Овесена каша за начално захранване

  • 14 216
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах с оризова  и нямахме проблем Hug

# 16
  • Мнения: 3 034
Аз започнах с оризова на Гербер, и нямахме проблеми. Друга в повечето магазини така или иначе няма, та не беше труден избора. Simple Smile

няма я. само в Уолмарт доставят пюретата на Гербер, но много ограничен избор, има-няма 7-8 вида. иначе аз избрах Хаинц най-вече заради добрите отзиви, заради био-серията, в която има и каши и пюрета и заради голямото разнообразие. но като ще я караме с една каша в началото, то няма голямо значение вече  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 15 198
и ми връчиха (за 3-ти път) книжка за захранването (пак нов вариант) - оризова каша и месни пюрета за начало, после зеленчукови и другите каши и накрая плодови.

Правилно ли чета?
Месни пюрета преди зеленчуковите?  newsm78
 

# 18
  • Мнения: 27 524
Месни пюрета преди зеленчуковите?  newsm78

Това за втори път го виждам като препоръка от някакви тенденции нови. Май в Щатите се опитваха да налагат нещо подобно, обсъждахме го преди доста време тук  Crazy

# 19
  • Мнения: 14 471
да, за месните пюрета и аз съм го срещала, даже за първа храна Thinking

# 20
  • Мнения: 5 940
Изхожда се от това, че хемоглобинът на шестмесечните е физиологично нисък. Затова се предлага месо като първа храна.
Хубаво, ама чисто месно пюре май няма. Захранването с месно-зеленчукови би било захранване с многокомпонентно пюре, пет, шест неща наведнъж. Освен, ако не се захрани педагогически, с малки късчета месо.

# 21
  • Мнения: 4 784
Аз съм чувала за пюрета само месо, но не съм ги виждала, даже когато една моя позната ме попита - ти даваш ли месно пюре, реших че нещо се е объркала, но тя настояваше, че е виждала такова.

# 22
  • Мнения: 5 940
Виждала съм с 40 процента месо, но чисто месно не. Пък и вкъщи да направиш, като знам как хубаво се пасира месото, въобще не бих рискувала да захраня бебе, което не може да дъвче още по този начин.

# 23
  • Мнения: 3 034
да, последните изследвания, които са правили показват, че бебетата рязко свалят нивото на желязото към 6-тия месец, някои и по-рано. това важи особено за кърмените бебета (да не ми скочат сега кърмачките, хората са лекари и това са установили), но дори и хранените с АМ, в което е добавено доста желязо имат такива показатели. в кашите също се добавя желязо, но сестрата ми обясни, че като превантивна мярка те препоръчваст от тази година (като са приключили изследванията) да се комбинират леките меса с каши и АМ, за да се постигне добро насищане с желязо. пюрета месни има, чисти. поне тук. обикновено е месо в бульон, пасирано.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 21:29 от simplyaven

# 24
  • Мнения: 27 524
Изхожда се от това, че хемоглобинът на шестмесечните е физиологично нисък.

Няма такова нещо  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 940
Изхожда се от това, че хемоглобинът на шестмесечните е физиологично нисък.

Няма такова нещо  Simple Smile
Ако съдя по моето дете, няма такова нещо, наистина Laughing. Само, че на доста места съм чела, че това е причината, поради която напоследък се препоръчва захранване с месо.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 23:31 от valerie

# 26
  • Мнения: 3 034
момичета, най-накрая открих подробен списък на всички наименования, които могат да бъдат сложени на етикета на каши и пюрета и които означават съдържание на глутен. списъкът е на канадското Министерство на здравеопазването и е на английски:

Bran, wheat bran, wheat gluten, wheat germ, cereal filler, cereal binder, cereal protein, farina, flour, wheat starch, rusk, semolina, durum wheat, starch, modified starch, hydrolysed starch, food starch, edible starch, vegetable protein, vegetable gum, vegetable starch.

за тези, които ползват Милупа - фирмата е слагала глутен в оризова каша през 2002 и 2004 година, сега уж не слагат, но вие да знаете.

пускам и линк към кашите на фирмата, с която аз бях решила да захранвам - Хаинц, защото от таблицата се вижда, че макар и в минимално количество и призовата им каша съдържа глутен. малко изненадващо за мен, но се оказва че повечето големи фирми предлагат продукти за ранно захранване, в които има глутен  Rolling Eyes http://www.heinzbaby.com/english/pdfs/Ingredient_Guide_Cereals_EN.pdf

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 23:56 от simplyaven

# 27
  • Мнения: 1
       Знаете ли дали предлагат в магазините овесена каша за бебета?

# 28
  • София
  • Мнения: 15 198
Блевит плюс овес  300гр., 5м.+ - Обогатена с калций, желязо и 13 витамина. Състав: Разградени до декстроза зърнени брашна (овес и пшеница), захар, руктоолигозахариди, малц, минерални соли (дикалциев фосфат, железен сулфат), комплекс от витамини (С, никотинамид, Е, калциев пантотенат, В6, В2, В1, А, фолиева киселина, К, биотин, Д, В12), аромати. Съдържа Глутен! Има леко разхлабващо действие и е пълноценна и лесно смилаема разтворима храна. Разграждането на житните растения до декстроза чрез ензимна хидролиза осигурява голяма храносмилателна поносимост и сладък вкус. Препоръчва се за диетично разхлабващо хранене на бебето от 5-ия месец, осигурявайки здравословни, добре балансирани растеж и развитие. Подходяша за бебета, показали поносимост към Глутена.

HIPP БИО Безмлечна каша Овес 200гр.
Състав: непресято брашно от овес, витамин B1. *От биологично производство.
Състав:100% зърнени култури(грис от твърда пшеница, непресято овесено брашно, обикновенна пшенична грис, непресято брашно от шпелта, оризова грис). *От биологично производство.
*съдържа Глутен!
*без мляко
*без добавена захар(тя неизменно се съдържа в съставките)
*С ценен витамин В1(в съответстие със закона)
*лесно смилаема
*засищаща
След 4 месец.

Хумана
Млечна каша от овесени ядки
след 6-тия месец, 250гр.
Съдържа глутен, без кристална захар, без добавени оцветители и консерванти (съгласно законовите разпоредби). Съдържа 13 витамина, желязо и йод. Средно съдържание 100 гр. прах 1 порция (180 гр.)* РСХП ** 100 г Енергия kJ kcal 1947 464 974 232 Белтъчини g 11,2 5,6 Въглехидрати g 62 31 от тях захар g 22,3 11,2 Мазнини g 19 9,5 от тях Наситени мастни киселини g 6,7 3,4 Баластни вещества g 1,5 0,8 Минерални вещества Натрий mg 100 50 Калций mg 520 260 33 Микроелементи Желязо mg 6 3 25 Йод mg 64 32 23 Витамини Витамин A mg 330 165 21 Витамин D mg 7,5 3,8 19 Витамин E mg 6,7 3,4 34 Витамин K mg 9,1 4,6 19 Витамин B1 mg 0,65 0,33 33 Витамин B2 mg 0,64 0,32 20 Витамин B6 mg 0,7 0,35 25 Витамин B12 mg 0,48 0,24 17 Витамин C mg 80 40 80 Ниацин mg 9,2 4,6 26 Пантотенова киселина mg 4 2 33 Фолиева киселина mg 180 90 45 Биотин mg 12,5 6,3 31 * При увеличаване на порцията на 200 гр., респ. 220 гр. приемът на хранителни вещества е с 11 %, респ. 22 % по-голям. ** РСХП-референтни стойности за хранителен прием. Съгласно препоръките на европейската директива. Резултатите от анализа подлежат на обичайните при използването на естествени продукти колебания.
Противопоказания: Непоносимост към краве мляко (лактоза, алергия към протеина на кравето мляко, галактосемия), глюкозно-метаболитни заболявания, непоносимост към фруктоза, целиакия.
Състав (на 100 гр. прах): обезмаслено мляко, пълнозърнести овесени ядки 21,1 г, растителни масла, малтодекстрин, нишесте, фруктоза, глюкоза, калциев карбонат, витаминна смес (витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенат, витамин В6, витамин В1, витамин А, витамин В2, фолиева киселина, витамин К, биотин, витамин D3), L-тирозин, железен дифосфат, ванилин, калиев йодат.

Хумана Млечна каша от овесени ядки и праскова
след 6-тия месец, 250гр.
Съдържа глутен, без кристална захар, без добавени оцветители и консерванти (съгласно законовите разпоредби). Съдържа 13 витамина, калций, желязо и йод. Средно съдържание 100 гр. прах 1 порция (180 гр.)* РСХП ** 100 г Енергия kJ kcal 1942 462 971 231 Белтъчини g 11,3 5,7 Въглехидрати g 62,4 31,2 от тях захар g 25,4 12,7 Мазнини g 18,6 9,3 от тях Наситени мастни киселини g 6,6 3,3 Баластни вещества g 1,4 0,7 Минерални вещества Натрий mg 100 50 Калций mg 510 255 32 Микроелементи Желязо mg 6 3 25 Йод mg 64 32 23 Витамини Витамин A mg 330 165 21 Витамин D mg 7,3 3,7 18 Витамин E mg 6,5 3,3 33 Витамин K mg 9 4,5 19 Витамин B1 mg 0,63 0,32 32 Витамин B2 mg 0,63 0,32 20 Витамин B6 mg 0,69 0,35 25 Витамин B12 mg 0,47 0,24 17 Витамин C mg 79 40 79 Ниацин mg 9 4,5 25 Пантотенова киселина mg 3,9 2 33 Фолиева киселина mg 176 88 44 Биотин mg 12,2 6,1 31 * При увеличаване на порцията на 200 гр., респ. 220 гр. приемът на хранителни вещества е с 11 %, респ. 22 % по-голям. ** РСХП-референтни стойности за хранителен прием. Съгласно препоръките на европейската директива. Резултатите от анализа подлежат на обичайните при използването на естествени продукти колебания.
Противопоказания: Непоносимост към краве мляко (лактоза, алергия към протеина на кравето мляко, галактосемия), глюкозно-метаболитни заболявания, непоносимост към фруктоза, целиакия.
Състав (на 100 гр. прах): обезмаслено мляко, пълнозърнести овесени ядки 20,7 г, растителни масла, малтодекстрин, нишесте, фруктоза, глюкоза, праскова на прах, калциев карбонат, натурална есенция, витаминна смес (витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенат, витамин В6, витамин В1, витамин А, витамин В2, фолиева киселина, витамин К, биотин, витамин D3), L-тирозин, железен дифосфат, ванилин, калиев йодат.

