Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 7 юли 2008, 18:56 ч.

Отпуск за бащите

  • 669
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Интересувам се дали някоя от вас е разбрала приеха ли предложението за ползване на 15 дни отпуск от бащата след раждането на дете. Много ще съм ви благодарна за всякаква по-конкретна информация!

# 1
  • Silvermoon
  • Мнения: 953
Още не са го приели, но правителството е одобрило проекта и трябва сега да мине през НС, с промените в кодекса на труда. Кога точно ще стане не знам, но трябва да е скоро.

# 2
  • Мнения: 64
А да знаете случайно за сега колко дни дават на бащата- от едно място разбрах, че са 2, а от друго седем? Или зависи от работодателя? Thinking

# 3
  • Silvermoon
  • Мнения: 953
2 мисля, но зависи какво се договори с работодателя.

# 4
  • РЕЗЕРВАТ СЕВЕРОЗАПАД нема такова место
  • Мнения: 4 622
Наскоро имаше пак такава тема... Ето я... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309931.0  В нея от дума на дума стигнахме до извода, че още не е прието...

# 5
  • Мнения: 7 480
Да, наистина, имам чувството, че през ден се пуска тая тема. Всички ни интересува, но - каквото стане в края на краищата. Да ни се родят живи и здрави децата, пък с татко или без, пак ще се оправим. Ние, жените с какво ли не се справяме.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 728
На мен тази идея много ми харесва, друг е въпросът ако го приемат този закон колко татковци ще се възползват Simple Smile

# 7
  • Мнения: 552
Дано го приемат преди да излязат във ваканция "изтощените" ни избраници. Ако не - отиде се не видя....Лично съм заинтересована да побързат, най-вече мъж ми, нямаме много време Mr. Green

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 6 038
Доколкото знам все още не е прието.И не се знае дали ще може всеки татко да ползва този отпуск.Защото ще трябва да има опоменато в договора ,че той има право на този отпуск./поне така ми обясни един познат който работи в тази сфера/

# 9
  • София
  • Мнения: 7 071
Още не са го приели, но правителството е одобрило проекта и трябва сега да мине през НС, с промените в кодекса на труда. Кога точно ще стане не знам, но трябва да е скоро.

На такъв етап е, да  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 327
Тази идея е много добра-дано скоро го приемат Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 7 071
С оглед необходимите средства за изплащане на обезщетенията, да бъдат предвидени в Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2009 г., текстовете, свързани с правото на ползване на този отпуск /чл. 163, ал. 7 КТ/, ще влязат в сила от 1 януари 2009 г.

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт