Родилен дом - бебето при майката или не

  • 2 267
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 387
Мили мами,
Моля споделете опит, кое според вас е по-добре - бебето да е постоянно при майката или да и го носят само за храненето. От това зависи избора ми на родилен дом, а честно  казано вече нямам много време да се подмотвам Laughing

Предварително ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Здраевей:) аз раждах в Св. София преди 2 месеца и ми хареса това, че почти през цялото време бебка си беше при мен, но когато се почуствах доста изморена и имах нужда от сън, а тя реве, я закарвах в педиатриата и там я гледаха. Общо взето когато искаш да е при теб ти дават бебока, а когато не - им го караш и те го гледат...Не искам да правя някаква реклама на Св. София просто за там знам как е, защото там раждах. Нека и другите мами да кажат за другите болници. Леко и безпроблемно раждане Wink

# 2
  • Мнения: 6 472
Аз съм ЗА бебетата при мамите! Можеш да го кърмиш при поискване, можеш да контролираш какво му дават, можеш да избегнеш някои вътреболнични инфекции:)
Но е доста по- изморително Rolling Eyes

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Вземи с бебчето при теб, то милото първите дни спи толко много, че ще можеш спокойно да си почиваш.
В същото време ще му се радваш, ще го гушкаш и кърмиш на поискване.

# 4
  • Мнения: 46 437
Аз предпочитам да не е при мен  Embarassed
Не бях спала от 4 дена и не смятам, че щях да съм в състояние да се грижа за него ......

# 5
  • Мнения: 2 534
Раждах в МД , там бебетата са при майките , кошмар  #Crazy
Моето млъкне , започне друго , няма почивка , а честно казана в този момент имах нужда от такава .
Затова съм против детето да е при майката .
Не казвам , че това детето да е при теб няма плюсове , може би дори са повече , но реших да ви напиша аз как се чуствах .

# 6
  • Мнения: 883
Не знам честно казано. Бебето си беше при мен през цялото време и 2 дни не спря да реве, беше адски изморително и болезнено да ставам през 5 мин. да я взимам и т.н....обаче пък беше много хубаво да я гледам как спинка, да я гушкам и изобщо да е до мен (постоянно я проверявах дали диша, май малко  #Crazy бях станала).

# 7
  • Мнения: 2 032
Аз съм за това, бебето да е при майката, макар че е уморително ако е било тежко раждането. Заради създаването на връзка, и заради това, че ако го кърмиш, знаеш че не му бутат адаптирано мляко или кърма.
Има и друго съображение: за сигурност, тука например ни съветват да не позволяваме бебето никой да го носи където и да било без ние да присъстваме, независимо че е от персонала: ако е за преглед, например, и ти да си с него, ако отиваш до тоалетната-помолваш някой да го наглежда докато се върне. Може би ви звучи параноично, но аз и това си имам наум.

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
По-добре да не е при майката.
Използвай времето в родилния дом да се възстановиш и да си починеш поне малко, защото после няма да имаш много такива възможности.

# 9
  • Мнения: 698
От гледна точка на успешно кърмене е много важно бебето да е при майката.

# 10
  • Мнения: 414
Ако държиш да кърмиш успешно, бебето трябва да е при теб за да го кърмиш на поискване.
А тая работа с почивката, аз не я признавам. Който почивал, почивал преди раждането на бебето. Какво значи да не е при мен бебето, за да съм си починела? Ако исках да си почивам, нямаше да раждам бебета Simple Smile Щом има бебе, за мама вече няма почивка Simple Smile Дали ще е ден-два повече или по-малко, все едно. Освен това и аз имах тежки раждания, ама не съм си и помисляла да си оставя бебетата на намусените акушерки, да ги тъпчат с адаптирано мляко и кой знае какво да им правят. Първото бебе не ми го даваха сума време, изринах земята пред неонатологията да си го искам, това в Окръжна. Затова вторият път отидох в МД, там при нормално раждане ги дават веднага - 2 часа стоиш в родилното след като родиш и после хоп бебето върху корема и айде в стаята.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Раждах в МД , там бебетата са при майките , кошмар  #Crazy
Моето млъкне , започне друго , няма почивка , а честно казана в този момент имах нужда от такава .
Същият кошмар (на 12 ет. в МД). 4 бебета в една стая... една седмица не съм заспивала за повече от 10-15 мин.

# 12
  • Мнения: 3 777
За, аз толкова го исках това бебе, че и недоспала пак си го исках при мен. Много ревеше в началото, цяла нощ бях с него на ръце и така 4 дена, но не съм го давала на сестрите.....Това за мен са невероятни емоционални изживявания.
Таткото идваше и стоеше по половин ден, той се занимаваше с бебо а аз почивах малко. Това са ми най ценните моменти на нас тримата. Не ги пропускам за нищо на света.

# 13
  • Мнения: 698
Ако държиш да кърмиш успешно, бебето трябва да е при теб за да го кърмиш на поискване.
А тая работа с почивката, аз не я признавам. Който почивал, почивал преди раждането на бебето. Какво значи да не е при мен бебето, за да съм си починела? Ако исках да си почивам, нямаше да раждам бебета Simple Smile Щом има бебе, за мама вече няма почивка Simple Smile Дали ще е ден-два повече или по-малко, все едно. Освен това и аз имах тежки раждания, ама не съм си и помисляла да си оставя бебетата на намусените акушерки, да ги тъпчат с адаптирано мляко и кой знае какво да им правят.

  202uu newsm10

# 14
  • Мнения: 8 769
Раждах в две ртазлични болници, с различни порядки. По-добрия вариант,според мен е детето да е при майката. Това за почивкара са пълни глупости. Изперквах, когато бебето ми бе далеч от мен-не знам плаче ли, спи ли, как е... Sad

Общи условия

Активация на акаунт