Nestle Нежни фибри - Овес и синя слива срещу запек. Овесът е богат на диетични /разтворими и неразтворими/ фибри, които регулират чревната функция. Те са главно бета-глукан и целулоза. А синята слива помага на правилното функциониране на организма, благодарение на лаксативния си ефект. Над 8 медеца. Състав: Овесено брашно (50%), ензимно хидролизирано пшеничено брашно (28%), изсушени сливи (10%), захароза, пребиотици 2% (олигофруктоза, инулин), калциев карбонат, пробиотични култури (Bifidus), витамин С, ванилин, витамин Е, железен фумарат, ниацин (витамин РР), витамин D3, витамин А, витамин В1, фолиева киселина, цинков сулфат, витамин В6, калиев йодид. Обогатена с 8 витамина и 4 минерала.
Съдържа глутен. Може да съдържа следи от мляко - не използвайте при кърмачета с алергия към кравето мляко. Не съдържа: захар, консерванти, оцветители.

Nestle Alete Овесена каша Мултивитамин
Състав: плодове 82% (сърцевина и сок от ябълка и ананас), пълнозърнесто овесено брашно 10,3%, растителна мазнина 2%, лимонена киселина, витамини С, Е, В1, В2, В6, ниацин, провитамин А, фолиева киселина. Не съдържа млечни белтъчини, кристална захар, модифицирано нишесте, ароматизатори, оцветители, консерванти. 190гр., след 8 месец

Nestle Alete Овесена млечна каша с ябълки и круши 300гр. 4м.+  Съдържа глутен.

Слънчо Овесено ябълкова млечна каша
Съдържание: Специално обработено овесено брашно, сухо пълномаслено мляко, захар, натурален ябълков концентрат, витамини (A, D, E, C, B1, В2, B6, B12), фолиева киселина, CaD-пантотенат, РР.
За деца над 4 месечна възраст. Съдържа глутен.

Беби колинска-Овесена; Овесена с ябълка; Овесена с горски плодове

Sunval Безмлечна овесена каша с круши-след 6 мес.
Състав: пълнозърнесто овесено брашно* (70%), концентрат от круши*, витамин В1. *БИО продукт по предписанията за екологичност на ЕО. Съдържа глутен, не съдържа мляко. Не съдържа: захар, консерванти и оцветители.

БЕЗМЛЕЧНА БИО КАША LACTANA® С ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ОВЕС
от 6-тия месец
Характеристики:
- Пълнозърнестият овес е преработен така, че да бъде лесносмилаем за кърмачета и малки деца от 6-тия месец. Поради използването на пълнозърнест овес, хранителните свойства на зърното са запазени до голяма степен.
Пълнозърнестите храни съдържат ненаситени мастни киселини и са естествен източник на фибри.
- Скорбялата е разградена по начин, който позволява на кърмачетата да я усвояват по-лесно.
- Направена от биологичен пълнозърнест овес.
- Съдържа глутен.
- Не съдържа добавена захар.
- Не съдържа добавени аромати, оцветители и консерванти*.
- Не съдържа мляко.
- Не съдържа генно модифицирани организми (GMO), благодарение на биологичния произход.
- Приготвя се лесно, защото няма нужда от преваряване.
- Може да се употребява по няколко начина в зависимост от възрастта и предпочитанията на Вашето дете:
• като вкусна каша;
• като добавка към зеленчуково пюре.
Съдържание средни стойности: на 100 г сух продукт/на 1 порция (25 г сух продукт + 200 мл)
Енергийна стойност: кДж: 1623/631
                                   ккал: 384/150
Протеини г - 12.6/5.9
Въглехидрати от: г - 66/20.4
Захар* г - 0.6/3.9
Скорбяла г - 65/16.5
Мазнини от: г - 7.7/4.9
Наситени мастни киселини г: 1.5/2.3
Мононенаситени мастни киселини г - 2.9/1.6
Полиненаситени мастни киселини г - 3.4/1.0
Фибри г - 5.9/1.5
Минерали:
Натрий г - 0.01/0.05
Витамини:
Витамин B1 мг - 1.3/0.36
* от естествени източници
Стойностите, получени при анализа, могат да подлежат на леки отклонения, присъщи за съставките от биологичен произход.
Състав: пълнозърнесто овесено брашно*, витамин B1
* от биологичен произход
Опаковка и условия на съхранение: 1 х 175 г. Затваряйте добре вече отвореното пакетче и го съхранявайте на прохладно, сухо и хигиенично място. Използвайте съдържанието на отворения пакет в рамките на 3-4 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт