мислите ли че ако искаш нещо да се случи, то винаги се случва

  • 10 979
  • 75
  •   1
Отговори
Винаги ми е била интересна тази максима, ако искаш нещо да се случи то се случва. Незнам при вас как е , при мен не винаги е било така. Кога се получава, кога не. Но ако не се получи така както съм мечтала нещо да стане просто си казвам че така е било по-добре и се опитвам да не се разочаровам много.Но иначе би било много лесно и хубаво, каквото си пожелаем то просто да се сбъдва. Как е при вас, осъществяват ли се желанията ви?

# 1
  • Мнения: 1 311
Ами зависи. Ако нещото зависи само от мен, тогава да, ако силно го искам става. Ако зависи и от други хора, тогава - понякога - да, понякога - не.

В кръга на майтапа - цял живот искам да съм принцеса, ама пусто баща ми не става цар  hahaha hahaha hahaha

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
В повечето случаи ДА Peace

# 3
  • Мнения: 750
Китайска поговорка гласи ''Внимавай какво си пожелаваш да не ти се сбъдне!''
И по темата-да,мисля!

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Китайска поговорка гласи ''Внимавай какво си пожелаваш да не ти се сбъдне!''
И по темата-да,мисля!

Peace споделям


винаги "внимавам" с негативните мисли  Sunglasses т.е. гледам да нямам такива дори и да не са розови обстоятелствата

# 5
  • Мнения: 11 747
общо взето - да. Понякога доста по-късно, но все пак се случва. Друг път, като се случи най- накрая нещото и се чудя за какво ми е било..., но все пак - случва се.

# 6
  • Мнения: 4 806
не точно, но в общи линии - да.

# 7
  • Мнения: 14 483


В кръга на майтапа - цял живот искам да съм принцеса, ама пусто баща ми не става цар  hahaha hahaha hahaha

мдааа за съжаление не можем да избираме родителите си, ама свекър цар що не си избрала Wink

по темата
не, не мисля
и слава Богу Grinning

# 8
  • Мнения: 1 329
Не всичко което искам ми се случва, за сьжаление.
Но понякога от голямо значение са и желанията. Wink

# 9
  • Мнения: 4 916
Да  Peace Друг въпрос е, че след като се случи, човек понякога се чуди дали е искал точно това.
Сещам се за едно стихотворение, което не мога да си спомня точно дума по дума, но смисълът беше този - Имал си Иванчо мечта за лачени обувки. Минало време, получил Иванчо обувките, но си нямал вече мечта  Grinning

# 10
  • Мнения: 290
Различно е при мен. Доста неща много съм искала да се случат и не са се случвали, дори и след огормни усилия.
Но от друга страна е имало неща,които много съм искала и за които съм си мислила,че е почти невъзможно да се случат.Но щастие някой прекрасен ден се случват.
Има неща, които съм искала и не са ми се случвали, но в последствие съм щастлива,че е станало точно така.

# 11
  • Мнения: 95
Винаги ми е била интересна тази максима, ако искаш нещо да се случи то се случва. Незнам при вас как е , при мен не винаги е било така. Кога се получава, кога не. Но ако не се получи така както съм мечтала нещо да стане просто си казвам че така е било по-добре и се опитвам да не се разочаровам много.Но иначе би било много лесно и хубаво, каквото си пожелаем то просто да се сбъдва. Как е при вас, осъществяват ли се желанията ви?

При теб поне се получава отвреме навреме,моляяяяя пожелай си да одаря джакпота Joy

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, случва се ако го искаш и работиш, за да се случи

# 13
  • Мнения: 2 448
Само тези неща , които много много силно съм искала да се случат, са се случвали. Другите обикновени желания не.
Жалко обаче, че не винаги са уцелвали подходящия момент да се сбъднат.

# 14
  • Мнения: 6 417
Вече забелязах, че кажа ли за нещо "Това на мен никога няма да ми се случи" и то се случва.  Thinking

# 15
  • Мнения: 5 622
Понякога ме е страх да вярвам, че ако много силно искам нещо, то ще се случи, за да не би да не се случи....

# 16
Да,вярвам в това.Естествено ако положиш и малко усилия, за да ти се случи

# 17
  • Мнения: 1 875
Не винаги се случва.
Ако е в твоите възможности - би могло.
Ако не е - пак би могло, но с по-големи перипетии.

