Аменорея и диети

  • 3 631
  • 16
  •   1
Отговори

Анкета

Докато сте на диета, спря ли ви цикъла?

Опции:

  • Мнения: 673
Аменореята е липса на менструация. Проблемът се появява при диети, недохранване или твърде много спорт.
Да си призная, от няколко месеца ми е идвало само веднъж Sad Не си водя точно календар, но за 3-4 месеца период става въпрос.
Въпреки, че и докато отслабвах калориите ми не са падали под 1200 за ден, цикълът ми изчезна. Сега вече не отслабвам и се храня доста повече: над 1500 калории задължително, но все още нямам цикъл. Е, продължавам да спортувам, като продължителност не отделям много време, но гледам да е интензивно и всеки ден.
Споделете при вас появи ли се аменорея, дължаща се на режим/диета и на каква диета сте, колко се храните и спортувате ли.
Интересното е, че според данните при едни и същи условия: едни и същи упражнения, едно и също хранене и жени с еднакъв процент мазнини, само на някои им спира, а другите си имат нормален цикъл.

# 1
  • Мнения: 1 424
Не ми се е случвало  Peace  Понякога ми закъснява с по 5-6  дни,но моя е нередовен от край време... 
Според мен говори с лекар, с това шега не бива , здравето е най-важно !   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 068
замо ми е закъснявало с 5-6 дни  Wink

направи си една консултация с лекар   bouquet

# 3
  • Мнения: 242
мисля,че е важно да отидеш на лекар!!!!малко да ти закъснее,айде,ама толкова време без МЦ....?някъв шанс да си    EFP  ?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При мен няма промяна

# 5
  • Мнения: 3 306
опция 3

# 6
Случвало  ми се е при сваляне на килограми..Нямах няколко месеца и реших да ида на лекар..Наплаши ми,че е много опасно,че килограмите ми били малко за височината ми и така след няколко седмици качих достатъчно,че да ми дойде и оттогава нямам проблеми с цикъла

# 7
  • Мнения: 1 454
На мен ми се е случвало...
Много дълго време бях около 65 и нещо и килограма - вариращи, но винаги около 65...
Миналото лято много дълго време бях на диета- не е била драстична, имало е дни в които си ядях нормално- дори прекалено...но отслабнах до 54 и цикъла ми започна да бъде ужасно оскъден...
Лекарката си измисли , че имам кисти на яйчниците - още повече се притесних...
На края направих 15 дни на плодовете по схемата на Д-р Емилова...а след това отидох при един доцент , който ми обесни , че нищо ми няма...

Така или иначе това минава стига да се нормализира организма ти и да привикне към новото тегло и всичко останало
Според мен не е страшно... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 673
Дейзичка, твоят отговор е много успокоителен. Но все пак ще се взема в ръце и ще намаля кардиото. Аз също винаги съм била 55-60 кг, а сега с ограничаване на въглехидрати и калории (но не драстично) станах 50 кг. Може да си върна 1-2 кг, но ще гледам да не е мазнина, а lean. Трябва да сменя кардиото с трениране с тежести.
Не искам да се обръщам към лекар засега заради назидателния им тон и навика им да те плашат излишно.

# 9
  • Мнения: 1 454
Ами...не знам дори дали да си спираш кардиото...може да намалиш наистина, но сигурна съм , че ще се нормализират нещата...аз мнгоо се бях притеснила...и като се разрових да чета стана страшно...почти се самовкарах в болница Simple Smile

Просто трябва свикне организма и така...всичко ще се оправи  Hug
Успех Simple Smile

# 10
  • Мнения: 673
Намерих откога не ми е идвало: 15-и май. Не е много отдавна, дори 2 месеца не са минали, но се притесних. С почивчица и много храна напред  Peace

# 11
  • Мнения: 1 384
Да, случвало ми се е. След като отслабнах доста за ръста си, цикълът ми спря за около 3 месеца. На една моя приятелка също, ама тя беше ощеее по-слаба и отиде на лекар, които й каза, че мазнините в клетките са й малко (или нещо от сорта) и че трябва да почне да се храни, защото в портивен случай има опасност да няма деца (или нещо от сорта, от доста одавна беше и не си спомням точната диагноза, съжалявам). Та аз вече я бях чула тази история и се стреснах, почнах да  ям (защото преди го карах малко на фотосинтеза по 2-3 ябълки дневно  ooooh! ooooh! ooooh!), възстанових си теглото и цикълът ми дойде.  Peace

Но най-добрия варант е да се консултираш с лекар, нищо не губиш  Peace   bouquet

# 12
  • Мнения: 533
Буболече, и аз да те успокоя  Hug Преди четири години в едно алпийско градче в Германия работех сезонно три месеца. Отслабнах с около 10 кг #Crazy, не нарочно, просто бях самичка, в чужда среда, пък и доста  работа си имаше Crazy Ядох предимно плодове, мляко и зеленчуци, защото заключваха кюхнята ooooh! Не ми дойде в продължение на пет месеца, но нещата постепенно се нормализираха, успокоих се, спортувах и сега отново съм като часовник Peace Така че, не се притеснявай, консултирай се с лекар, и се успокой Hug Аз поддържам 49кг вече от почти една година, спортувам както никога и съм с нормален цикъл. Дано скоро те зарадва и теб Hug

# 13
  • Мнения: 811
ОЩе не знам  Crazy.От скоро съм на диета.Пия противоза4.и едва ли Ще ми спре  Peace.

# 14
  • Мнения: 6 958
Да случвало ми се е да се разминава по календарно време, но да спира и да изчезва с месеци не...  Peace

Буболечка ще се нормализира, случва се и това понякога, няма място за притеснение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт