Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 4

  • 54 716
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Момичета, помагайте!!! Трябва да избера климатик за хол, трапезария и кухня, които са в едно помещение от 38м2. Височината на тавана е 2.60. Изложението е юг, ново строителство, 6 етаж. За момента сме се спряли на Mitsubishi MSZ-GB50VA и на Fujitsu ASHA18LC. Ще разчитаме на климатика за отопление на помещението, по-малко ще го използваме за охлаждане.
Нищо не разбирам от климатици, затова ще разчитам на вашата помощ! Предварително благодаря! Hug

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Jujanka - такива MHI 35-ци едва към края на месеца...  Confused
Ето ти климатик с йонизатор и плазмен филтър: FUDJITSU ASYA-12LD 12000 BTU
По-мощен е в режим отопление от MHI и от Дайкин.

malko_sladuranche - гарантирано 100% отопление ще имаш с Фуджитсу-то.
Другия климатик е Мутсубиши Електрик. По-маломощен от Фуджитсу-то и е клас Б. Ти си решаваш кое да избереш.

# 47
Междувременно попаднах и на Дайкин ....
        Daikin-Japan
    Модел:   F22HTNS
    Държава:   Япония
    Вид:   Хиперинвертор
    Охладителна мощност:   
0.9-2.2-3.0kw
    Отоплителна мощност:   
0.9-2.5-4.0kw
    Консумация:   
0.45-0.45kw
    Цена с ДДС без монтаж:   1449 лв.....
Това  добро ли е?

# 48
Шани за Фуджицу ASYA-09LGC... или Фуджицу ASYA-09LC говориш??.....Кое е по-добро?

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани за Фуджицу ASYA-09LGC... или Фуджицу ASYA-09LC говориш??.....Кое е по-добро?

едно и също е.
LGC е модел 2008ма.

# 50
Шани,а за Дайкина който копирах по-горе?Би ли ми свършил работа?

# 51
  • Мнения: 22 427
Здравейте пак от мен, никой не ми отговори на въпроса по-нагоре, а сега да попитам нещо друго поне.

Върви усилено рекламата на климатик Уърпул 6то чувство, някой да има мнение по въпроса за този климатик?

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани,а за Дайкина който копирах по-горе?Би ли ми свършил работа?

идея си нямам. Не работя с Дайкин и нямам наблюдение в/у работата му и параметрите му.

# 53
Благодаря все пак!

# 54
  • Мнения: 1 167
Какво ви е мнението за климатиците Samsung които сега са на промоция в Техномаркет. Дават го клас АА?
Някой знае ли дали мога да ползвам Кредит за Енергийна Ефективност за КЛИМАТИК, че в сайта им няма инфо за това.

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какво ви е мнението за климатиците Samsung които сега са на промоция в Техномаркет. Дават го клас АА?
Някой знае ли дали мога да ползвам Кредит за Енергийна Ефективност за КЛИМАТИК, че в сайта им няма инфо за това.

Има 2бр. ГНУСМАС  Flutter  на прИмоция в Техномаркет. За кой точно питаш? По-принцип не съм им фен. Ако модела, който си избрала го има в списъка на REECL, можеш да кандидатстваш за него.

# 56
  • Мнения: 52
Мили дами,
виждам че в този форум много задълбочено разисквате предимства и недостатъци на различни модели климатици. Моля и аз за съвет: да ми кажете накратко дали ако избера по евтиния от тези два модела ще допусна голяма грешка: Панасоник CS/CU-E9GKE (1299лв) или CS/CU-RE9GKE (899лв). Аз като напълно некомпетентна в областта виждам само една разлика , в йонизацията, но не мисля че това е толкова важно. Моля посъветвайте!

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мили дами,
виждам че в този форум много задълбочено разисквате предимства и недостатъци на различни модели климатици. Моля и аз за съвет: да ми кажете накратко дали ако избера по евтиния от тези два модела ще допусна голяма грешка: Панасоник CS/CU-E9GKE (1299лв) или CS/CU-RE9GKE (899лв). Аз като напълно некомпетентна в областта виждам само една разлика , в йонизацията, но не мисля че това е толкова важно. Моля посъветвайте!

Е е малайзийски, а RE е китайче.
И "Е" има йонизация. Правилно си разбрала. И да, няма голямо преимущество йонизатора.

# 58
  • Мнения: 22 427
Ще задам и трети въпрос, та белким този път някой се сети да отговори.

Последно ограничихме избора до 3марки - Мицубиши, Хитачи и Самсунг. Като и цената им върви в този ред.
За мицубишито ми е ясно, имаме вече едно такова, 3та година кара не е мръднало.
Интересува ме колко по-зле е самсунг от хитачи и къде са им слабите места и на двата?

# 59
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Mirama , не съм от специалистите но за да се отговори  трябва да се знае за какво ти е ?какво очакваш от климетика-да охлажда или и да отоплява-основно или като допълнение.,дограма ,топлоизолация......за да се сравняват, поне моделите посочи. иначе става кой е по -по- най от марките.

Общи условия

Активация на акаунт