Какво ще кажете за това?

  • 6 854
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Привет момичета,

Днес, когато взех Оли (4 годинки) от градина с голямо учудване видях, че ноктите на ръцете и краката и са лакирани  Shocked едната ръка с кафяв лак, а другата с цикламено розов. Попитах учителката какво е това, а тя най- спокойно с голяма усмивка на устата ми отговори- It´s okay, аз и я лакирах.
Аз честно казано загубих ума и дума. Може би това се дължи на различните ни култури(или поне по мое време в детските градини учителките не ни лакирваха) или на остарелите ми разбирания, но ми се видя много странно това. Дори реагирах малко неадекватно  Embarassed Казах, че ние у нас не използваме лак за нокти.....и че не разрешавам на Оли да се лакирва.
После тя ми каза, че това спокойно може да се изчисти с лакочистител. Знам де, ама не е това въпросът.
Абе незнам какво става, аз ли остарявам или нещо не съм се адаптирала както трябва, въпреки че съм тук от 11 години.
Кажете вие какво мислите? Как бихте реагирали? Все пак не е някоя "какичка" от блока, която да я е лакирала, а учителката в градината. Незнам, още ми е странно.
Споделете.

Поздрави

# 1
  • Мнения: 7 914
Отиваме на Коледа у свеки... там е зълва ми и двете и щерки съответно на 7 и 5... нагримирани по-тежко дори от самата нея ooooh!
.....

за мен не е ОК...

как бих реагирала наистина не знам Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 3 461
Вече трудно може да ме изненада нещо. Tired Учителката на Атли пък си беше позволила да му отреже ноктите до кръв, (криво и почти до средата на фалангата, на средновековно изтезание приличаше, детето беше с подкожни кръвоизливи), защото не били достатъчно изрязани според нейните разбирания. Сменихме групата веднага, а после и градината, макар че се водеше за една от най-елитните британски тук. И аз така се чудех като теб, аз ли не съм в ред, какво да направя, директорката ме посъветва винаги да търся и защитавам правата на детето си, както в случая. Кажи й, че не ти е приятно най-малкото (да  ги беше лакирала поне с еднакъв цвят  Wink), ако се повтори, говори с директора.

# 3
  • Мнения: 3 367
Бих помолила да не се правят подобни неща без съгласието ми,без драми и нерви,с добро го е направила жената. Странно ми е и на мен,но не е нито 1,нито последното нещо к ме стряска тук. По отношение на децата обаче съм безкомпромисна,говоря,моля,пиша,повтарям до дупка и съм доволна от резултатите..

# 4
  • Мнения: 1 238
Цитат
да  ги беше лакирала поне с еднакъв цвят

Ха-ха, относно това попитах Оли защо не са поне еин и същи цвят и тя ми вика: "Ама аз избрах цвета и понеже и двата цвята ми харесаха реших и с двата да ме лакират"
Какво да каже детето? Аз досега никога не съм я лакирвала и за нея това е като шоу или някво забавление.  ooooh! ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 238
Бих помолила да не се правят подобни неща без съгласието ми,без драми и нерви,с добро го е направила жената. Странно ми е и на мен,но не е нито 1,нито последното нещо к ме стряска тук. По отношение на децата обаче съм безкомпромисна,говоря,моля,пиша,повтарям до дупка и съм доволна от резултатите..

Уф и аз така. Все моля, все пиша, все обяснявам....и има резултати наистина. Хората се съобразяват с желанията ми, въпреки, че сигурно и аз им се струвам странна.
Вчера в най-големия дъжд, а тука беше и 18 градуса гледам един клас ученици на около 8-9 години деца скачат и правят гимнастика в дъжда, после се катериха по дърветата. И не бяха със дъждобрани.
Наиситна понякога не мога да преценя кое е правилно и кое не. Аз не бих пуснала детето ми така в дъжда без дъждобран да скача и да бяга.

# 6
  • Мнения: 8 163
Бих помолила да не се правят подобни неща без съгласието ми,без драми и нерви,с добро го е направила жената.
Абсолютно не бих позволила подобно нещо да се повтори. Съзнавам, че не мога да предпазя децата си от всичко, а и не искам. Ама да ги лакират в детската е прекалено. За всяко нещо си има време.