# 18
  • Мнения: 95
Доста често това което искам да стане и работя за него не се случва защото съм го споделила с няколко хора,ако си мълча и не казвам докато нестане ВОАЛА сбъдва се

# 19
  • София
  • Мнения: 1 176
Винаги, не мисля.
Никога също.
Ако искам и мога, вярвам само, че ще се случи ...

# 20
  • Мнения: 712
Не всичко, слава Богу!
Но съм забелязала и друга зависимост - колкото по-лежерно подхождам към нещата, ако ги правя повече на игра, имат много по-голям шанс да се получат, отколкото ако дуя вратни жили и напъвам с всички сили. За мен максимата за упорития труд не важи Simple Smile - съдба, какво да правиш...  Wink

# 21
  • Мнения: 72
На мен пък никога нищо не ми се случва Sad

# 22
  • Мнения: 8 163
Да, ако знаеш как да искаш. Правила съм го през целия си живот, но от година - съзнателно и нарочно. Резултатите са фантастични.

Ронда Бърн обяснява процеса така:

1. Решаваш какво точно ти е нужно и си го пожелаваш
2. Вярваш, че ще го получиш (подобно на очакванията след купуване на стока по Интернет или капарирането на чисто нова кола)
3. Получаваш го

Има едно условие - не можеш да си пожелаваш неща за живота на други хора; можеш да променяш само собствения си живот.

Трудно ми е да преразкажа цялата книга. Трябва да се прочете.

# 23
  • Мнения: 4 651
Не, не мисля, че се случва 100%, но вероятността да се случи силно се увеличава Wink.

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Фея-кръстница Wink

споделям написаното по горе  Peace .... и аз като теб го правя съзнателно и нарочно (от скоро)

Осъзнах го като прочетох някои неща , може би най ми повлия Джон Кехоу ....една от книгите му ми стана настолна  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 7 182
Случвало се е, но горе-долу в съотношение фифти-фифти, което автоматически изключва всякакви генерализации по темата.  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 2 386
Не мисля.

# 27
  • Мнения: 4 585
Не. От 15 годинни го искам, ако беше вярно, досега да се е случило.
Отделно дето при вида на падаща звезда съм си го пожелавал.
При звездопад 27 пъти за една вечер.
По скоро е така:
Ако нещо ще се случи, то винаги се случва.
Каквото ще стане, ще стане.

# 28
  • Мнения: 2 172
Не. От 15 годинни го искам, ако беше вярно, досега да се е случило.
Отделно дето при вида на падаща звезда съм си го пожелавал.
При звездопад 27 пъти за една вечер.
По скоро е така:
Ако нещо ще се случи, то винаги се случва.
Каквото ще стане, ще стане.
newsm10

# 29
  • Мнения: 413
Да, мисля че става това което съм искала. Но проблема е друг, не знам защо но при мен нещата винаги стават мноооого трудно, измъчване, търпение, години, дето се вика с клизма..... и като стане, вече не ми е интересно Crossing Arms, то толкова трудно е станало......че въобще не мога да се зарадвам. А да не говорим, че за всяка подобно желание си плащам за сметка на нещо друго.
Абе объркано го написах, но вие ще се сетите  Wink

# 30
  • Мнения: 2 160
Да, ако знаеш как да искаш. Правила съм го през целия си живот, но от година - съзнателно и нарочно. Резултатите са фантастични.

Ронда Бърн обяснява процеса така:

1. Решаваш какво точно ти е нужно и си го пожелаваш
2. Вярваш, че ще го получиш (подобно на очакванията след купуване на стока по Интернет или капарирането на чисто нова кола)
3. Получаваш го

Има едно условие - не можеш да си пожелаваш неща за живота на други хора; можеш да променяш само собствения си живот.

Трудно ми е да преразкажа цялата книга. Трябва да се прочете.
newsm10 .....Както може би и да се гледа филма The Secret

# 31
  • Мнения: 152
абсолютен ташак...
аз от няколко години искам да се случат доста неща..ама нито едно от тях не се случва! Що ли?  newsm78

# 32
  • Мнения: 7 723
Като искам нещо правя така, че да се случи...
...не чакам да дойде Коледа през май  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 152
Като искам нещо правя така, че да се случи...
...не чакам да дойде Коледа през май  Simple Smile
ухааааа, добре звучи...  шоу ми бейбииииииии Wink

# 34
  • Мнения: 197
Да, стига нещото да е лично желание за мен, а не за някой друг, както и да е постижима цел. До скоро мислех, че не е възможно, но нещата се обърнаха.

# 35
  • Мнения: 307
За себе си съм забелязала, че нещата ,които съм искала много силно се случват наистина, но вече в момент,в който не ги желая.
Затова вече не си пожелавам нищо.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, че не. Ако беше така, форум "Проблемно забременяване" нямаше да съществува, също и "Деца с увреждания" Sad Confused Животът, уви, не винаги е прекрасен...Но е хубаво да имаме вяра Praynig

# 37
  • Мнения: X
Ако много силно и целенасочено го искам,да случва се.Друг е въпроса,че момента не винаги е точния.Но досега никога нищо не е било с такова закъснение във времето,че да ми се отще.А и човек трябва да се радва на това,което получи,за да иска още и още... Simple Smile

# 38
  • Мнения: X
Като малка мечтаех да имам гадже- русо,със сини очи и да се казва Робърт.
Като по-голяма наистина имах такова гадже.
Голямо лайно излезе Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 4 292
Случва се... стига човек да има сили, амбиция и възможност да постигне желаното. Само с искане не става.

# 40
  • Мнения: 72
Мисля че ако наистина искам, то се случва. Това което искам, са реални и осъществими неща. И това че ми се случват, значи че наистина живея и постигам целите си, а не само  съществувам.

# 41
  • Мнения: X
Тая тема е абсолютно риторична.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 788
Случва се, това което е трябвало да се случи. Т.е. има неща, които много съм ги искала и съм ги мислила, но минава време и разбирам, че е много по-добре, че не са се случили, както съм ги искала. Та много е вярна поговорката, с внимавай какво си пожелаваш, както и другата, че от сбъднати мечти има най-много пролети сълзи. Във всички останали случаи се случва.

# 43
  • Мнения: 2 759
                        Не. Искам да спечеля от тотото, от много време искам, а не ми се получава... Искам и да съм принцеса - и в тази посока нищо... Всщност съм забелязала, че обикновено ако искам нещо силно - не го получавам... Получавам го след време, когато вече ми е все тая...

# 44
  • Мнения: 15 422
Почти винаги, когато много силно съм искала нещо то е ставало. Но обикновено е мноооого време, след като съм го искала. И тук съм абсолютно съгласна с поговорката "Внимавай какво си пожелаваш, защото може да ти се сбъдне". Обикновено, когато стане това, което съм искала се оказва, че изобщо не е чак толкова хубаво или важно, колкото съм си мислила  ooooh!

# 45
  • Мнения: 5 647
В повечето случаи става така, както искам, макар и не веднага. Силно вярвам във "Внимавай какво си пожелаваш, за да не ти се случи". Може да не се получава винаги буквално както съм си мислила, но нещата се случват, по един или друг начин. Преди време четох книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко" и там е обяснено подбробно как чрез силата на мисълта може да постигнеш каквото желаеш.

# 46
  • Мнения: 3 929
Да, но не само да го искаш, а да си го представяш в реален вид, да го "материализираш" в мислите си. Трябва постоянство, непрекъснато да се повтаря това визуализиране, а не просто да хленчим "искам, искам" и да се чудим после, защо не става.
Силва!

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да, но не само да го искаш, а да си го представяш в реален вид, да го "материализираш" в мислите си. Трябва постоянство, непрекъснато да се повтаря това визуализиране, а не просто да хленчим "искам, искам" и да се чудим после, защо не става.
Силва!
.....трябва да си повярваш  Wink

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Точно в този момент много искам нещо най-накрая да се случи Praynig
Планирам го от почти 2 години, от толкова и работя за него, време е най-накрая да ми провърви.

# 49
  • Мнения: 1 121
Мисля, че ако го искаш много силно, то правиш всичко по силите ти, за да се случи и от тази гледна точка е възможно да стане това, което искаш. Ама чак пък винаги да става не ми се вярва и може би е за добро. Моят живот си е чист пример, има неща, които съм искала силно, а не са ставали, сега виждам, че е за добро Wink

# 50
  • Мнения: 2 229
Със сигурност не винаги! Grinning

Но понякога се случва...ако става въпрос за нещо, което зависи от теб, обаче, естествено че ако положиш усилия е нормално да се случи и няма нищо чудно и невероятно.

Досега съм искала силно 2 неща (детински са...), но са били в сферата на мечтите и никога не съм вярвала, че ще се случат....а те взеха, че се случиха...по абсолютно стечение на обстоятелствата, неочаквано, след години...

Разбира се става въпрос за невероятни и невъзможни според обстоятелствата неща, но възможни по принцип - и да искам да имам дворец на Марс, много ясно, че и много да го искам, няма да стане! Laughing

# 51
  • Лондон
  • Мнения: 403
"Мисленето" не ми е като хората.Като кажа,че нещо искам, става точно обратното.И книгата съм чела и филма съм гледала......тц.

# 52
  • Мнения: 750
Днес пак ще напиша....да,мисля!
Исках един човек да ми помогне за едно нещо,ама много го исках.....и днес се случи.А го искам от два дни!Помогна ми човека!
Бях заложила,че точно той ще ми помогне!
Искаш ли нещо....така става!

# 53
  • Мнения: 1 470
Когато истински го искаш,вярвам че става!Не мисля,зощото в това няма логика,но има сила която идва от сърцето...

# 54
Аз пък вярвам, че нещата не се "случват"... аз си ги "случвам". А това със силното пожелаване - ами ти ако искаш нещо много много да ти се случи, несъзнателно насочваш действията си към неговото превръщане в реалност. Дори и за тото: ако аз много искам да спечеля ще пусна 5 фиша и шансовете ми да спечеля са 5 пъти по-големи от този, който е пуснал един, нали? Simple Smile  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 21:30 от LaVidaLoca

# 55
  • Мнения: 396
Така е, Нещата сам си ги случваш!
И то е защото ако пожелаеш нещо и го материализираш в съзнанието си, както казва и zuki, то се случва !
Моята философия е че в такива моменти цялото ти същество се мобилизира и започва да работи в тази насока.
Само за тотото не съм съгласна, там късмета отдавна няма думата, нито желанието. Ноо това е друга тема.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Това е тема, по която може много да се говори.Мисля, че нещата се случват, само ако без какпа съмнение вярваш в тях. Така психиката организира всичките си ресурси за постигане на целта и нещата се случват в резултат от действията, които предприемаме на база на безусловното си намерение.
Много хубави неща по темата е казал Вадим Зеланд в 7-те си книги
http://www.pe-bg.com/?ds=1&cid=3&title=&author=%D0%B … &description=

# 57
  • Мнения: 929
Вярно е че ако искаш нещо истински то ще стане - аз не съм сугурна дали съм искала някои нещо но просто бях сигурна че ще ми се случат( като например знаех че мъжа ми ще е със свели очи и че ще е униформен  и наистина така стана, и не е само това  Hug ).

# 58
  • Мнения: 2 759
Аз пък вярвам, че нещата не се "случват"... аз си ги "случвам". А това със силното пожелаване - ами ти ако искаш нещо много много да ти се случи, несъзнателно насочваш действията си към неговото превръщане в реалност. Дори и за тото: ако аз много искам да спечеля ще пусна 5 фиша и шансовете ми да спечеля са 5 пъти по-големи от този, който е пуснал един, нали? Simple Smile  Rolling Eyes
                    Чудесно разсъждение, но как при 1 000 000 пуснати с желание фиша (щото всички, които пускат вярват, че ще спечелят) да стане така, че да спечели точно твоят  newsm78? Или някой от петте ти. Познавам хора, които понякога пускат за 500 лв, но явно не вярват достатъчно  Mr. Green...

# 59
  • Мнения: 3 268
Ако наистина се случваше,щях сега да съм на остров Бали,да пия мохито и да гушкам някой хубавец със загоряла кожа. Wink

# 60
  • Мнения: 1 447
Почти винаги нещо което много искам става.

# 61
Аз пък вярвам, че нещата не се "случват"... аз си ги "случвам". А това със силното пожелаване - ами ти ако искаш нещо много много да ти се случи, несъзнателно насочваш действията си към неговото превръщане в реалност. Дори и за тото: ако аз много искам да спечеля ще пусна 5 фиша и шансовете ми да спечеля са 5 пъти по-големи от този, който е пуснал един, нали? Simple Smile  Rolling Eyes
                    Чудесно разсъждение, но как при 1 000 000 пуснати с желание фиша (щото всички, които пускат вярват, че ще спечелят) да стане така, че да спечели точно твоят  newsm78? Или някой от петте ти. Познавам хора, които понякога пускат за 500 лв, но явно не вярват достатъчно  Mr. Green...

