Кисти плюс фобия

  • 1 049
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте! Аз съм на 17 години. Не съм майка и не искам в близките няколко години да бъда, но днещната диагноза, която ми поставихе ме уплаши много и реших да питам вас - майките, защото ие знаете най-добре как се чувствате.
Всичко започна преди 5 месеца, когато започнах да се притеснявам. Цикъла ми дойде на 45-тия ден. Отидох на гинеколог, защото   близките ми ми оказват ужасен натиск.  Откриха ми повишен тесттостерон. Започнах прием на Диане 35. Всичко вържеше добре до този месец, който  въпреки приема на хормоните нямах ( и все още нямам) цикъл. Посаветвах се с гинеколог отново и ми откриха киста на левия яйчник. Утре отнова съм на изследвания, но много се притеснявам. Най-неприятното е, че страдам от фобия за забременяване. Моя въпрос е какво да правя как да постъпя защото се чувствам ужасно объркана,,,  и моля ви кажете ми колко са надежно Шучър чек Simple Smile мерси много

# 1
  • Мнения: 3 092
Извинявай , но не успях да разбера какво значи че имаш фобия от забременяване - страхуваш се да не си бременна въпреки Диане  ли ..... newsm78

# 2
  • Мнения: 42
Не само Диане а въпреки всичко смисъл  всички екстри които можеш да си представиш под фобия...

# 3
  • Мнения: 1 512
Нищо не мога да разбера.Тебе те е страх че си бременна или дали ще можеш да забременееш?

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
samotnata_xWink за да нямаш "фобия от забременяване"  взимай предпазни мерки Wink презерватив + предписани хапчета против забремняване  Peace

А за кистите не се притеснявай не са толкова "страшни" , довери се на лекарите , има кисти които  изчезват (пукат) с настъпването на МЦ

 

# 5
  • Мнения: 42
формолирам разбрано вече въпроса Simple Smile Питам как е възможно да пия 5 месеца хапчета които лекуват киста а да ми се появи?
Как се лекува кистата и опасна ли е тя?
и .. Нормално ли е цикълът да закъснява порати вина на кистата?

# 6
  • Мнения: 1 512
Ами ти както си писали 5 месеца лекуваш с Диането  повишените нива на тестостерона, а кистата ти е открита този месец при преглед от гинеколога си.И аз съм имала киста на десният яйчник,но цикълат ми беше редовен.

# 7
  • Мнения: 42
Да, но нали попринцип ДИане 35 лекува и кисти, защо при мен вместо да ме предпази от нея  се образува. Преди това нямаше никаква киста .

# 8
  • Мнения: 1 512
Да не повтарям Desss ,но се довери на лекаря си, защото има кисти който не са толкова " страшни"

# 9
  • Мнения: 1 512
За твое успокоение прочети това:
когато яйцеклетките, които се намират в яйчника започнат да увеличават размерите си, постепенно около тях се формира и мехурче изпълнено с течност/фоликул/. при овулация това мехурче се пука и яйцеклетката се освобождава от него, навлиза в маточната тръба и се придвижва към матката, готова за оплождане. целият този процес е хормонално регулиран и ако има нарушение в хормоналните нива - ще има и отклонения в този процес съответно. най-често поради тази причина фоликула не се пука и с всеяка следваща овулация може да увеличава размера си. затова, най-често се изписват орални контрацептиви с които се потиска функцията на яйчника и се чака кистатите постепенно да намалят размера си/терапията се дава за няколко месеца, обикновено за 6/.

# 10
  • Мнения: 42
мерси много . Зачи фактически и пот там може да е получава липсата на кървене

# 11
  • София
  • Мнения: 44 090
формолирам разбрано вече въпроса Simple Smile Питам как е възможно да пия 5 месеца хапчета които лекуват киста а да ми се появи?
Как се лекува кистата и опасна ли е тя?
и .. Нормално ли е цикълът да закъснява порати вина на кистата?

Да, кистите причиняват забавяне на цикъла...аз така открих, че имам.
Хормоните ги пиеш  не за да лекуваш кистите - те нямат лекуване, а за да поддържат хормонален баланс, да ти идва редовно цикъла, организма да се чисти и да не се образува кистата...
Единственото, което мога да ти посъветвам е да отидеш за второ мнениепри гинеколог, специалист по хормонални проблеми....
Много е вероятно тези противозъчатачни, да не са подходящите за теб.....

Кистата е опасна ако се спука...зависи и колко е голяма...а спукването реално може да стане непредвидено и във всеки момент....и може да е фатално.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Довери се на лекаря Peace

# 13
  • Мнения: 2 096
Мило момиче.. аз до колкото разбирам притесненията ти са:
1. би ли могло да ти закъснява от бременност, а да не е виновна кистата - хипотетично е почти невъзможно.. ако в месеца който ти е закъснял цикъла, си вземала редовно противозачатъчните, без да си пропускала нито ден, фактически е невероятно да си бременна..
фобията е доста тежко заболяване.. не всеки страх е фобия.. страхът от забременяване се дължи на факта, че си все още не 17 г и не си израснала до етап сериозна връзка с цел брак и самостоятелна възможност да гледаш дете..когато това стане страхът ти от забременяване ще изчезне.. фобията за разлика от страха е фактически необоснован страх, т.е. например в твоя случай - да знаеш че забременяване без секс е невъзможно и все пак да правиш денонощно тестове , защото се страхуваш че си бременна, въпреки че не си правила секс в последния цикъл.. нещо такова е фобията.. и тя не е опасна имайки предвид тинейджърската възраст.. но ако се прояви в един по зрял етап в живота ти, се търси помощ от психолог..
кистите -  вярно е има опасни и не толкова опасни кисти.. за това ходим на лекари, на които да се доверяваме.. по някога нивата на хормоните се променят, но с времето се балансират и сами.. понякога се нуждаем от лекарска намеса.. възможно е да не са ти изписани подходящи противозачатъчни - обсъди с лекаря си евентуална смяна..
2. страхът ти от забременяване може ли да ти спира цикъла - да може.. всеки страх, стрес или силно притеснение може да влияе на хормоналния ти баланс и да ти спира цикъла.. бих ти препоръчала когато правиш секс, да използваш ВИНАГИ презерватив.. ОТ САМОТО НАЧАЛО НА АКТА... успоредно с противозачатъчните, които пиеш можеш да си на 100.. абсолютни 100% сигурна, че не би могла да забременееш.. освен това другата положителна черта на презерватива е че предпазва от венерически болести, които би трябвало да са по големият ти страх.. забременяването не е толкова лесно нещо, но виж венерическите болести са навсякъде и се разпространяват най лесно в твоята възраст, сред нередовни сексуални партньори.. да използваш презерватив Е най доброто, което можеш да направиш за себе си и за своето здраве и безопасност..
Бъди разумна - живота е пред теб!

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:14 от sky*

Общи условия

Активация на акаунт