Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора

София

Мили мами,
Моля споделете опит, кое според вас е по-добре - бебето да е постоянно при майката или да и го носят само за храненето. От това зависи избора ми на родилен дом, а честно  казано вече нямам много време да се подмотвам Laughing

Предварително ви благодаря!
Цитирай

София

Здраевей:) аз раждах в Св. София преди 2 месеца и ми хареса това, че почти през цялото време бебка си беше при мен, но когато се почуствах доста изморена и имах нужда от сън, а тя реве, я закарвах в педиатриата и там я гледаха. Общо взето когато искаш да е при теб ти дават бебока, а когато не - им го караш и те го гледат...Не искам да правя някаква реклама на Св. София просто за там знам как е, защото там раждах. Нека и другите мами да кажат за другите болници. Леко и безпроблемно раждане Wink
Цитирай

на върха

Аз съм ЗА бебетата при мамите! Можеш да го кърмиш при поискване, можеш да контролираш какво му дават, можеш да избегнеш някои вътреболнични инфекции:)
Но е доста по- изморително Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

Вземи с бебчето при теб, то милото първите дни спи толко много, че ще можеш спокойно да си почиваш.
В същото време ще му се радваш, ще го гушкаш и кърмиш на поискване.
Цитирай

Аз предпочитам да не е при мен  Embarassed
Не бях спала от 4 дена и не смятам, че щях да съм в състояние да се грижа за него ......
Цитирай

sofia

Раждах в МД , там бебетата са при майките , кошмар  #Crazy
Моето млъкне , започне друго , няма почивка , а честно казана в този момент имах нужда от такава .
Затова съм против детето да е при майката .
Не казвам , че това детето да е при теб няма плюсове , може би дори са повече , но реших да ви напиша аз как се чуствах .
Цитирай

Пловдив

Не знам честно казано. Бебето си беше при мен през цялото време и 2 дни не спря да реве, беше адски изморително и болезнено да ставам през 5 мин. да я взимам и т.н....обаче пък беше много хубаво да я гледам как спинка, да я гушкам и изобщо да е до мен (постоянно я проверявах дали диша, май малко  #Crazy бях станала).
Цитирай

Аз съм за това, бебето да е при майката, макар че е уморително ако е било тежко раждането. Заради създаването на връзка, и заради това, че ако го кърмиш, знаеш че не му бутат адаптирано мляко или кърма.
Има и друго съображение: за сигурност, тука например ни съветват да не позволяваме бебето никой да го носи където и да било без ние да присъстваме, независимо че е от персонала: ако е за преглед, например, и ти да си с него, ако отиваш до тоалетната-помолваш някой да го наглежда докато се върне. Може би ви звучи параноично, но аз и това си имам наум.
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

По-добре да не е при майката.
Използвай времето в родилния дом да се възстановиш и да си починеш поне малко, защото после няма да имаш много такива възможности.
Цитирай

София

От гледна точка на успешно кърмене е много важно бебето да е при майката.
Цитирай

Островитянка Манка

Ако държиш да кърмиш успешно, бебето трябва да е при теб за да го кърмиш на поискване.
А тая работа с почивката, аз не я признавам. Който почивал, почивал преди раждането на бебето. Какво значи да не е при мен бебето, за да съм си починела? Ако исках да си почивам, нямаше да раждам бебета Smile Щом има бебе, за мама вече няма почивка Smile Дали ще е ден-два повече или по-малко, все едно. Освен това и аз имах тежки раждания, ама не съм си и помисляла да си оставя бебетата на намусените акушерки, да ги тъпчат с адаптирано мляко и кой знае какво да им правят. Първото бебе не ми го даваха сума време, изринах земята пред неонатологията да си го искам, това в Окръжна. Затова вторият път отидох в МД, там при нормално раждане ги дават веднага - 2 часа стоиш в родилното след като родиш и после хоп бебето върху корема и айде в стаята.
Цитирай

Раждах в МД , там бебетата са при майките , кошмар  #Crazy
Моето млъкне , започне друго , няма почивка , а честно казана в този момент имах нужда от такава .
Същият кошмар (на 12 ет. в МД). 4 бебета в една стая... една седмица не съм заспивала за повече от 10-15 мин.
Цитирай

София

За, аз толкова го исках това бебе, че и недоспала пак си го исках при мен. Много ревеше в началото, цяла нощ бях с него на ръце и така 4 дена, но не съм го давала на сестрите.....Това за мен са невероятни емоционални изживявания.
Таткото идваше и стоеше по половин ден, той се занимаваше с бебо а аз почивах малко. Това са ми най ценните моменти на нас тримата. Не ги пропускам за нищо на света.
Цитирай

София

Ако държиш да кърмиш успешно, бебето трябва да е при теб за да го кърмиш на поискване.
А тая работа с почивката, аз не я признавам. Който почивал, почивал преди раждането на бебето. Какво значи да не е при мен бебето, за да съм си починела? Ако исках да си почивам, нямаше да раждам бебета Smile Щом има бебе, за мама вече няма почивка Smile Дали ще е ден-два повече или по-малко, все едно. Освен това и аз имах тежки раждания, ама не съм си и помисляла да си оставя бебетата на намусените акушерки, да ги тъпчат с адаптирано мляко и кой знае какво да им правят.

202uu newsm10
Цитирай

Варна

Раждах в две ртазлични болници, с различни порядки. По-добрия вариант,според мен е детето да е при майката. Това за почивкара са пълни глупости. Изперквах, когато бебето ми бе далеч от мен-не знам плаче ли, спи ли, как е... Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора