Заплаха ли е постъпката на моята приятелка - дeтска учителка?

  • 6 443
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 311
Не виждам нищо общо с професията на приятелката ви и създалата се ситуация. Да ходи при директора - да, ако годината беше 1980, когато имаше другарски съд, провинилите се ги смазваха на партийни събрания и т.н. Сега освен да стане за смях, нищо друго няма да се случи.

# 16
  • Мнения: 294
На мен не ми е ясно, защо трябва да падате на нейното ниво-това, че тя е наранила приятелката си  newsm78 не ви прави по-добри, ако вие на свой ред се опитате да съсипете професионалния й живот, издръжката й!

# 17
  • Мнения: 135
Била съм и от двете страни на бариерата. Преди години бях влюбена в съпруга на моя приятелка и за да остане проблема само мой се отдалечих и от двамата максимално. След години разбрах, че истинската любов идва след брака, когато споделяте заедно и щастие и мъка, когато той се превърне в най- близкият и ценен човек за тебе. Другото е само много силно привличане, което може да се преодолее. Знам го от личен опит. Случи ми се и да бъда измамена, не точно от приятелка, но от жена от нашето обкръжение. Знам, че обидата и болката са ужасни и за това не мога да упрекна Катя, че не разсъждава трезво. Ти би могла да и помогнеш, като си до нея и я възпираш от лудост. Мисля, че разговора с директора е точно това. Пълно безумие, което ще я унизи допълнително, а може да се отрази и на детето.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Защо наказвате учителката, а не мъжа на Катя? Той да не би да е спал?

# 19
  • София
  • Мнения: 8 932
Aбсолютно безмислено, ще е Катя да разказва на Директорът или на някой друг в училището тази история. Унижението пак ще е за нея, защото не вярвам училищното настоятелство да се занимава с личният живот на учителите, ако той не влияе върху учениците. А в случая явно няма такова нещо.
Aко Катя смята, че в училище ще и решат семейните проблеми, нещо много се е объркала. И аз не разбирам защо в случая за всичко е виновна учителката, ами мъжът какъв е в цялата история?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Развеселих се с изявленията на авторката на темичката.  hahaha   Joy
Личният живот на когото и да било си е негово лично право и лично пространство.
Ако при изпълнение на служебните си задължения въпросната Катя е добра директорът/ката няма да обърнат и грам внимание на това, което ще каже еди кой си, за да "накаля" името на учителката.
Подкрепям Горгона Медуза:  Peace А мъжа на въпросната, който се е обаждал на въпросната учителка? Той какво? Има ли или няма право да се обажда, че и да ходи при някоя? Или и при неговия директор ще отидете?  newsm78
Мисля, че темата е пързалка.
Детската учителка работи в детска градина. Няма учебни часове, а работи на смени.
Другите учители имат часове и междучасия, свободни часове между тях и също работят (един вид) на смени.
Училищните настоятелства все още са мираж за държавните училища, защото законът не им е уточнил правата и задълженията. В частните училища ги има, но съм сигурна, че няма да се занимаят с личния живот на когото и да било от персонала, стига това да не пречи на изпълнението на служебните му задължения.

И продължавам да се учудвам на цялата описана ситуация и за мерките, които трябва да се вземат спрямо учителката ....  newsm78

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Съберете директорите на всички и по  директорски да решат тази кризисна ситуация. Катя да не се притеснява!

# 22
  • Мнения: 4 841
Уф, ако темата не е пързалка, чак се учудвам, че има хора, които разсъждават по този начин  ooooh!
Е, освен ако дамата не е монахиня от католическо училище, но едва ли случаят е такъв...

Учителките са хора като всички останали - влюбват се, разлюбват се, женят се, развеждат се, сигурно им се случва и да изневеряват, това все пак също е част от битието ни...

Да уволнят и орезилят съпруга - той е този, който сквернява брачното ложе, дамата, поне доколкото става ясно, не е обвързана.

И за кого следва постъпката да е заплаха? За татковците на децата? За самите деца?
Смехотворно.

# 23
  • Мнения: 2 018
Аз пък не ви разбирам - ако бъдете наранени от приятелка или от когото и да било, няма ли да търсите начин и вие да нараните? Това си е нормална реакция.
Или какво: обръщате си и другата буза и чакате да ви шамаросат и по нея?!
Разбира се, това с огласяване на личният живот на учителката, не е решение, но все пак Катя е пострадалата. Поставете се на нейно място.  Поне така разбрах от повечето постове - жертвата, да пие една студена вода и толкова!

А и да ви попитам: ще изпратите ли съпруга си на родителска среща с такава госпожа?

И все пак бих посъветвала авторката на темата да ограничи допирните си точки с въпросната учителка и да не се занимава с отмъщение, което лично нея не я засяга. Аз бих изказала само морална подкрепа към пострадалата, а на учителката бих казала в очите какво мисля за постъпката И. Но това да занимавам училищното настоятелство с такъв проблем, мисля, че не е редно, дори е смешно.

