Заглъхване на ушите

  • 58 513
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
Аз имам алергичен ринит, но се появява само когато има наблизо алерген / например котка /. През повечето време нямам проблеми с носа. В действителност лигавицата на носа ми е малко по - суха от обичайното и може би това е свързано със заглъхването на ушите. На физиотерапията процедурите, които ми правеха бяха от двете страни на носа. На ушите нищо не са ми правили. Когато ушите ми заглъхват обаче носа ми си е съвсем добре.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
На мен ми се случва предимно през студеното полугодие, най-вече във влажно време.
Аз пък запушвам ушите и преглъщам, но и това помага само за момент.
Aurora, а какви изследвания се правят при това оплакване?

Рени, направиха ми аудиограма и някакво специално изследване с някакъв апарат на носа отвътре. измерваха разстоянието в най-тясната точка на носа, за да установят до каква степен е набъбнала лигавицата. при мен се оказа, че е доста набъбнала и че това притискане на евстахиевата тръба влияе на заглъхването на ушите ми. направиха ми и пълни изследвания за всякакви видове алергия, вкл. и студова. оказа се, че имам алергия към домашен прах. след раждането често се получавало да отслабне имунитета и да се прояви алергия, която може никога да не си имал. след близо година прием на лекарства ми мина.

наистина няма връзка с нарушения в слуха Peace

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз си мисля, че е от кръвното. било то ниско, високо или събиране на границите. но без да се измери в такъв момент не може да се каже, че не е от него.

Общи условия

Активация на акаунт