тоалетните в институциите

  • 6 722
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 256
В София в община Слатина има тоалетна за граждани - без лампа и консумативи, и такава за служители - с лампа.
В Медицинска академия ила клекало - УЖАС!!! Дъщеря ми не може клекнала и понякога имам проблеми.

А в нашата тоалетна в работата бяха написали следната бележка:
Господа, приближете се повече до тоалетната, по-къс е, отколкото мислите.
Дами, останете по местата си до края на представлението.



# 61
  • Мнения: 5 613
Хаха, аз пък по времето, когато у дома се правеха повечко купони, бях сложила следната бележка над чинията: "Не се надценявай, ела по-близо". Mr. Green

# 62
  • Мнения: 662
Разбира се,че трябва да има тоалетна в институциите.
Но искам да споделя и нещо друго-че има много мръсни българи.Моя приятелка работи на безиностанция и сподели,че след цял автобус чужди туристи не е толкава мръсно в тоалетните,както след един българин-открадната тоалетна хартия,хвърлени превръзки,откраднат ароматизатор,водата не е пусната. Sick
..Така че и това може би е причина за заключването на тоалетните в институциите.
По повод изказването,че да си платиш тоалетната в чужбина го няма никъде-не е съвсем така-обществените тоалетни са си платени,а в заведение ,ако не си клиент,не можеш да ползваш сервизните помещения,така че,ако трябва да ползваш-ще си платиш.


 Peace

# 63
  • Мнения: 76
Любимата ми тема - тоалетните в България. Тоалетните не само в институциите, ами като цяло обществените тоалетни.
Живяла съм във Ванкувър, там има обществени тоалетни в планината - вътре има тоалетна хартия и сапун на мивките. И не са толкова мръсни. При все, че няма вакла ромка, която да събира 50 ст. за вход...
Та по повод тоалетните тук, на родна земя.
"Любимо" място без тоалетна или със супер мизерна тоалетна са следните значими и посещавани места:
- Борисовата градина в София, както и Южния парк. Случвало ли ви се е да ви се допикае в парка? Ами кошмар. Айде мъжете са лесни, ще полеят някое борче, но аз съм жена на възраст, не мога да забеля дупе до елхата и да се надявам да не ме види някой. Обществени тоалетни няма на тези места! За какво ли са ни? Или ако има те са към някое заведение в най-посещаваната част от парка. Платени, разбира се.
- КАТ, ох това май е болна тема. Случи ми се бременна да чакам за регистрация на кола в КАТ. Ами няма такова чудо. Били регистрирали по 800 автомобила на ден. Добре де, ама тея 800 човека, които трябва да изкарат поне по 5 часа на въпросните опашки имат физиологични нужди. Има една химическа тоалетна, която е химическа бомба в буквални смисъл. Видях се в чудо аз и бременния ми корем. Добре, че има кафене, в което срещу 50 ст. и ключа от бара може да се облекчиш.
- Созополския централен плаж - не мога да не включа и това в описа си - платих 40 ст. на една вакла баба на централната тоалента на централния созополски плаж. Влизайки се спънах, защото нямаше електричество. В първата тоалетна - изпражнение на земята!, преминах във втората - изпражнения в тоалетната, непочистени, преминах в третата -  не говорим за тоалетна хартия и сапун. Всъщност, какво платих - такса вход за кратко преживяване тип мазохизъм. Плажът през юни беше пълен само с чужденци. Помислих си - една държава и едно заведение може по тоалетните да ги прецениш.
- Болниците и поликлиниките. Като изключим болница Токуда, Правителствена и Света Екатерина, всички останали предлагат на болните си клиенти, които висят с часове в коридорите едно незабравимо преживяване. Един вонящ ужас! Това е в добавка към перфектното здравно обслужване, на което се радваме у нас.
Списъкът ще стане дълъг, но за да не ви досадя ще спра до тук. Не сме имали късмета да се родим в страна с чисти тоалетни и това си е!

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 13:57 от patenceto

# 64
  • Мнения: 14 133
Последно се възмущавах от наличието на една-единствена тоалетна за граждани към лабораториите в местните ДКЦ-та, която е най-малкото в мизерно състояние. .  #2gunfire
За съжаление трябваше там да заведа детенце да пиша.  ooooh!

# 65
  • Мнения: 2 386
Мдаа, а в САЩ се намират и безплатни тампони в тоалетните (не във всички, но на достатъчно много места). За хигиената няма да говоря.
Не знам какво да кажа, освен, че съм с ДВЕ ръце за клекалото в България. Навсякъде. Иначе се умаря човек в поза изтребител.
Преди години бях преводач на Пиеро и групата ми бе от Аржентина и Бразилия. Никога няма да забравя как милите хорица излязоха от тоалетните до Царевец и възкликната ''Вие, българските момичета, вероятно имате много силни крака''. Ми имаме си, наши са си - неволята учи..

# 66
  • София
  • Мнения: 1 155
Тоалетните в държавните институции са за работещите в тях чиновници. За гражданите има обществени тоалетни.
обществените тоалетни са на обществените места, където се намират и тези институции.

