Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 114 отговора
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?
Цитирай

Зависи какво имаш предвид под умерени количества Confused
Мисля че чаша бира или вино не вреди, но концентратите трябва да се избягват.
Цитирай

Някои хора казват, че бирата не е вредна (разбира се в съвсем малки количеста). Онзи ден четох обаче в една книга за бременни, че  е абсолютно недопустимо всякаква употреба на алкохол, защото бебчо не може да го преработи. Все пак в някакви изключителни случаи може би, ако изпиеш 1 чаша бира нищо няма да ти стане. Например в сайта пише, че на сватбата си (ако си бременна) може да изпиеш чаша шампанско.
Цитирай

Аз си позволих на нова година,на св.Валентин и на 8-ми март по една чашка червено винце за цялата бременност Very Happy  и на Евичка май нищо и няма от тях.Но концентрати наистина избягваи.
Цитирай

Да не си помислите, че не сядам без чашката сутрин, обед и вечер Laughing  Laughing  Laughing
Нищо подобно  Wink
В края на 5-и месец съм. По принцип много рядко употребявах алкохол преди, а пък сега съвсем, но напоследък ми се допива бира-ей така няколко глътки само, защото е студена и горчива, а това ми харесва. Но не смея  Neutral
Затова очаквам да споделите вашия опит Wink
Цитирай

и на мен ми се пие бира и си пийвам по една чаша през няколко дена. аз по принцип не мога да пия много бира и цяла....рядко:)
но по една чаша....просто не мога да устоя......

мисля, че няма проблем...важно е да избягват концентратите:)
Цитирай

Миналото лято бях бременна и по веднъж-два пъти седмично пийвах по една бира, даже докторката ми беше казала, че е полезно. Laughing
Цитирай

Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....
Цитирай

Лиорена, мила, трябва да си се убедила вече, че тук освен теб, всички други сме тъпаци, простаци и безотговорни...така че...ти се чудя как може да се учудваш на такива неща.....

Просто нищо неможе да ни спре явно да се търкаляме пияни след чаша бира по градинките:))))))

УПАДЪК ми се вика на това!!!
ПРОСТОТИЯ.....бих си теглила ножа, само да можех да се осъзная.... #Sniper  beer2
Цитирай

И аз съм изпивала по чаша вино на седмица-две, когато е имало някакъв празник. Понякога даже не я и допивах, но не си отказвах удоволствието от няколко глътки вино.
По дебелите книги няма единодушие по въпроса. В някои пишат, че е категорично забранено, в други-че може лек алкохол, но да не се прекалява.
Що се отнася до концентратите-не!!!
Цитирай

Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?

прочетох и другите постинги и ще сопедял своя опит - родих края на юли и по време на жегите си пийвах биричка

не знам защо се някои хора твърдят, че бременните трябва да спрат да живеят - за 9-те месеца, а и още около 6-7 при кърменето не трябва да се пие бира, кафе, да не се яде незнам-си кво си, защото бебето щяло да му стане нещо

аз съм твърд застъпник на мнението (ако ще да ме изядат тука), че всичко, което е в умерени количества не е забранено (е, с изключение на концентрирания алкохол), особено ако доставя удоволствие на майката
абе и бременните са хора - в края на краищата от бременността трябва да останат само хубави спомени, а не спомени от ограничения, вкарване в някакви рамки (вкл. на тегло) и др.п. -
Цитирай

И аз си позволявам да изпия една чаша червено вино,като излезем някъде с приятели,но много рядко  Drunk И не мисля че е вредно  Rolling Eyes Бира не обичам да пия,за нея немога да кажа нищо.Но за твърдия алкохол съм абсолютно против  Evil or Very Mad
Цитирай

Алкохола не е вреден стига да не е концентрат и да е в ограничени количества  Wink Според мен може да е чаша вино или чаша бира,но не всеки ден! Wink
Цитирай

В интерес на истината на мен ми казаха, че бира мога да пия и пия по чаша от време на време. По празниците пиех и по 1/2 чаша вино, а иначе концентрат - само 1 капка в сока (буквално), за да мога да кажа "Наздраве!" Smile.
Цитирай

Глория....ей сега Лиорена ще ни обяви за идиоти:))))))))

но и аз съм на това мнение.....нищо прекалено не  е хубаво!
това включва и прекаленото пазене и прекаленото пиене на бира и тнт:)

но когато нещата са в нормални и в разумни граници.....няма проблем!:)
Цитирай

1-14 от 114 отговора