Оооо, аз далеч не твърдя, че шансът става 100-процентов, а по-голям !! В цифри - 0,0000004% за 5 фиша срещу 0,000001% за един фиш. Аз не бих заложила на такъв шанс, но... както и да го гледаш с петте фиша си напред  Laughing статистика...  Peace

# 62
  • Мнения: 662
Още от малка, когато много мечтая /наистина мечтая/ за нещо, обикновено се случва  Peace. Но аз съм такъв човек, че не оставям възможност да не се получи-по всякакъв начин се опитвам да постигна целта си   animal037. За съжаление, понякога, докато се "блъскам" да постигна желаното от мен, пропускам други, не по-малко хубави неща. Или вече постигнала заветната цел, изведнъж осъзнавам, че съм загубила прекалено много време, за нещо, което не си е заслужавало...

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако наистина се случваше,щях сега да съм на остров Бали,да пия мохито и да гушкам някой хубавец със загоряла кожа. Wink
.....е го мислиш сериозно затУй  Wink Sunglasses

# 64
  • Мнения: 93
В повечето случаи "Да!", но зависи с цената на какво....!

# 65
  • Мнения: 7 416
   Има един чудесен руски автор,който пише точно за мисловното формиране на събитията в живота.Казва се Александър Свияш.Напоследък,виждам ,че се продават доста негови книги в превод на български.Загледайте се в тях! Peace

 
В повечето случаи "Да!", но зависи с цената на какво....!
    Права си!Всичко в този живот си има цена. Simple Smile

# 66
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
да винаги ми се случва това ,което съм искала много /е не някакви фантастични мис/ Winkно лошото е, че ми се случват и негативни неща за които съм мислила ,затова избягвам да мисля за такива неща  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 2 958
"Там, където е текло, пак ще тече." Wink

От собствен опит.  Peace

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Да, мисля. Няколкото пъти, когато съм пожелавала нещо от дъното на душата си, до болка - се е случвало. Безусловно.
От както си дадох сметка за тази възможност, изключително много внимавам и преосмислям желанията си  Simple Smile

# 69
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Понякога се случват,но в повечето случай-не.А понякога с течение на времето осъзнавам,че това което искам не си струва.

# 70
  • Мнения: 604
Ами и при мен е така,  винаги когато силно желая нещо се сбъдва!
С изключение едно нещо което ми отнеха преди 3 месеца въпреки
че го желаех·

# 71
  • София
  • Мнения: 3 386
Да, мисля.
Често употребявам израза "Внимавай какво си пожелаваш".
Сбъдвали са се мои желания, които съм считала за абсолютно невероятни и невъзможни.

# 72
  • Мнения: 4 709
Не, вече не мисля. Желанията и вманиачаването в тях понякога са пагубни...най-вече за хората които копнеят за нещо конкретно и са се вкопчили в самата идея за това. Това е личното ми мнение разбира се.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не винаги се случва.Случват се тези неща поне при мен , които с много труд ги следвам и си ги постигам сама.Нещата , които не зависят толкова от мен -не се случват.Досега е било така.Дано само със силно желание и труд от тук нататък постигна нещо ,  но се съмнявам!   

# 74
  • София
  • Мнения: 114
Мисля, че ако го искаш много силно то ще се сбъдне рано или късно...понякога минава време и когато най-малко очакваш тази твоя тъй искана мечта става реалност!Понякога носи радост понякога не, но това е защото не се радваме на малките неща в живота и ги приемаме за даденост, а не трябва... no


"Запомнете, отделяйте повече време на тези, които обичате, защото те не са до вас завинаги!Кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас.Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.Казвайте "Обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете.Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето.Дръжте се за ръце и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас!Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете, защото животът не се мери с броя на вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!" smile3503

# 75
  • Мнения: 779
При мен нещата стават,когато съм готова да им се радвам(това разбира се го осъзнавам в последствие).Преди това,колкото и силно да желая нещо, да се боря за него с нокти и зъби, все улучвам накамък.

Общи условия

Активация на акаунт