# 7
  • Мнения: 3 367
tornerosse, не мисля че им универсално правилно.
 Чувала съм че съм маниачка чистница(детето ни е с хрон,кръвна болест и от миене на ръце зависи дали ще ходим по болници),че съм фуд наци защото не им давам да изядат 2 пакета сладки преди вечеря, че се "вживявам"защото знам с какво образование са училтелките в градината.Отсвирила съм,правим каквото намерим за редно без да пречим на околните , без да се караме със света и без да съдим чуждите решения (когато не ни касаят)

# 8
  • Мнения: 2 786
Ако не ти е приятно, говори с учителката повече да не прави така и толкова.
Странно е, че си позволява такива неща, но ... може би с други майки не е имала проблем и е решила, че и с теб няма да има.
Има детски лакове за нокти на водна основа.
Те са абсолютно безвредни и се отмиват със сапун.
Ако нямаш против, да използва такива детски лакове, ако на малката й е забавно.

# 9
  • Мнения: 934

Не съм фенка на лака за малки момиченца. Но станалото ми говори за сближаване и взаимно доверие, в името на което бих преживяла един лак.

# 10
  • Мнения: 868
Зависи, зависи. Звучи безобидно. Ако е изолирано явление, не е голяма работа. Моето малко съкровище (на 3 год.) се върна миналата седмица с татуировка (е, от тези временните колички и принцеси, които се мият със сапун и които тука всички деца изглеждат да носят). 

За мене по-важно би било дали между лакирането на нокти им остава време за по-сериозни образователни дейности и колко научава детето ми там. На 4 вече това си е пре-К!  Аз си избирам битките, както се казва, и се сражавам за това дали се носи слънцезащитен крем докато са навън или дали им се дава повече захар отколкото аз искам. Разбрах, че не мога да контролирам всичко което става в тези институции, така както в къщи или с гледачка.

Но, да, скоро ми просветна, че ме чака голяма битка с поп-културата и с Хана-Монтанщината (голяма въздишка!).

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Аз също бих помолила възпитателката, без мое съгласие да не променя външния вид на детето ми (изключвам да му помогне да се измие или преоблече например, ако се е оцапало яко) Не мисля, че лакиране на нокти влиза в задълженията и правата на градинска възпитателка. Thinking

# 12
  • Мнения: 3 521
По време на карнавалите моята съм си я прибирала чат-пат неузнаваема, но винаги момичетата от градината са ни предупреждавали, че ще има "Детски грим" еди-кой-си ден, а не е било самоинициативно мазане.
Честно казано за мен тревожни са следните въпроси
1) как детето е стигнало до 2та лака за нокти?
2) детската градина козметичен салон ли е или кво?
Аз лично бих говорила директно с директорката.

# 13
  • Мнения: 451
Просто й кажи, че не одобряваш, не вярвам да го повтори в такъв случай.
Аз не разбирам много такива крайни реакции, не виждам нищо ненормално в това да се лакирват момиченцата newsm78 Колко приятелски деца съм лакирвала, и съм им подарявала комплекти, и т.н....И мен като малка са ме лакирвали Mr. GreenСпоред мен е забавно за децата и ми изглежда сладко.Но явно е до лични преференции - както казваш, че и ти не използваш лак  Peace
На мястото на учителката и аз бих реагирала по същия начин, и на мен и ми се видяло напълно нормално Mr. Green Peace

# 14
  • Мнения: 1 169
Цитат
ме чака голяма битка с поп-културата и с Хана-Монтанщината (голяма въздишка!).

Да да. Този Дисни Канал ме изкарва от релсите.
А смятате ли за нормално оригването - по телевизията, на улицата, в ресторантите?
 Naughty не и в моята къща.
Мен са ме викали в училище да ме питат защо съм толкова взискателна към дъщеря ми?!
 -Защото държа да се пише ръкописно, да не държи химикалката (извинявам се молива) като чук(в 1-ви клас), да се опита да направи теста отново, за да поправи Б- то на А и др.
А това за ноктите и аз не го харесвам. Говори с учителката и и обясни, че не харесваш и не позволяваш лакиране на нокти.

Общи условия

Активация на акаунт