не мога да именувам детето си както искам

  • 3 084
  • 33
  •   1
Отговори
Исках дъщеря ми да се казва Александра Диан Башева ,но стана така 4е според законите на БГ не мога да го направя!Сега тя е Дианова!От кметството ми казаха 4е трябва да водя дело за да е така както аз го искам,а съм виждал много деца с така формулирани бащини имена-вси4ки ли са водили дела!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 39 715
трябва да попиташ в есграон (не съм сигурна) и полицията. Имам приятел, който си смени собственото име и не е водил дело.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Имам приятелка, на която детето е с бащино име Валери - както се казва таткото - и са я записали така още в родилното - не ми е споделяла да има проблем. Thinking

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много болна тема fido_dido  Sad

Аз записах дъщеря ми в родилното без "ова" на бащиното име. Да, но в община Триадица са отказали да издадат такова име! Мъжът ми не се е заял и така си остана. Съветвала съм се с адвакати и наистина трябва да се води дело( На Римската стена) и да докажеш, защо да е детето ти без "ова" и т.н... Но понеже в София е много бавно, пък и скъпо, ме посъветваха да водя делото в съда на някое малко градче(примерно Своге). Значи според адвокатите, принципно няма пречка да ти откажат, но ...закони да им се не знае  #Cussing out

А кооооооолко мноооооооого деца са без "ов" и "ова", включително и аз  Mr. Green

Успех ти желая   Hands Thumbsup! Аз несъм се отказала все още, но нямам възможност  Crossing Arms сега да се занимавам с това  Confused

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
И двете деца на приятелката ви са без -ов и -ова, дела не са водени, раждани са в различни болници с няколко години разлика, но май и двамата са регистрирани в район Искър!
Може би е до късмет, да попаднеш на служители Thinking

# 5
  • Мнения: 2 282
Ако не са издали вече акта за раждане, все още има шанс да го смените, ако не - вече само дело би помогнало... пълна глупост. Дъщеря ми искахме да е "нечленувана", в родилния дом ми казаха, че не можело, на своя глава я членуваха, таткото веднага отиде да се разправя (не помня къде точно, във Варна е там, където се сключват браковете). По закон ако името звучи смешно, обидно или ... не помня точно, както и ако е традиция в семейството, няма никакъв проблем. Е, при нас беше и традиция, но доста помогнаха и бутилката и бонбонките май... макар и СЛЕД написването на акта за раждане. По принцип обаче познавам хора, на които без никакви разправии са им приели нечленувания вариант още в болницата.

# 6
  • Мнения: 5 647
Исках дъщеря ми да се казва Александра Диан Башева ,но стана така 4е според законите на БГ не мога да го направя!Сега тя е Дианова!От кметството ми казаха 4е трябва да водя дело за да е така както аз го искам,а съм виждал много деца с така формулирани бащини имена-вси4ки ли са водили дела!!!

Това са глупости. Може да запишеш детето си както искаш.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може би са се зачли с теб. Брата на мъжа ми кръсти сина си. Павел Теофил Димитров. А не Теофилов или нещо подобно, и на мои познати също са си кръщавали децата така, и не съм им правили проблеми. Незнам защо са ти забранили.   33uu

# 8
  • Мнения: 1 983
моят мъж се казва Антонио и дъщеря ми се казва Виктория Антонио Стойчева,никой нищо не ни каза,единствено лелката в родилния каза че тя ще я запише така,но има вероятност от обищана да не искат,но в последствие никой нищо не ни каза

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В родилното можеш да си запишеш детето както си пожелаеш!

Въпросът е дали от общината ще "одобрят" това ти решение!!!

# 10
  • Мнения: 3 562
Питай bibi, тя имаше разправии с имената на нейните принцеси.
И още нещо, ако са ти издали акта за раждане първо си вземи еднократната помощ и тогава тръгвай да се разправяш Wink
Успех в борбата  Laughing

# 11
  • Мнения: 7 837
Въпросът е дали от общината ще "одобрят" това ти решение!!!
В нашия слу4ай общината "одобри", защото мъжа ми по4ерпи съответната служителка с кутия бонбони  Simple Smile
Синът ми няма -ов на башиното име.
При добро желание от тяхна страна, номера минава.

# 12
  • Мнения: 8 769
а съм виждал много деца с така формулирани бащини имена-вси4ки ли са водили дела!!!
Не! И двете ми деца са записани по този начин. За първото - съпругът ми отиде в общината и някаъв "чичко" се подписа на молбата му за това, второто име на дщеря ми да няма "-ова". За сина ми бе достатъчен акта за раждане на дъщеря ми.
Трябва да ги разпердушиниш тия в общината,  fido_dido! #2gunfire

# 13
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
В родилното можеш да си запишеш детето както си пожелаеш!

Въпросът е дали от общината ще "одобрят" това ти решение!!!
Мда и на нас така ни казаха в родилнотов. В последствие от общината бяха достатъчно мили за да ни го впишат по начина, по който ние искахме Grinning

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Жалко, че не съм се сетила да дам на мъж ми кутия бАМбонки Wink

Общи условия

Активация на акаунт