# 24
  • Мнения: 340
"А и да ви попитам: ще изпратите ли съпруга си на родителска среща с такава госпожа?"

Е това е голяма глупост!  Дай сега да пазим мъжете си от всякакви срещи с курви.  Ами ако плодзеленчукаджийката е въртиопашка, ще забраня на мъжа ми да пазарува ли??

Абе, фабиа, каква е тая вашата компания?  Твоят мъж изневерява, тоя на най-добрата ти приятелка също.  Я провери дали и твоят не е попаднал под магията на детската учителка. 

Стратегията на Катя, разбира се е напълно глупава и абсурдна.  Гледайте "Маневри на 5тия Етаж", там една ядосана съпруга отиде при шефа, пък 5 кадъра по-късно плачеше и казваше на мъжа си: "Води ги (любовниците) в къщи ако искаш..."


# 25
  • Мнения: 4 965
Аз пък не ви разбирам - ако бъдете наранени от приятелка или от когото и да било, няма ли да търсите начин и вие да нараните? Това си е нормална реакция.
...
А и да ви попитам: ще изпратите ли съпруга си на родителска среща с такава госпожа?

...

За мен пък не е нормална реакция да разнасяш насам-натам, че мъжът ти спи с еди-коя си и ти (вместо да го вкараш в ... и да разрешиш проблема с нужното достойнство) ходиш да разнасяш клюки. За мен това е точно разнасяне и самоунижаване...

И защо да не изпратя мъжа ми на родителска среща - това, че госпожата изневерява с един конкретен мъж не означава автоматично, че ще преспи с всички бащи на децата от класа...
То по тази логика (защото познавам много мъже и жени, които изневеряват), трябва с половинката ми да се изнесем на пустинен остров, че да избегнем изкушенията...

И, всъщност, каква е ролята на съпруга в тази работа или учителката го е изнасилила? Защото за "тази работа" трябват двама!

# 26
  • Мнения: 953
Ако си и истинска приятелка ще я спреш да отиде при директора - тя ще  е унизена и нищо няма да постигне. Толкова много е обидена и наранена, че явно не може да прецени трезво положението.
Директора ще я  изслуша внимателно и накрая ще й каже " Съчувствам ви, но не е в моите компетенции" и толкоз. Нищо няма да се промени само ще я разнасят и клюкарят повече.
По-добре да хване мъжът си и да си изяснят отношенията, а за приятелката - пълен игнор.
Нали не си мисли че мъжът й няма вина в тази ситуация толкова колкото и приятелката й.

# 27
  • Мнения: 4 841
И защо да не изпратя мъжа ми на родителска среща - това, че госпожата изневерява с един конкретен мъж не означава автоматично, че ще преспи с всички бащи на децата от класа...
То по тази логика (защото познавам много мъже и жени, които изневеряват), трябва с половинката ми да се изнесем на пустинен остров, че да избегнем изкушенията...

Много точно казано  Peace
Аз поне не съм виждала на някой на челото да му пише "Аз съм прелюбодеец".
Освен ако не предлагате, всеки изловен в изневяра да носи алена буква на гърдите си като в Средновековието  Whistling

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
А и да ви попитам: ще изпратите ли съпруга си на родителска среща с такава госпожа?

В никакъв случай  Naughty
Ще вземе да му направи нещо, нищо, че и други родители ще има, а и какъвто е беззащитен...

# 29
  • Мнения: 2 018
Аз пък не ви разбирам - ако бъдете наранени от приятелка или от когото и да било, няма ли да търсите начин и вие да нараните? Това си е нормална реакция.
...
А и да ви попитам: ще изпратите ли съпруга си на родителска среща с такава госпожа?

...

За мен пък не е нормална реакция да разнасяш насам-натам, че мъжът ти спи с еди-коя си и ти (вместо да го вкараш в ... и да разрешиш проблема с нужното достойнство) ходиш да разнасяш клюки. За мен това е точно разнасяне и самоунижаване...

И защо да не изпратя мъжа ми на родителска среща - това, че госпожата изневерява с един конкретен мъж не означава автоматично, че ще преспи с всички бащи на децата от класа...
То по тази логика (защото познавам много мъже и жени, които изневеряват), трябва с половинката ми да се изнесем на пустинен остров, че да избегнем изкушенията...

И, всъщност, каква е ролята на съпруга в тази работа или учителката го е изнасилила? Защото за "тази работа" трябват двама!

Разбира се, че решението да се злепостави на работното място въпросната учителка не е правилно, както казах дори смешно! Но ти изтриваш онова от постта ми, което допълва казаното от мен и си го тълкуваш, както ти е угодно.
Нормално е че иска да отмъсти по някакъв начин!

А на родителските срещи, вие си ги пращайте вашите  Mr. Green- аз съм чела психология.

Общи условия

Активация на акаунт