Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 юли 2008, 09:29 ч.

Това ли е бебешкия пубертет

• 784
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
 или само странно поведение?
Дъщеря ми е на година и половина, от известно време е на "искам-не искам" почти за всичко, но от няколко дни е ужасно капризна и неспокойна /не са зъби поне в момента/
Вика ме, иска да я гушкам, като я гушна ме бута и вика "не пипа ме", гледа лошо, иска да се налага, не иска да се облича, обува
Тази сутрин не искаше дори да влезе при любимата си баба, при която я водим /обикновено с преспиване/ поне веднъж седмично, а я познава от бебе
Аз съм бременна в 7 месец, почти не я нося вече на ръце - дали това е причината
Страхувам се, че се разрушава връзката между нас, не искам да съм строга, то и тя уж доста разбира ама не разбира, че мама не може да я вдига
Притеснено ми е ...

# 1
Спокойно! Не зная, какво е бебешки пуберетет, но си мисля, че е просто въпрос на време. Не мисля, че причината е и носенето на ръце. Разбира се, ако не си я свикнала преди това да е вечно на ръцете ти.
Може би и ти си малко неспокойна, имайки предвид бременността ти. Децата усещат промяната в родителите и това рефлектира по някакъв си начин. Ще отмине!  Peace
Връзката между вас няма как да бъде разрушена! Строгостта е нещо нормално в моменти на капризи при децата ни! Важното е да знаят и усещат, че ги обичаме - да се радваме на успехите им, да ги гушкаме, когато имат нужда от това и да бъдем строги, когато се налага. Другото идва от самосебе си! Ще се справиш!  Hug
Успех желая!

# 2
  • в здрача
На мен ми се струва че е свързано по-скоро с бременността, отколкото с бебешкия пубертет, защото съм в същото положение с тази разлика, че моята госпожица ще навърши 5. Беше много кисела когато й отказвах да я надигам, а уж е голяма и разбира. Сега се оказа изведнъж,  че не може и обувките си да обуе самичка, хем обяснявам че вече и клякането ми е проблем.

Ама се справихме - гушкаме се повече, казвам й че я обичам, разказвам й тя като е била бебе какви ги е вършила и като с магическа пръчка капризите й изчезнаха, дори ми подава ръчичка за да стана от дивана  Wink

# 3
И синът ми често си мени желанията и решенията през минута две. Да ти кажа честно не съм се замисляла за бебешки пубертет. Просто го отдавам на това, че вече си има и той неговите настроения и желания, които явно са бързо менящи се. Освен това съм забелязала, че често сочи с пръст на посоки без да знае какво точно иска и казва "дай тоа", като си мисля, че определено ме пробва дали ще му угодя на желанието в ръцете му да попадне нещо недостижимо от него самия.
При баба си, която също обожава, не е отказал още да ходи, но пък напоследък става все по - привързан към мен и ако усети липсата ми, освен ако не е с баба си, започва да ме търси и даже да плаче за мама.

Освен да я носиш на ръце, намерете си друго занимание. Например да се гушкате полегнали /ако е възможно  Simple Smile/. Като си представя моят син, хем не е научен на ръце, като ми се увеси на краката да го взема и трудно се отказва, та представям си и на теб какво ти е, но не мисля, че ще се разруши връзката между вас.

# 4
  • София
Предполагам, че твоята бременност и очакването на малкото братче или сестриче я объркват и изнервят. Ревността на по-голямото дете е нещо съвсем нормално, но разбира се трябва да се полагат усилия, за да бъде преодоляна. Най-важното е да си търпелива и спокойна. И да показваш на дъщеря си, че няма да я обичаш по-малко като се появи бебето. Успех!

# 5
  • Плевен
Ами аз не съм бременна,казвам го защото моята дъщеря няма от какво
да се чувства объркана или пренебрегната,но и тя понякога се държи
точно както е описала Ру newsm78

# 6
  • Варна
 За мен е комплексно. Освен, че Палечка вече осъзнава, че ще си имате бебе и ревнува от него-на теб ти личи корема, не можеш да я гушкаш и да бъдеш "нейната" мама, защото бебето вече ти тежи и ти се омаряш на около 18месеца започва и детския пубертет, така че нещата се натрупват. Мога да ти препоръчам консултация с класически хомеопат, ако намерите правилния човек с "лека" терапия нещата ще се нормализират и ще си влязат в релсите.
Гушкайте се легнали, четете книжки заедно, играйте си на "тихи" игри, за да й покажеш, че въпреки бебето ти пак ще си до нея и ще я обичаш.

# 7
  • Велико Търново
Здравей Ру, след 2 месеца ще съм на твоето дередже  Mr. Green. Аз съм бременна в 4месец, а беба е на 1г и 3м. , рядко я вдигам вече и тя си отмъщава като се гушка в някои други приятелски мами в парка, които я вдигат  Mr. Green и гушкат. Моят начин е като клекна до нея на земята и там се обясняваме защо не бива да хвърля пясък, да се лапат камъчета, фасове и т.н. а у дома направо се "паркирам" на земята  Laughing
Аз си мисля, обаче че те не осъзнават все още за новото попълнение в семейството интересно ще е към края на бременността и в първите месеци.
Ру, ти пишеш ли във форума за майки с породени деца. Намира се в "нашите деца", моля заповядай   bouquet

# 8
Едва ли осъзнава, това, че ще има братче или сестриче скоро.
Моето дете също беше такова ужасия на тази възраст.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт