Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 91 отговора
Здравейте ,момичета,
чувствам се като изпаднал човек да пиша това ,но след тормоз от страна на човекът ,с който живея ,реших да се разделя с него.Между нас имаше любов ,която свърши по вина на майка му или поне за мен е така.
Когато детето се роди ,той я извика да "помагала" ,а тя направи всичко възможно да ме побърка ,дори спеше по гащи на едно легло с мен ,за да си гледала рожбичката.Отдели детето от мен ,като си въобрази ,че тя е майката и не ми даваше да докосна детето си,няма да описвам подробно случея ,защото е унизително и най-малко ще помислите историята за скалъпена ,а тя ,кълна се е истина.Дори нямам смелост да изляза с ник-а си ,защото незанам какво ще си помислите за мен ,когато кажа ,че след поредното спречкване за нищо ,мъжа ми ме блъсна с всичка сила на плочките и сега лявата ми страна е отекла и синя ,особено ръката.По някое време на вечерта реши ,че ще се сдобрим чрез секс ,отблъснах го ,той ми зашлеви шамар и ме нарече мръсна пачавра.
 Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sadИскам  да умра....
Сега съм решила твърдо да се махна от него  и ми се иска да сменя името на детето си ,което е кръстено на бащата на мъжът ,с който живея и който ,заедно с майка му обвинявам за всичките ни проблеми.Моля ,ако някой знае нещо да ми каже!
Но най-вече аз съм си виновна ,за да се събера с такъв човек.Бих се махнала много по-рано от него ,ако не ме спираше факта ,че имаме бебе.Цяла нощ не съм мигнала и се чудех дали да споделя с майка ми ,тъй като има доста проблеми в момента и тя-баща ми е в болница в момента Crying or Very sad
Моля ви ,посъветвайте ме ,много ви моля.
Цитирай

Смяна на името може да стане по съдебен път, при наличието на основателни причини, със съгласието на двамата родители. Един развод не е основателна причина за съда. Една съседка искаше да смени името на сина си, за да не се казва вече на свекъра й, та от там знам.
Цитирай
Ние нямаме брак.Той само припозна детето ,когато се роди.
Цитирай

Това е същото - след като го е припознал, значи детето има двама родители.
Цитирай

Горно нанадолнище

Според мен, с желанието ти за смяна на името, само ще се сблъскаш с тежката бюрократична машина. Имам предвид, че ще имаш други проблеми за решаване. Детето си е дете, независимо как се казва. Най-важно е да сте здрави! Щом си решила - напусни тези, които те тормозят. Много по-лесно ще обясниш един ден на детето защо не живееш с баща му, отколкото да се оставиш с години да тормози теб, а може би по-късно и него.
Цитирай
А за това ,че ме е тормозил физически към кой мога да се обърна Crying or Very sad
Цитирай

А за това ,че ме е тормозил физически към кой мога да се обърна Crying or Very sad

Вадиш си медицинско, подаваш жалба в полицията, можеш и да го съдиш.

Най-добре е да направиш консултация при адвокат, когото да питаш за всичко - на какво имаш право, издръжка на детето, ще се наложи ли съдебно определяне на режим на контакт с детето. Всеки случай е индивидуален, така че едва ли ще получиш най-изчерпателна информация от форума.
Също така има подфорум "Родители, отглеждащи сами децата си" - там има тема за консултации с адвокат.

ето я - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271123.msg7992457#new
« Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 09:06 от argun »
Цитирай
Благодаря за последният съвет.Чувствам се толкова нещастна ,осквернена и унизена в момента.В  момента мисля дали близките и приятелите ще разберат от какво са синините ми Crying or Very sad
Цитирай
Благодаря ,пуснах запитване в тази тема.
Цитирай

В  момента мисля дали близките и приятелите ще разберат от какво са синините ми Crying or Very sad
Мила, няма защо да се притесняваш - не ти си причинила другиму синини! Кой каквото ще да мисли, да казва...
Грижи се за детенцето си, пази се от насилника и, според мен, не го предизвиквай с жалби, оплаквания на познати или други действия, които могат да го разярят. Но и не се крий - не си виновна за случилото се.
Просто се спасявай! Бягай, миличка!
Дори и много да го обичаш, бягай! Няма по-страшно от насилието!
Цитирай

Здравей.
Аз исках да направя същото, да сменя името на детето си. Адвокатката ми ми обясни, че това е дълга и скъпа процедура, но може да водим дело, аз да решавам съдбата му до навършване на пълнолетие. В момента тече делото ми. Той носи името на създателя си, а създателя плаща издръжка, а аз съм задължена да му го давам за свиждане. До като тече делото около 3/4 месеца, ако прави проблеми, може да се вземе ограничителна заповед. Така стоят нещата. Ако си решила, хващай добър адвокат и успех.
Цитирай

А колко е голямо детето?Няма ли да се травмира с тази смяна на името,ако е по-голямо от 1.6-2 годинки вече?Не смятам,че трябва да сменяш името-обичай го така,както е,вече сте го кръстили,дали ще е това име или друго-твоето дете си е.По-добре помисли как да се отървеш от насилника-смяната на името е дълга и скъпа процедура,защо да харчиш пари,които ще са ти нужни за по-важната цел.
Цитирай

Но най-вече аз съм си виновна ,за да се събера с такъв човек.Бих се махнала много по-рано от него ,ако не ме спираше факта ,че имаме бебе.Цяла нощ не съм мигнала и се чудех дали да споделя с майка ми ,тъй като има доста проблеми в момента и тя-баща ми е в болница в момента Crying or Very sad
Моля ви ,посъветвайте ме ,много ви моля.

Hug Разбира се, че ще споделиш с майка си. Ние, майките, сме за това, да помогнем дори и на порасналите си, объркани чеда.  Love Не се притеснявай от синините ти, много кофти, но е станало. Гадното е, че те минават, но раните в душата, с тях е по-трудно и за тях ще ти трябват близки и приятели, които те обичат.

Иначе с този и смейството му, се разделяй. Да, насилието е нещо, от което няма друго спасение. Един път, а в твоя случай и повече, станало, то се повтаря, и няма край. Млада си, ще се оправиш. дори и да ти е трудно в началото, живота е пред теб.  Hug

успех   bouquet
Цитирай

Искаш да смениш името.Не разбирам искаш ли да останеш при този човек,след като не искаш близки и приятели да разберат тези синини от какво са ти?Много си наранена и унизена.Помисли и вземи решение.Ако искаш да го напуснеш/а според мен е абсолютно задължително/всичко твои близки трябва да разберат ти с какъв човек живееш.На детето си може да му казваш както си искаш.Има хиляди мили умалителни обръщения,поне докато се съвземеш.Въпроса е не да им отмъстиш,а в това да се спасиш.Потърси помощ от специалист за да се справиш.Потърси помощ и от близките ти  нищо не крий .Живееш един живот.
Цитирай
Благодаря ви!
Детето ми е малко-на 7 месеца и не вярвам смяната на името да му се отрази.
Баща му е убеден ,че го обичам и въпреки ,че ми е посягал ще остана с него и ,че без него съм леке и нищо.
Преди наистина той беше всичко за мен ,но адът настъпи след като се роди детето-той извика майка си да помага ,тя за двата месеца ,които прекара плътно в къщи ме разболя просто.Тя не ми даваше да си докосна детето.Само обикаляше по стаите и му говореше ,че раснало в утробата й и се откъснало от сърчицето й.Говореше му на "мамо" и дори на техникът ,който дойде да поправи пералнята каза ,че родила рожбичка и държи да го почерпи с бонбон.Когато аз го хранех ,тя държеше биберона с ръката ми и с все сила го тикаше в устата на детето.Събличаше го голо и го хапеше и целуваше навсякъде ,а когато аз го вземех ,го дърпаше от ръцете ми и се скатаваше в някоя стая и нареждаше как му била майчица и как го носила под сърчицето си.Донесе  бебешките дрехи на мъжът ми ,за да го облича в тях и да виждала синът си в тях.Тя вземаше решения за всичко ,ако плахо се опитах да кажа нещо се сърдеше с дни ,мяташе ританки ,блъскаше врати...Сама съм плакала в банята безброй пъти.Споделих на мъжът ми ,но той отсичаше да я оставя да му се радва.Тя не искаше да ходи на работа ,защото станала "майчица" и тези номера ги правеше само пред мен ,пред синът си и мъжа си се въздържаше.Два месеца изкара в отпуски и ме отрови буквално.По цял ден ме командваше и ми даваше заповеди.Аз перях на ръце като луда ,въпреки ,че раждането ми беше ужасно ,имах кръвопреливане и хиляди шевове ,а тя се правеше на майка.Колкото пъти съм си взела детето на ръце ме изглеждаше лошо и нареждаше да и върна рожбата и се скриваше някъде.Спеше при мен по бикини ,което крайно ме смущаваше ,а когато синът и се премести пак в нашата стая и детето заплачеше през нощта ,тя връхлиташе и започваше да нарежда защо и плачело детенцето и всякакви други глупости ,които ще се въздържа да коментирам.Тя определяше режим на хранене ,облекло ,къпане ,вареше чайове и отвари на детето ,дори искаше да му пече брашно на тигана да му прави някакви каши.Когато възроптаех ме правеше на луда с дни.
Оттогава с мъжът ми не се разбираме ,аз обвинявам нея ,обвинявам и него ,че допусна този цирк.
Той обвинява мен и когато се оплача за нещо ми посяга.
Не го обичам след последните му изпълнения ,но ако питате него ,без него съм кръгла нула и никога няма да спра да имам нужда от него.
Животът ми е ад ,абсолютен ад!
Не знаех ,че след като се роди детето ми ще живея в ад Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 91 отговора