ежедневно, щото някой ден ще я убие...Лошото е, че българското законодателство не предвижда адекватни мерки срещу хора с нестабилно психическо състояние и възможностите до противодействие са сведени до минимум Sad И сбутани в тия блокове, сме принудени да търпим какви ли не гадости от съседите, без да можеш законно да отреагираш така, че да отстраниш дразнителя. Сори за офф-а, ама тия дни и аз съм на някаква междусъседска вълна...

# 39
  • Мнения: 197


 #Crazy В кой свят живееш? Съгласна съм единствено с това, че трябва да се търси мирно разрешение на проблема, без злоба и агресия. Иначе всичко останало, за което пишеш звучи абсурдно и малко смешно.  newsm78 Всъщност, най-вероятно не си на повече от 13 години и все още разсъждаваш малко по детски.
 Знае се как действат /за съжаление/ законите в България. Може би ще трябва да се намесят активно медиите, за да се размърдат нещата около подобни проблеми. Дано се включи пак авторката. Любопитна съм какво е предприела и каква е развръзката в случая.
    Peace

# 40
Възможно е авторката  на темата Манди Портокалова  от  5 юли 2008  г  до  26  януари 2009  да е изтрепила до крак  30 -те котки на съседката докато ние си чешем езиците и мъдруваме. Wink

# 41
  • Мнения: 3 157
Или може би зимата не смърди чак толкова непоносимо и за момента са зарязали проблема...или пък бабата е умряла и котките са избягали..или пък авторката не е издържала и е избягала newsm78
Дайте жокер?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Или й е писнало да пише....

# 43
Вярно е, че може би няма да подейства като с магическа пръчица, но има ли смисъл да се убиват всички тези котки,след като истинския проблем е в жената.И знам какво е да се разправяш с луди и за ваше сведение ако ги дистанцираш, няма да стане по - добре.Мисля, че жената е разрешила проблема вече, не знам по какъв начин, но едва ли и ще разберем защото темата наистина е отдавна.Ми разбирам защо не харесвате написаното.Причината е, че гледате да разрешавате проблемите само с убийство.Като сте толкова загрижени за децата си, защо не помислите какъв пример им давате.Какво ако утре те видят дете в пясъчника което по някакъв начин им пречи, да се опитат да го убият ли, такъв пример ли искате да дадете, ако е така, няма проблем.Предполагам написаното от мен наистина изглежда абсурдно за болните мозъци които търсят бързото решение да убият горките животни.
А за тези които поне до някъде ме подкрепят - благодаря.Не настоявам, нито имам желание да се карам с някой, но проблемът е, че мислите, че жената е ненормална, не казвам че това не  е възможно, но вие смятате ли че е нормално да отнемате невинни животи без видима причина.Разбирам, че пречат, но си има организации за това и с подходящото отношение към старицата тя ще даде тези животни за осиновяване.Но мога да ви уверя, че тези методи по - горе са подействали при мен, не гарантирам, че случаят на жената е същият, но и в моят вход има много хора, които имат подобни "болести".Спокойно мога да ги нареча така, защото на тези хора може да им се помогне, докато на напълно лудите не може и недай си боже да се срещнете с такива хора, защото аз вече имам опит с такива независимо възрастта ми.А пък и не мисля, че логиката ми е детска само защото не мисля, че трябва да се убият животните, вместо да се дадат за осиновяване и проблема да се разреши по - лесно.А не помислихте ли също, че ако подателката избие животните, старицата няма да остане доволна и ако НАИСТИНА ТАЗИ ЖЕНА БЕШЕ ЛУДА последствията няма да са много добри, като се има предвид че има и малки деца около нея.По - добре хем животните да се дадат за осиновяване, хем старицата да не се разбеснее защото сте и ги убили или отнели на сила.Един разговор едва ли ще навреди.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 12:41 от gildo_rouvyr

Общи условия

Активация на акаунт