Заведенията, в които се продава твърд алкохол по закон са длъжни да имат тоалетна ... не съм се интересувала, но сигурно си има и такива писани правила за тоалетните на институциите. newsm78

В Хипермаркет Фантастико в Хаджи Димитър също няма тоалетна. Скоро пазарувахме там, дъщеря ми имаше нужда от тоалетна, но ми обясниха, гледайки 3-годишното подскачащо до мен дете, че тоалетната е само за персонала.
ми не са попаднали 'на човек' да им даде да разберат как няма да отключват тоалетната - да вземе да си свърши голямата работа точно пред заключената врата  Mr. Green... а пък за едно 3-годишно детенце - направо си е оправдателно  Wink

# 67
  • Мнения: 780
Но искам да споделя и нещо друго-че има много мръсни българи....открадната тоалетна хартия,хвърлени превръзки,откраднат ароматизатор,водата не е пусната.

Или разпенен течен сапун по пода, а в изпразнения дозатор някой се изходил, размазано с пръстче ако по стената...Гледката е...

Пробвали ли сте да давате материал за изследване в тоалетна, вратата на която е без брава, държи се само на една панта/така ли се казва?/, застрашително надвиснала над главата ви.Чантата я държите със зъби, с главата си подпирате вратата, с едната ръка държите чашката, а с другата се оправяте.В същото време, свят ви се завива от миризмата....

# 68
  • Мнения: 545
Предполагаема корекция: на някои места в САЩ. На други сигурно още мечтаят за емайлираното клекало от предишният постинг. Което си е направо природосъобразно... (някоя от дамите привърженички на естественото акане трябваше да го каже това, ма нейсе. Не се шегувам.)

еди

Мдаа, а в САЩ се намират и безплатни тампони в тоалетните (не във всички, но на достатъчно много места). За хигиената няма да говоря.
Не знам какво да кажа, освен, че съм с ДВЕ ръце за клекалото в България. Навсякъде. Иначе се умаря човек в поза изтребител.
Преди години бях преводач на Пиеро и групата ми бе от Аржентина и Бразилия. Никога няма да забравя как милите хорица излязоха от тоалетните до Царевец и възкликната ''Вие, българските момичета, вероятно имате много силни крака''. Ми имаме си, наши са си - неволята учи..

# 69
  • София
  • Мнения: 2 430
Предполагаема корекция: на някои места в САЩ. На други сигурно още мечтаят за емайлираното клекало от предишният постинг.

еди

Мдаа, а в САЩ се намират и безплатни тампони в тоалетните (не във всички, но на достатъчно много места). За хигиената няма да говоря.
Не знам какво да кажа, освен, че съм с ДВЕ ръце за клекалото в България. Навсякъде. Иначе се умаря човек в поза изтребител.
Преди години бях преводач на Пиеро и групата ми бе от Аржентина и Бразилия. Никога няма да забравя как милите хорица излязоха от тоалетните до Царевец и възкликната ''Вие, българските момичета, вероятно имате много силни крака''. Ми имаме си, наши са си - неволята учи..
ох,като видях,че си писал и реших,че ще заключваш темата Laughing newsm53пък ми е интересна и смешно!Гузен негонен бяга Laughingпомислих,че ще видя коментар"Темата се размириса заключвам я" Joy

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 17:53 от Madam Stasita

# 70
  • Мнения: 3 423
Стига сте се оплаквали! Като човек е на зор,
му е все тая, дали в кенефа на КАТ има мрамор.
Пък и щом досега няма нито петиция, нито пък
поне някакво оплакване, значи никому не пречат
въпросните тоалетни. Всяко общество си заслужава
и управниците, и тоалетните. Щом си ги търпи, хак му е.

# 71
  • Мнения: 2 401
Чудя се докога Звезделина ще се ослушва и няма да ре разписва в  темата за ритането на дупета... newsm78

# 72
  • Мнения: 654
много споделени истории за съжаление.имах надежда че това е само при нас и да поведа битка срещу ключовете.не съм се отказала.
 Peace ако наистина ни обслужват бързо, а не с часове, няма да се налага да посещаваме свещеното им място.
да пусна темата ме провокира посещението ми в сградата на бюрото по труда.стаята в която се извършва регистрация за парично обезщетение се намира на последния етаж,последната врата в коридора.всеки ден от там минават много хора , а информацията се извършва бавно.качихме се в коридора към 9.40 ,в 10.15 излезе началник-отдела и се развика:какво сте се наредили срока е 3 месеца.в 10.30 когато излези да посети тоалетната/носеше сапун и тоа.хартия/отново се развика:още ли сте тук/бяхме 10 човека/,сега ще видите.отвори вратата на служителките и каза:само едната ще ги обслужва за регистрация, а другата ще прави каквото аз кажа.е, стояхме до 12.45 пред вратата.и не ползвахме тоалетната.

# 73
  • Мнения: 654
о, ще се разпиша минзухар.бъди сигурна.

# 74
  • Мнения: 5 613
Абе, човек, в тоя ситуация тоалетната ли ти беше проблема???  #Crazy Ще ми излезе той да ме гони, защото така му скимнало. Еееее... Не за тоалетната трябва да се оплакваш, а за непрофесионалното му отношение.

Общи условия

Активация на акаунт